Zasobniky pre Sa 58

Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

zatial postupujem presne tak, editnem ked uz bude vypadavat :)
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Ja som ich jemne stlačil z bokov vo zveráku ( hladké čeľuste) a je to OK.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Uz vypadava, vdaka.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

dano napísal:Ja som ich jemne stlačil z bokov vo zveráku ( hladké čeľuste) a je to OK.
to je hop alebo trop metoda..... bud sa podari alebo zhanas novy zasobnik(deformacia je svina :? )
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

No mne sa zdá, že zásobníky drhnú, lebo pri výrobe, bodovom zváraní došlo ku ohnutiu toho „ prstenca“ ktorý sa priamo vkladá do šachty. Ja som takto „ pomasíroval“ všetky svoje zásobníky a zatiaľ som nezmrdil ani jeden. Treba však byť trpezlivý a opatrný, stláčalť len jemne a po každom stlačení odskúšal. Nikoho na nič nenahováram, možno sa mýlim a mal som len šťastie. Ja som sa rozhodol pre túto úpravu najme zo vzhľadových dôvodov ( nepáčila sa mi obrúsená povrchovka) a podarilo sa .
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nomed napísal:
dano napísal:Ja som ich jemne stlačil z bokov vo zveráku ( hladké čeľuste) a je to OK.
to je hop alebo trop metoda..... bud sa podari alebo zhanas novy zasobnik(deformacia je svina :? )
to nie je hop/trop metoda ale blbost. Deformovat ustie ma priamy vplyv na spravne podanie naboja. Druha vec je, ze ten dural zasobnika je pomerne krehky, lahko sa lame.
Osvedcena metoda upravy ustia zasobnika:
Do sasobnika napchat novin. papier alebo handru, tak aby sa zbrus nedostal dovnutra.
Uchytit zasobnik s citom do zveraku na plocho, vodorovne.
Hrubym uberacim pilnikom ubrat farbu a podla potreby aj dural rovnomerne z oboch stran (ked sa stratia znacky po bodovom zvarani uz je to vybrusene "navolno").
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Ja som tých blbostí už porobil, no pokiaľ mi to funguje tak ani neľutujem. A aspoň to nevyzerá ako orašpľovaný grc. Bavíme sa o desatinách čo som potreboval z boku v strednej časti dostať späť. Ak som zboku k ústiu zásobníka priložil pravítko bolo to jasne vyduté.
Píšem len ako som to riešil ja.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

zdar ,
Kde aktuálne najlacnejšie kúpiť štandardný 30 ranový zásobník ??
resp. kde ste kto za koľko videli ?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Jazdenka 4,99€ commando.sk. Neviem či je to dobrá cena, nechovam 58-čku.
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Vraj uz coskoro od FAB Defense, vypada vcelku fajn.

Ten plastak od guneXpertu ma niekto odskusany? vydrzi to nieco?
Prílohy
Snímka obrazovky 2016-01-23 o 10.39.57.png
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

pani ja sa obavam, pri tychto plastakoch, ze budu trpiet rovnaky problemom ako niektore Akackove, a to, ze nemaju predny a zadny hak vystuzeny ocelou, totiz pri Akackovych, ktore hak nemaju vystuzeny ocelou sa prakticky pravidelne stava, ze pri pade sa zadny hak zlomi....

Obraz "rezu" zasobnikom od Arzenalu Bulharsko rovnako, rieseny je rieseny originalny soviecky bakelitovy zasobnik, ako aj PMAG AKM3

Obrázok

video s testu tochto zasobnika vs. rozne ine zasobniky bez oceloveho vystuzenia tapco, no name atd...
https://www.youtube.com/watch?v=Nq25sisQyDg
Používateľov profilový obrázok
Vlady75
prispievateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Vlady75 »

Plastové zásobníky od Gunexpertu mám a som s nimi nadmieru spokojný. Tie od FAB-u možno vyzerajú "tacticool" ale mne na nich vadí to priehľadné okienko. Jednak je to spoj navyše v konštrukcii zásobníku a jednak si myslím, že celopriehľadný zásobník je lepší vzhľadom možnosť rýchlo skontrolovať stav munície v stresovej situácii, pri zlých svetelných podmienkach atď. To okienko na zásobníkoch FAB sa ľahko znečistí, je úzke, zaujímavé by ho bolo naplniť nábojmi s rozne sfarbenými nábojnicami, ktoré v ňom budú najlepšie vidno. V zásobníku od Gunexpertu vidím v pohode všetky možné rôzne farebné náboje ( úplne presne teda rôzne farebné nábojnice), navyše pohyb červeného podávača jasne signalizuje stav munície a žiadne rysky s číselkami nie su treba. Gunexpert zásobník má ocelový podávač, aký použili vo FAB-e neviem.
K možnému praskaniu plastových zásobníkov len toľko, že je to otázka použitého druhu plastu. Na druhej strane, zásobník je spotrebný materiál, bez ohľadu na to, koľko stojí. Stretol som sa s veľkým množstvom hliníkových ( presne hliníková zliatina ) zásobníkov do Sa vz. 58, kde boli prasknuté vývodky zásobníku, najmä v pravom hornom rohu. Pri pádoch - ak sa "dobre" trafí - sa hliník často nevratne deformuje, alebo praská. Ak trochu pobeháme po fórach nájdeme dosť fotiek poškodených zásobníkov s ocelovými výstuhami vývodiek, či už sa jedná o originál AK, PMAG, alebo napr. US PALM. Napr. v AK 74 používam rôzne celoplastové zásobníky, rovnako aj s ocelovou výstuhou a nedá sa povedať, ktorý je odolnejší viac a ktorý menej. Je to otázka jednak materiálu a jednak konštrukcie. Uchytenie zásobníku v zbrani pri AK a Sa vz. 58 nie je úplne rovnaké. Tak isto aj spôsob vysunutia náboja zo zásobníka do komory, lepšie povedané sily ktoré pri tomto pohybe na zásobníky pôsobia. K testom len toľko, že je to podobné ako s testami nožov na YT, je rozhodujúca aj ich miera reálnosti. Plast asi v tomto prípade naozaj nevydrží toľko ako ocelový plech ( AK ), ale zasa ponúka iné výhody. A vždy je niečo za niečo.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

mam plastovy zasobnik od gunexpertu a po odstrielani cca 100 ran som ho "odlozil na spodok skatule". nie som s nim spokojny z tychto dovodov:

1. je tazsi ako original hlinikovy,

2. je objemnejsi ako original hlinikovy,

3. do jednej kosy mi pasuje, do druhej nie (toto nie je az tak chyba zasobniku ale mam dalsich 15 hlinikacov a ani jeden z nich tento problem nema),

4. :!: po jednej, slovom jednej, opatrnej rozborke a zborke sa na plastovom zasobnikovom dne natolko opotrebovala hrana okienka do ktorého zapada trn aretacie dna ze zasobnikove dno uz nie je spolahlivo zachytene. zistil som to pri strelbe kedy sa po 50 ranach v lahu takmer uplne vysunulo zasobnikove dno. teraz sa da zasobnikove dno ako suflik uplne vytlacit aj len jemnym tlakom prstu. staci pri strelbe v lahu zbran zlahka opriet o zasobnik a zasobnikove dno sa po par ranach vyberie na prechadzku. iste je to riesitelne kadecim vratane lepiacej pasky. neviem za kolko sa tieto kusy predavaju ale kazdopadne toto nepotesi.

moj exemplar je testovacia vzorka z prvej serie a je mozne ze boli pouzite ine plasty ako na sucasnej produkcii a tieto problemy su odstranene. kazdopadne odporucam aby ste si skontrolovali otvor aretacie dna.
Používateľov profilový obrázok
Vlady75
prispievateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Vlady75 »

Možno sa dalo začať aj naopak. Teda že sa jedná o testovaciu vzorku....
Mne napríklad pri vyťahovaní zo sumiek vyhovuje rozmernejšie dno a dizajn zásobníku.
To, že je niečo plastové nemusí vždy znamenať, že je to ľahšie ako kovové. Pokiaľ viem, pri tomto projekte išlo primárne o to, mať možnosť kontrolovať množstvo munície, nie o váhu. Jasné, dá sa riešiť aj váha na úkor pevnosti, ale vždy je niečo za niečo.
V oboch mojich zbraniach plastové zásobníky "sedia" úplne v pohode, na rozdiel od hliníkových, ktoré buď "vaklú" - hýbu sa v zbrani, iné tam idú celkom ztuha. Každopadné plast sa prispôsobí, rovnako ako hliník. Forma na plasty sa asi ťažšie "odladí" na rozmer zbraní, ktoré ešte neboli vyrábané na elektronicky nastaviteľných strojoch. Na niektorých nových ( možno epasovaných) hliníkových zásobníkoch musela ísť farba aj trochou hliníka dolu, aby som ich rýchle prebil. Naopak niektoré "nové" v zbrani "vaklali". Podľa mňa sa takto dá vyriešiť aj ten plasťák.
Dná sú úplne v pohode, zásobníky som mal rozobraté, išlo to ťažšie ako pri hliníkových, pri streľbe v ľahu z mne vlastných dôvodov o zásobník neopieram, tak to nedokážem posúdiť.
Ak ťa môžem "boris"poprosiť o PM, rád by som túto tvoju skúsenosť dopravil ku Gunexpert-u.Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Budu tie plastove priesvitne zasobniky aj v iných kapacitách?
Napríklad pre 10, alebo 20 nabojov?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "