Zasobniky pre Sa 58

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Vlady - myslim ze sa zhodneme a s tvojim komentarom plne suhlasim. Plastovy zasobnik od gunexpertu ma nepochybne priadnu hodnotu v podobe transparentneho a "protismykoveho" povrchu (co bol asi hlavny dovod vyvoja), rozsireneho dna pre lepsie vytahovanie zo sumky a atraktívneho vzhladu. Ma vsak aj svoje nevyhody, a to vratane nezanedbatelnej ceny. Otazka je ci pre sviatocneho strelca vyhody a nevyhody tohto plastaku oproti originalnemu zasobniku odovodnuju jeho nakup. Kazdy si ju musi zodpovedat sam. Osobne vzhladom na momentalnu cenu, kvalitu a dostupnost originalnych zasobnikov nevidim pre moje potreby dovod na kupu plastaku ani od gunexpertu ani od fabu kedze pridane hodnoty tychto plastakov nijako nevyuzijem.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Ahojte, nechcem zakladat zbytocne novu temu, potrebujem poradit ohladom 10 ranovych zasobnikov, ktore som dokupil k styrom 30-ranovym zasobnikom.
Zanovne 30-ranove zasobniky funguju bezchybne. Oba 10-ranove zasobniky vyzeraju tiez nove nove, v povodnom laku. Beznou suchou skuskou obtiahnutia zbrane s nasadenym prazdnym 10-ranovym zasobnikom som zistil, ze jazycek indikacie prazdneho zasobnika malo vytlaca kolik zachytu zaveru a zaver nezostava v otvorenej polohe. Dnes na strelnici sa mi to potvrdilo pri strelbe, kde rovnako po vystreleni posledneho naboja zaver nezostal otvoreny. Zasobniky mam dva, robia to oba. Zda sa, ze by trebalo niekde nieco upilnikovat, aby zasobnik sadol hlbsie do tela zbrane a/alebo aby sa poistny jazycek zo zasobnika vysunul viac. Ked som to porovnaval s 30-ranovymi, chybaju mu odhadom 2mm. Da sa s tym zit, ale rad by som to opravil. Nemam s tym skusenost a nechcem inzitne laborovat metodou pokus-omyl. Prosim o radu ako na to, idealne upravou na zasobniku. Do tela zbrane nemam chut zasahovat... Vdaka. :)
Prílohy
10ran.jpg
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

slavmiro napísal:aby sa poistny jazycek zo zasobnika vysunul viac.
Nemám skúsenosti s 10 ranovými.
No pri klasike som zvykol rozobrať zásobník a stačilo sa trochu pohrať s pružinou - natiahnuť ju. Je tam asi slabý tlak, ktorý neudrží záver v zadnej polohe.
Výsledok sa dostavil okamžite...takže za pokus nič nedáš.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

:idea: este uvazujem ten vysuvny jazycek "zvysit" zapustenim kovoveho capiku s hlavickou do existujucej skrary plechoveho vylisku alebo zaskrutkovanim 2-3mm metrickej skrutky do tej skary.. Cez vikend trochu pospekulujem.. :?:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

V pohode, len sa potom nediv ak ti nenabije posledny naboj zo zasobnika
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

skús prehodiť z toho 30 ranového zásobníku podavač a vyskúšať na strelnici...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Vdaka za tipy pani, nakoniec stacilo oba zasobniky rozobrat a ponatahovat pruziny, tak aby boli v nestlacenej polohe dlhsie o cca 1/3 povodnej dlzky. Teraz vytlaca jazycek poistku zachytu zaveru na 100%.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

:roll: 8) :wink: :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Inak vies ze natahovanim pruzin za hornu uvrat dost radikalne znizujes ich zivotnost. Kor o 1/3 dlzky...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Vahal som ci toto nedat do rubriky vtipne veci, ale niekomu sa mozno zide takyto rychlonabijac zasobnikov. :)
http://youtu.be/i_TtZjUv31I
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

To nutne potrebujem :)
Používateľov profilový obrázok
bosvargos
prispievateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa bosvargos »

A kde to zohnat?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Daj si to video v hd a dole v lavo mas emailovku :-)
Pre tych co sa s tym nestretli je to okopcena Maglula ale na druhu stranu pekny kus nabytku ;-)
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Dnes som si kupil plastový 30r. zásobník ULTIMAG od FAB Defence a zistil som, že po poslednom náboji mi nezachytí záver, nevytláča záchyt záveru.
Je chyba v zásobníku alebo moja kosa nesadla práve na tento plasťák? Robí to niekomu?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

nemal som s tym problem, funguju ok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "