Plynový kanálik na vz.58 kompakt

eager_lewin

Plynový kanálik na vz.58 kompakt

Príspevok od používateľa eager_lewin »

Ahojte, poraďte mi prosím aký priemer má plynový kanálik na kompakte s 290mm hlavňou. Môže mať až 4mm?
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Zdar. Vyskusaj ten kanalik stvorkou vrtakom. Da sa to.
Plynovy kanal.
Pu.vz 52/57 - 2.3 mm
Sa .vz 58 - 2.8mm Hl. 390 mm
Sa.vz 47 K - 3.6mm
Asi ten plynovy kanalik zvetsili pre lepsiu funkciu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Zacni od malej diery (ako povodna58) a v pripade potreby zvacsi.
Dva krat merat a raz rezat.
eager_lewin

Príspevok od používateľa eager_lewin »

Dakujem za odpoved ale ked to prevrtm nezostane v hlavni taky nadbytocny plech ? Ako ho odstranm alebo je na to nejaky specialny vrtak?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zjavne nie si puskar, na tvojom mieste by som sa v hlavni nevrtal. A to doslovne.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nadbytocny plech??? Dalsie zaručené kurvitko.
eager_lewin

Príspevok od používateľa eager_lewin »

Nie niesom puskar dam si to spravit len ma zaujima ci sa to neda nejak pokazit ked tam bude vecsia diera ako 3 mm. Ked ju prevrta uz je potom neskoro.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mna by zaujimal dovod, preco by si si to mal davat robit dodatocne... (skracovat hlaven , stahovat plynovy nastavec, vrtat dierku)

pri cenách vz58 na trhu a cenách kompaktov od waffenu som to riesil tak, ze som dlhu 58mu predal na inzerat, dolozil par desiatok euro a mal fungl novy kompakt este aj s peknou novou povrchovkou

ale kazdemu podla gusta a chuti zabavat sa
eager_lewin

Príspevok od používateľa eager_lewin »

chcem tam dat kratsiu hlaven. Z 39 na 29 cm neviem ci bude stacit 3mm kanalik. A chcem vediet do predu co sa s tym bude diat.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

rastislavmraz
tvoje laborovanie je rovnake,ako keby MNA nechali v kuchyni a chceli upiect trojposchodovu tortu ..tiez by som bol dopredu zvedavy ci bude chutit a ako bude vyzerat :roll:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

rastislavmraz napísal:chcem tam dat kratsiu hlaven. Z 39 na 29 cm neviem ci bude stacit 3mm kanalik. A chcem vediet do predu co sa s tym bude diat.
vykasli sa na to
flintu predaj a kup hotoveho kompakta

spolu aj s nakupkom ta to vyjde mozno o par e viac ako robota puskara
eager_lewin

Príspevok od používateľa eager_lewin »

Prave ze mna to vyde uplne zadarmo. Mna len zaujimalo ci na tych kompaktoch je vacsia diera ale asi sa to nedozviem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

JE VACSIA

je tu o tom popisanych niekolko stran, kolko presne ma ta diera nikto z beznych uzivatelov nevie, pretoze akosi nie je v silach bezneho majitela stiahnut plynovy nastavec z hlavne a do diery strcit subleru.
Waffen ti to neprezradi, lebo je to ich firemne know-how.

Tak vela stastia pri laborovani, hlavne ze je to zadarmo :) Mas stastie ze mas licencovaneho puskara co robi za dobre slovo

nezabudni pri tom vrtani durchom poskodit vyvrt aj naproti diere , nech sa to fakt vyplati
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Skus dovnutra zubarskym zrkadielkom na dierku nazriet:)))
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

MacGyver by si sirku kanalika zistil nasledovne. Najprv by si zohnal funkcneho kompata. Potom by poriadne vystriekal vnutro pynoveho nastavca olejom. Nasledne by vzal dobre prezutu zuvacku, krotou by obalil jeden koniec spajchle z lyzatka pripadne nanuku (vraj by sa dala pouzit aj tycinka z testu tehotnosti). Takto vzniknuty nastroj by strcil do plynoveho nastavca a otlacil by tu zuvacku smerom k plynovemu kanalu (ospravedlnujem sa za mierne eroticky nadych tejto casti). Kedze je vnutro naolejovane, zuvacka by sa nenalepila ale vtlacila by sa do kanala a takto by vznikol otlacok. Potom uz len staci opatrne vytiahnut a zmerat. MacGyver este nieco hovoril o nejakych tmeloch namiesto zuvacky ale to som uz nesledoval, kedze sa mi to uz nezdalo hodne jeho mena. Zuvacka musi stacit. :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "