Vz 58 strelba na 300m.

ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

[quote="arminius"] Nastreľovanie samopalov robil len výrobný alebo opravárenský závod. Jednotky a či vojsko na to nemali šancu, prostriedky a ani vybavenie. To sa odvolavas na roky ked bol tento predpis vydany alebo na roky kedy si sluzil a cvicilo sa podla rudokozcov (nie ze by som ich vsetky spochybnoval a hadzal do jedneho vreca, niektore su dobre doteraz). Predstav si ze jednotky naozaj vykonavaju nastrel svojich zbrani same a to uz niekolko niekolko rokov a dokonca v sulade s predpisom

A tak to aj vyzera! V zakladnom vycviku v sucasnosti si vojak nastreli zbran na seba. V tej myslienke by nebolo nic zleho, ale problem je ,ze prakticky to nastreluje pri prvom cviceni, ked drzi zbran prvy krat v ruke a spravidla to nastreli na figu! Postupom casu ked ziskava prakticke skusenosti v strelbe tak netrafi ani velke gulove! Aby nieco trafil, tak sa spravidla snazi prisposobit zbrani a zle strelecke navyky tak len upevnuje, miesto toho aby ich mal odstranovat. Podla mna to ako to fungovalo kedysi ked zbrane nastreloval zbrojar, resp. najlepsi strelec jednotky, mali nieco do seba! :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

LtTT napísal:Takto ... neviem preco sa forum zvrhava na sutaz v porovnavani si puciek namiesto rozumnych prispevkov ale dobre arminius ...
...
Co si pod tym presne predstavujes ?
Takto ... čo si predstavujem ? Už radšej asi nič.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..tak dnes som sa pytal otca (30+r v armade, niekolko rokov viedol vycvik prieskumakov) ze ako trenovali strelbu na 100m:
- "cielnik na U, muska zarovno so spodnym okrajom terca"
.. ked som ho konfrontoval s tym ze v predpise sa pise nieco ine povedal ze je to mozne ale ze oni to robili takto

..a robili to z dovodov ktore uvadzate v podstate vsetci (Arminius, LtTT, Rasto aj Erebos)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

ZAlex napísal:Osobne sa mi zda rozumnejsie mierit na nohy niekde do oblasti kolien, lebo strely potom dopadaju v metnej dialke niekde do oblasti trupu...
Veď zober pravitko a odmeraj 28cm od kolena hore a potom od stredu tela 28 cm hore. Ak budeš mieriť na kolená, trafíš do stehna, v horšom pripade mu ustrelíš orgán :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

musis to brat po "vojensky" zraneny nepriatel viaze omnoho viac personalu ako mrtvy .......(chcel som dat smajlika ale nejako sa mi sem nehodi)

osobne pouyivam na "stovku" nadstavenie "U" viac mi to vyhovuje ze neprekryvam terc a viem sa tam lepsie "vycentrovat".
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "