Fotky Sa vz. 58 a jej tuning

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dobre to je, len si este par krat pukni a radi ta uvidime na nasej Cachtickej puske v septembri, kde stretnes fajn ludi, popozeras ako maju druhy porobene flinticky a dokonca si i zastrielas :lol:
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

FD nad-podpažbie cca 200€
Prílohy
f2.jpg
f1.jpg
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa gereta »

Tak toto som nasiel na nete!
http://kalibersp.sk/zbrojovka-holice/39 ... 62x39.html
Jdu blít velebnosti.... (kočkopes - no nekup to, kdyz je to tak levny :shock: )
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Videl som nejake torture testy s ak47 a 1000 ran rychlo zasebou. Masiny, co mali plastove predpazba sa rozpustili. Tie co mali hlinikove sa zase (asi tepelnou roztaznostou) vyheblali. videl niekto nejaky system, ktory by bol voci tomu odolny? Povedzme uchyteny len do otvorov pre kolik podpazbia, nadpazbia, resp len v zadnej casti bez opretia o plech pri plynovom kanaliku?
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa gereta »

A na kieho ... to ma vydrzat taku zataz? Original su dobre do bojovych podmienok, tak naco vymyslat teplu vodu.
Ps. Pozerat Jutubé je casto kontraproduktivne.... hlavne tych amikov co nevedia co so sebou!
inspiring_cohen

Príspevok od používateľa inspiring_cohen »

Nechcem biť chytrí ale neviem si predstaviť situáciu kde budeš musieť vystreliť za sebou 1000 rán. Po prvé riskuješ prehriate hlavne a nie predpažia. A hlavne automatická puška sa nerovná minimi. Ak chceš strieľať toľko rán za sebou kúp si PKP, minimi, 240 a nie VZ 58
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Igor , ta prepazbena 58ma je polovna uprava, v kombinacii s 2r zasobnikom splna poziadavky na polovnu zbran v niektorych krajinach (nie v SR)

Ako lacna flinta na predieranie hustym porastom pri nadhanani prasiatok, preco nie
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Milujem tieto akademické debaty na WF :)
Na strelnici vystrielat 1000 rán bez prestávky po sebe je dobré leda tak na odobratie potvrdenia o psychickej spôsobilosti, a ak sa nedajbože v reálnom živote niekto dostane do situácie, že bude musie vyrubat 1000 rán husto po sebe, asi posledné čo ho bude trápiť bude vyheglane duralove predbazbie alebo popalene prsty, pac sa bude aktuálne nachádzať v nejakom vojnovom konflikte, kde inych zbrani bude dostatok.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Gewehr: presne tak, ak po tych 1000 ranach po sebe este bude zit, zobere si zo zeme jednu z flint po ostatnych mrtvych vojakoch.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

gereta napísal:Tak toto som nasiel na nete!
http://kalibersp.sk/zbrojovka-holice/39 ... 62x39.html
Jdu blít velebnosti.... (kočkopes - no nekup to, kdyz je to tak levny :shock: )
V Cr sa da legalne polovat s kalibrom vz. 43 tak preco nevyuzit spolahlivu techniku vz. 58.
Edit:prehliadol som Romanov prispevok.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Dajte niekto fotku svojej vylepsenej Vz.58, nech sa vratime k teme. :)
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 28 Apr 2014, 05:18, upravené celkom 1 krát.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

ja nestrielam 1000 ran, ale 2-3 zasobniky rychlo posebe uz flintu pekne rozohreju. dostatocne na to, aby smrdel ten sedy lak a dymil resin v drevotrieske. Podla mna je to na vyblaznenie super
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

nj tak si vybehni stým zablbnut na sibyr alebo gronska .... tam sa ti taka únava/prehrievanie materiálu neprejaví ... alebo sadni k výkresom a skus navrhnut nejaké aktívne chladenie mozno tekutym dusikom......
:(
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

el_fuego333 napísal:Videl som nejake torture testy s ak47 a 1000 ran rychlo zasebou. Masiny, co mali plastove predpazba sa rozpustili. Tie co mali hlinikove sa zase (asi tepelnou roztaznostou) vyheblali. videl niekto nejaky system, ktory by bol voci tomu odolny?
Ak to nemusí byť nutne na vz.58 tak maďarské amd65 nemá nadpažbie vôbec a podpažbie je z perforovaného oceľ. plechu, takže sa rozťahovať asi veľmi nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "