Muška SA58 nie je v strede

elegant_hertz

Muška SA58 nie je v strede

Príspevok od používateľa elegant_hertz »

Ahoj. Moja otázka sa jedná uloženky SA58. Zbraň má mušku mimo vertikálnu os kruhu nosiča mušky. Risky na nosiči mušky a riska na valčeku v ktorom je našroubovaná muška sedia, ale muška je do strany. Dosť to vadí pri mierení, pretože kruh zvádza po prilícení zamerať naň, no keďže muška nie je v strede, tak táto skutočnosť je celkom rušivý prvok. Viete mi niekto poradiť čo s tým? Prečo sedia risky a nesedí muška? Zo zbrane na ktorú sa teraz pýtam sa ešte nestrieľalo. Ale keďže väčšina 58 ktoré som videl mala mušku takmer v strede, predpokladám, že by aj táto mala byť v strede (odfláknutá montáž mušky vo výrobe?) Prikladám aj fotku.
Prílohy
DSC_5633 – kópia (2).JPG
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Nestrieľalo sa zo zbrane ?
Takže mušku nechaj láskavo 8) na mieste a nerieš situáciu. Daj si najprv pár rán a uvidíš, že zbraň bude presná. Ak by bol terč náhodou prázdny, tak chyba bude v Tebe. :wink: Nad ten rušivý moment pri mierení si buď zvykneš, alebo posunieš mušku. Rušivý moment síce zmizne, ale kde skončia strely, tak to len KBZ.
Muška má na svojej spodnej časti červenú farbu a bola úloženka. To znamená, že pred uložením prešla kontrolou, prípadnou opravou a aj nástrelom...a to je práve tá červená farba.

P.S.:
Riska :roll: sa píše správne .."ryska"...(sorry, neodolal som). :wink: 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

V prvom rade zhod kolimator a potom ries nastrel.
elegant_hertz

Príspevok od používateľa elegant_hertz »

To nie je kolimátor ale rozmazaný cieľnik :)
elegant_hertz

Príspevok od používateľa elegant_hertz »

Ospravedlňujem sa za tú risku :) Ale na tom valčeku je taká jemná, že som to nemohol napísať s tvrdým y :)
Díky za opravu, sem tam sa stane :)
Mne je len divné, že predtým čo som strieľal z 58, tak to mala v strede podľa rysky. Tak mi je divné a rád by som vedel ako je to možné, že tu je to tiež podľa rysky a je to vedľa. Lebo ak to bola pásová výroba a rysky slúžili na to aby sa to dalo hneď do správnej polohy, tak mi je divné, že tu je ryska v strede a muška vedľa, lebo na iných sačkach čo som videl, bola muška normálne v strede. Z SA som už strieľal a nedržím ho v ruke prvý krát :) Neviem či je to na medailu, ale na 100m som so starým SA mal rozptyl cca 20-25cm?? strieľal som len do škatule s krížikom, nie na terč.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Nerieš výrobu, nerieš polohy rysky,....nerieš nič.....teda okrem samotného (v prvom rade) nástrelu. Vravím ja a povedal aj Rasto, aj keď to nie je Písmo sväté. 8)
Opýtam sa aj inak...koľko samopalov si držal v rukách a koľko si ich porovnal ? Jeden, dva...desať ? Ak uveríš, cez moje ruky ich prešlo na stovky, tisíce... 8)

Tá streľba na 100 metrov (s otvorenými mieridlami) je vcelku aj v pohode.
elegant_hertz

Príspevok od používateľa elegant_hertz »

No dákych 15-20 som držal. Strieľal som asi z 3-4?? Som trošičku pedant na tieto veci. Celá flinta je super, len tá muška robí dojem, že je to celé zle. A to ma trápi. NO skúsim dakedy vybehnúť na strelnicu a potom budem múdrejší. Dúfam, že to bude strieľať zle a že bude treba posunúť mušku :)) na stred kruhu. Predtým som strieľal z jedného, čerstvo vytiahnutého z drevenej bedne, nič sa neštelovalo, nič sa neriešilo, muška v strede. Vybral sa z bedne, nabil a strieľal tam kam mal. Ďakujem za reakcie páni.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Samozrejme som myslel kompenzator :-)
Sustred sa na mieridla a supni min 3 rany na 25m, malo by ti to ist stranovo ok a vyskovo 0.5cm nad zamernu.
Potom si daj terc na 50-100m a tam sa ti posun mieridiel prejavy nasobne viac.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Kúp si kalach a pochopis že také posunutie muchy je v norme. :D
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja to mam na vz58 podbne a striela to dobre...
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Ja tam dokonca mam iba polkruh, nie cely okruh a navyse ho mam krivy a oskrety, zrejme niekomu spadol a muska ma cerveny fliacik (zrejme to nastrelovali po uraze) a striela dobre.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "