Scout Scopes

Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Scout Scopes

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Celkom zaujimave riesenie montaze pre SA-58 a AK

http://scoutscopes.com/vz-58-cz-58/vz-5 ... ount-7895/

Co vy na to? Ma niekto skusenost s niecim podobnym?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dalsia moznost ako obuchat peniaze na experiment :-)
Podla montaze, to zavadzia natahovacej pake, musi sa odstranit cielnik co znemoznuje jeho okamzite pouzitie a na dovazok to vyzera tak ,ze sa neda rozobrat nadpazbie za ucelom vycistenia piestuku.
Nech si kazdy na to spravy vlastny nazor 8)
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Ja mám nieco podobne na CZ 858, všetko je v prezentácii, montaz sa dá riešit ako weaver alebo len ako platnicka pre mensie kolimatory, Docter, Meopta, ja pouzivam Delta Optical a v pohode. Ak chces weaver lištu tak ju urob kratsiu ako je v prezentácii, da sa potom rozobrat aj nadpazbie, dlzka listy bude urcite stacit na bezne kolimatory, treba ju skor vysunut k nosicu závorníka ako dopredu.

http://www.youtube.com/watch?v=4IteV-Bqf-k

http://www.youtube.com/watch?v=yU_30YHQ0j8

http://www.youtube.com/watch?v=s9Vi19C5r0g

http://www.youtube.com/watch?v=42T2254cWdU
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pekne videa, len by to v interiery chcelo viacej svetla.
Mas to lepsie vymyslene ako ta Scout montaz ;-) kde maju zbytocne dlhe raily a straca to vsetky vyhody.
Jedine co ti chyba ku komfortu strelby je kolma M4 pazba, ale ako som videl chces si zachovat povodny vzhlad.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Jano XDM9 : tiez sa mi zda ze tvoje riesenie je lepsie ako SS. Je to homemade?

Ja som na svoju SA-858 dal prednedavnom nechal nahodit kamen. Akurat zistujem ze este budem potrebovat "blatnik" kvoli vyhadzovanym hilzniam. No uvidim, stale sa mi to najviac paci takto natur, bez uprav.
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Tu montáz mi robil kamarát puskar, ja som ju navrhol podla tej co ma weaver lištu, tu som nasiel pofotenu na grandpower fore, tam ju nafotil nejaky pan na nejakej sutazi, povodne som to chcel riesit na weaver listu len kratsiu ale nakoniec som to dal vyrobit len na rovnu platnicku, je to aj jednoduchsie na výrobu, je to aj nizsie lebo na wearko by som ptreboval este plus montáz pod kolim, takto je to umiestnené nizucko, na pazbu by sa mi hodila este nejaká licnica aby to bolo uplne v rovine max do 2 cm alebo ako pise Rasto nejaku ako má M4. Vsetky upravy sa snazim robit tak aby sa dali dat do povodného stavu, chcem este na 858 dat drevené pazbenie, napazbie a podpazbie originalne, rukovät chcem vyrobit na vzor nieco co ma v ponuke Klinsky.cz, a pazbu chcem tiez riesit sám trosku ju spravit dlhsiu a vyssiu aby som mal kolim a oko v rovine.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

osobne mam silne pochybnosti o tom, ze montaz uchytena v mieste cielnika bude ktovieako drzat nastrel
Golem
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Golem »

Jano XDM9: kolik máš s tou Deltou na kose nastříleno?
Popřípadě nemáte někdo jiný zkušenost jestli vydrží ty rány?
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Roman k tebe sa nebudem vyjadrovat si najmudrejsi, ako pozeram podla mnozstva prispevkov :)

Golem: vystrelil som zatial 300ks,teraz kosu len doladujem, tento rok chcem zacat aj sutazne tak z nej urcite vybucham aspon 5000ks, potom napisem ako to vydrzal kolim.,mna vysiel nejakých 98 Eur zatial s kolimatorom ziadny problem krasne drzi nastrel, viem ze sa daju pouzit aj drahsie kolimatory podla hrubky penazenky osvedcene su docter, meopta, c-more.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Janči :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jano XDM9 - zdrž sa prosím osobných narážok, obzvlášť keď Romanov príspevok nič osobné neobsahoval. Ak nechceš reagovať, jednoducho nereaguj.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Jano ja sa k tebe pokojne vyjadrim:

vies so mne barani k****, netusis kolko roznych typov montazi som na svojich niekolkych vz58 s roznym úspechom vyskusal dokonca som o tom v niektorých z toho mnozstva príspevkoch aj popisal, aj fotky hodil.

Neuveris, ale jedna z nich mala uchytenie AJ v mieste cielnika (tu som skusal asi tak pred 4-5 rokmi a mam ju hodenu kdesi na spodku skrine ako slepu cestu vyvoja)

Takze kludne pouzivaj co chces, ak si s tym spokojny, kludne ju pouzivaj aj nadalej. Ak je tvoj akceptovatelny nastrel opisana kruznica s priemerom 1m na 25m vzdialenost, tak staci kolim prilepit izolepou.

Vsetko je o definicii slov nastrel /pozadovana presnost vsakze...

vz58 ma bohuzial vyrobne tolerancie opracovania ramu vselijake a miesto ulozenia cielnika nie je vyrabane na desatiny mm presne. Viem to laboroval som s tym na viacerých kusoch paralelne, videl som rozdiely.

Takze okrem prehodnotenia oxymoronu "k tebe sa nevyjadrim" nasledovanym vyjadrenim, cim si sa hned z kraja uviedol ako neschopny dodrzat svoje vlastne rozhodnutie :D.... sa skus aj zamysliet nad dovodmi, preco si myslim, ze to miesto nie je vhodne na ukotvenie kolimu predtým nez si ma budes brat do huby
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

A aj ty brzdi :evil:

Bavte sa o vhodnosti a nevhodnosti takého či onakého uchytenia.
Vzájomné vyznania lásky si nechajte na PM či osobne, na to tu nikto nie je zvedavý.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Roman: ked uz sme pri tom, ktory typ montaze je podla teba najvhodnejsi na 58? Vzhladom na nastrel rozborku atd. Teda aspon s tymi ktore si vyskusal. Ja mam klasicky kamen zboku a zda sa mi to prijatelne riesenie pre tento typ zbrane.
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Roman: ako vidim tak sa ta to dotklo, v prvom rade ja som ti nenadával asi som trafil klincek po hlavicke, ohodnotit tu montaz a kolimator tak mozeme aspon po roku pouzivania na zbrani a nie hned odcudzovat ze nie je dobra atd. ako profik ako pises o sebe, by si mi mal hned poradit alebo napist preco to nie je dobre namiesto toho si mi napisal, ze to nebude drzat nastrel pricom si mal skusenost a neporadil si, az vtedy ked som ti napisal ja, kazda informacia je dobra dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "