Kryt pruzin RR (Rudolf Rychlik)

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Kryt pruzin RR (Rudolf Rychlik)

Príspevok od používateľa Rasto »

Dostal sa mi do ruk na testovanie zaujimavy produkt od pana Rychlika a to kryt pruzin s rychloupinakmi.
Tento kryt je "apgreidnuta" verzia z povodnej LITE verzie, na ktorej sa naucil a vydal plnohodnotny produkt.
Este som z toho nevystrelil, len nahodil a vizualne zhodnotil a prve dojmy su viac nez priaznive!
Jedna sa o kryt povodnej rakvicky, cize ziadna vymena pruzin ci zhananie nahradnych :!:
Kryt je v rychloupinacej verzii, kde za cenu KINGGUNu dostanete produkt o triedu "horsi" od GUNEXPERTu :idea:
Tento kusok pre vas otestujem a to hlavne opakovatelnost nastrelu pri zhodeni a opatovnom nahodeni.
Viac informacii sa dozviete na oficialnej stranke vyrobcu.
http://www.rrarms.cz/kryt_zaveru_pro.htm

PS: po par minutach som prisiel na par detailov o ktore sa podelim s konstrukterom a mali by smerovat ku vylepseniu uz bez tak dobreho produktu.

Ak sa vyrobok osvedci, tak ho bude mozne kupit na slovensku za cca 145E vratane dobierky, ale nechcem predbiehat.

Len par foto na zaver mojich par nudnych riadkov 8)
Prílohy
IMG_6645.JPG
IMG_6644.JPG
IMG_6642.JPG
IMG_6641.JPG
IMG_6640.JPG
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pekna praca. Tie centralne vrchne matice sa dotahuju len rukou?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

vsetko je dotahovane rukou, cize bez potreby klucov ako je to u kinggunu a aretovane cize bez potreby pouzitia loctite ako u gunexpertu(povolovala sa rychloupinacia packa pocas strielania).
Stale hovorim o papierovych udajoch a skutocnost si overim az po realnom vyskusani.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Som rozmyslal, ze naco su tie dvojice malých otvorov. Na stranke vyrobcu vidim, ze sa tam da osadit mala weaver lista pod 45 stupnovym uhlom. Zaujimave riesenie. Pockame na vysledky z praxe.

Tu je odkaz na par dalsich fotiek: http://www.rrarms.cz/galerie.htm
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

tento kryt uz mam cca 3 mesiace, a je ok. Mam na nom 3.5x20 optiku a nastrel na 50 metrov drzi aj po zhodeni. je o par mm vyssia ako kinggun, pretoze povodny kryt obopina... danou za to je , ze po zhodeni len optiky nevidno mieridla, ale naco zhadzovat len optiku, ked sa da zhodit cela montaz. da sa mat aj viac nastrelenych montazi a podla potreby menit...
Takisto mi pride trochu tazsia ako kinggun, ale neprekaza mi to.
So sklopenim orig. sklopky nie je problem...
Ja som spokojny.

Edit: az teraz som si vsimol, ze uz sa robi dalsia generacia, ktora je trochu lepsia.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Momentalne tam (Marauder) mam nahodenu lahku optiku 4.5x20, ale ide len o jednoduchy test spokojnosti.
Produkt bol vyrobeny s urcitymi toleranciami, lebo produkcia 58 za to dlhe obdobie kolisala ;-(
Cize to upnete na ktoru kolvek kosu vdaka dvoj osej aretacii.
PS zabudol som sa zmienit, ze treba vymenit i zaistovaci kolik rakvicky za dodany, co je sekunda a moze tam ostat i po zhodeni railovania.
Momentalne nie su k dispozicii bocne raily, ale to sa zmeni v dohladnej dobe a urcite podam report i o tom.

PS terajsia generacia je "finalna" a v dohladnej dobe nepribudnu ziadne zmeny.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

priznam sa, ze mi unika pridana hodnota tohto vynalezu oproti GE ci KG :?:
ale furt je to asi lepsie nez ten vynalez s magnetmi, to bol vazne fail
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No pridana hodnota je dalsi produkt na trhu.
Cize moznost vyberu ked ma clovek zbytocnych 300E moze si skusit kupit GE, a ked chce kryt a ma v ruke len polovicu, tak KG alebo RR :lol:
Mam KG i RR a po pravde prve dojmy su lepsie z RR.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

No čo, Rasťo? Už si istotne čo to poskúšal, tak sa podel o nové poznatky. A zaujíma ma aj tvoj názor na verziu LITE. Plusy a mínusy oproti tejto verzii.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Lite verzia sa neoplati kupit, lebo to bol prvotny produkt a od neho sa vyvinul PRO kryt zaveru.
Co to sme si s vyrobcom popisali a nechal som vymenit aretacne pruzinky, lebo sa po strelbe kryt povoloval ...
To bola taka najvacsia zavada.
Vsetko uz je zohladnene a zapracovane na novej serii, ktora bude dana na trh.
Akurat cakam na dodanie i kratkych RIS list a nebudete si musiet objednavat v CZ (usetrene peniaze i cas) a cakat na dodanie niekedy i par mesiacov, kym sa vyrobi dalsia seria.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

už nad tym istu dobu špekulujem, jeden kus by som určite vzal, ak sa bude cena pohybovať okolo €140. Rasťo, bude to dostupne aj v BA ? Či len poštou ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked to bude aktualne a odskusane vylepsenia, tak napisem viac do inzercie.
Predpokladam, ze do konca oktobra, ale nechcem slubovat, lebo nezavisi to odomna.
Idealne je osobne prevzatie, popripade vyskusanie, ale posta je najjednoduchsia.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ak to nebude pýtať žiadny zásah do rakvicky, tak to je konečne voľba ktorú asi využijem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

je to blbobzdorne, odolne a pokial niekto nepovazuje za zasah do zbrane vymenu zadneho koliku za dlhsi dodavany (moze tam ostat i bez rakvicky), tak tymto krytom len ziska.
Obrovska vyhoda, je moznost nahodenia bocnej RIS listy, ktora je predurcena na micro kolimatory.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

rasto ako to pls vyzera ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "