Ako zacat s "TUNINGOM" Sa 58

Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Ako zacat s "TUNINGOM" Sa 58

Príspevok od používateľa unsamuel »

Ahojte, mrzi ma ze tu zase otravujem, ale dneska som luskal forum, temu za temou a hladal ako zacat a kde zacat. :D
Je tu toho vela popisane, vela poucneho, naucneho, no niektore posty su uz pekne stare a linky nefunkcne, obrazky sa nedaju najst.
Tak ak by Vam nevadilo ty co maju chut a cas napisat co doporucuju, nieco co je overene casom a mnozstvom vystrielanej municie. Je strasne vela vyrobcou, je mi jasne ze kazdy uprednostni to co mu paci, ide mi teraz skor o to co je naozaj funkcne.
-Predpazbie - asi nieco skor jednoduksie, moc tam toho nemienim vesat
-Pazba - urcite sklapacia, kovovy klb... /nie som isty ci rovnobezna a ci original uhol?/
-Nejaka funkcna optika? aj ked tu nie som isty ci hned na zaciatok do toho ist
-Kompenzator urcite ano, ten Rastov sa mi paci :roll:
Na nieco podstatne som zabudol?
Prepravny bag som si uz objednal ...

V mojom pripade pojde skor o rekreacne strielanie, aj ked nevylucujem ze by som sa vramci treningu neskor pridal na nejaku dynamicku sutaznu disciplinu.
Nerad by som kupil nieco co bude vyzerat cool, co bude lacne ale po case sa mi to bud rozpadne alebo to nebude plne funkcne.
Budem vdacny ak postnete aj nejake foto.
Dakujem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

1 kompenzator, vyber je na tebe, ja mam WAR
2 kryt pruzin s railom, o5 mas na vyber viac vyrobcov a modelov, ja mam Kinggun
3 kolimator / kratka optika na ten kryt, tu mas moznosti plno
4 pazba, mozno zistis ze ti staci aj povodna, mne staci
5 predpazbie/ podpazbie, detto mozno zistis ze ti uplne staci povodne, tie orailovane sa nahovno drzia pokial nemas ruky ako banik, skus ho olepit skateboardovym smirglom a mozno zistis ze ine nepotrebujes
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Od predu do zadu:
kompenzator
kryt pruzin s kolimatorom,
ergonomicka pazbicka, pokial nevyhovuje povodna,
rekukcia na pazbu a pazba so stavitelnou dlzkou.

Predpazbie su vyhodene peniaze, pokial nepotrebujes silou mocou si tam davat svetla, rukovete, lasery ...
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ja mam maly kolim na predpazbi a uplne mi to vyhovuje a nepotrebujem novy kryt zaveru...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nejde o to ako pokracovat s tuningom ale ako zacat s tuningom !
58 zacina naberat na nadobudacich hodnotach ,tak mozno raz si ludia uvedomia co uz davno hovorime, ze prislusenstvo stoji tolko ako zbran.
Teda ak clovek kupuje spravne veci a nekupuje dva krat.
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Dik Rasto a chalani za reakciu, Ja som skor myslel prave koli tomu aby som sa Ja a iny vyvarovali prave tym chybam ktorymi ste sa Vy museli pretrapit, ze by ste postli ci uz foto alebo kludne aj konkretny link. Nieco co pouzivate a ste spokojny.


Tie veci co sa Tuninguju ako tu Rasto vypisal som samozrejme postrehol, na fore sa poflakujem teraz dost intenzivne.
Ale napriklad ked sa teraz zamyslim ze to predpazie momentalne naozaj nepotrebujem, teda ak pominiem esteticku stranku.
Zato pazba mi robim trosku vrasky an cele. je ich vela v ponuke, bol by som vdacny niekomu ak by mi postol nieco scim spokojny, koli priestoru by som uprednostnil skladaciu. Fab deffence mam prenurkane no 350 E. za ich sklopnu kovovu pazbu, to je na mna trosku moc.
Oplati sa ist aj do plastu? vydrzi to nieco?
Poradi niekto alternativu? nerad bu som siel do nejakej verzie urob si sam :-P
Dakujem a pekny weeekend :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Potrebujes to na nosenie, alebo na strielanie?
Sklopku by som vobec neriesil, ale urcite plastovu dlzkovo stavitelnu pazbu s gumennou bodkou.
Ked chces pouzivat kolimator, tak potrebujes pazbu v osi hlavne.
Predpazbie je kozmeticka vec a pokial mas nazvys peniaze, tak si ho kludne kup.
Casom mozes vymenit i za obojstranny vypustac zasobnika, ci spustac zaveru, ale ziskas, len dalsie ergonomicke prvky, ktore ti nezvysia radost zo strielania.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ja tu sklopku od fabu mam v plaste a je v pohode, aj uz volaco prezila a nic...a je ich aj niekolko u ludi okolo mna a tiez bez problemu
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Chlapi, kedze som to nikde nevedel najst, je mozne aj na verziu s pevnou pazbou namontovat inu pazbu trebars od Fab Defense alebo to musi byt verzia so sklopkou?

Ide mi o to, ze ak by nahodou povodna pazba praskla, ci sa da kedykolvek vymenit.

Tiez som pocul, ze vz. 58 sa po dlhsej strelbe zohrieva, ktora cast to je, nadpazbie ci podpazbie alebo oboje? Ci sa to da v pohode ustat aj holou rukou.

Vdaka za info
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Sice nie som expert, ale na 58 ci uz P alebo V namontujes vzajomne zamenitelne pazby.
Ked som kupoval 58 ja, tak som si hned v obchode nechal prehodit pevnu pazbu so sklopkou a razom sa Sa vz.58 P zmenila na V :)
Zahrieva sa hlavne hlaven a predpazbie v pohode udrzis aj holou rukou.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

začať tak ako je na priloženej fotke a možná aj skončiť, keď za človek naučí robiť s resetom spúšte tak je to hladné :mrgreen:

inak neviem či to bolo v tejto téme, ale v skratke... vykašli sa na všeliaké rádob tacticool doplnky. Myslím rôzne plastové Fab predpažbia, RIS lištové nadpažbia a podobné veci. Funkčnú hodnotu zbrane s nimi nezlepšíš akurát do toho vrazíš viac peňazí koľko si dal za zbraň.

Ak skutočne uvažuješ nad upgrade zbrane tak v poradí:
1. kvalitný kompenzátor zdvihu (v prípade kompaktu nutnosť pravideľne demontovať a čistiť ústie, takže niečo ako robí WAR)
2. ak ti nevyhovuje pôvodná pažba, tak nájsť nejakú kvalitnú (upozorňujem že tie kvalitné stoja toľko čo zbraň samotná)
3. ak chceš používať kolimátor/optiku, tak vymeniteľný kryt pružín alebo bočnú montáž (napríklad tú od WAR, nezväčšuje profil ani váhu zbrane)

58čka je na svoju kategóriu veľmi dobre vyvážená, štíhlá a ľahká zbraň, takže si treba uvedomiť že akýkoľvek zásah tieto jej vlastnosti len zhorší. Skoro každý čo sakra tunil 58čku si nakoniec kúpil ešte jednu pôvodnú :mrgreen:
Prílohy
index.jpg
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Gewehr: v podstate to co ty mi povedali aj chlapi na strelnici ze tacticool je akurat cool za vela penez ;)

Skor mi islo o to ze ak by praskla ta origos pazba. Nechcem ale ziadnu special ani to menit dokym to bude slapat

Co sa tyka doplnkov, po prebehnuti fora a co som zistil takto od majitelov vz 58 tak defakto v poradi ako si napisal - vzasade ustova brzda s kompenzatorom a ak uz moc chces, tak kolimator s montazou na kryt pruzin (vpredu na nadpazbi sa mi to zda uplne mimo). Ale ked som videl ze sk vstavanymi mieridlami a povodnou pazbou nie je problem trafit plechac aj na 200 m tak si to 2x rozmyslim. Radsej tie prachy vrazim do municie lebo jak ratam tak ratam, asi je to lepsia investicia nez kupovat pozemky :)
Take zurocenie clovek aby hladal :(
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

len jedna rada: ak sa ti pozdava nejaky doplnok ktory tu ma nejaky uzivatel na fotke (http://webforum.sk/viewtopic.php?f=57&t=2807), oslov ho cez SS ci nahodov nebyva niekde pobliz teba a dajte si stretko na strelnici kde si budes moct vyskusat v realy ci je to pre teba to prave orechove .....
inak ta caka metoda "pokus/omyl"
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Machead napísal:Tiez som pocul, ze vz. 58 sa po dlhsej strelbe zohrieva, ktora cast to je, nadpazbie ci podpazbie alebo oboje? Ci sa to da v pohode ustat aj holou rukou.
Závisí samozrejme od toho, čo sa myslí pod "dlhšou streľbou" a koľko jeden holou rukou vydrží, nie je každý zlievačom v oceliarni :wink:

Ale ...
- dávnejšie na predvádzačke GP v Sielnici si pamätám 58-mu, ktorá odložená po intenzívnejšej streľbe pretavila karimatku
- kamoš mi vypálil pár dier do zmotanej piknikovej deky (aka podložky), len neviem isto či kalachom alebo SKS-kom.

Tieto prípady už pre mňa spadajú mimo rámec "ustátia holou rukou", pálilo to ako sviňa, spod podpažbia/nadpažbia sa aj pekne dymilo.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Machead napísal:Tiez som pocul, ze vz. 58 sa po dlhsej strelbe zohrieva, ktora cast to je, nadpazbie ci podpazbie alebo oboje? Ci sa to da v pohode ustat aj holou rukou.
davkou strielat nebudes, tak to neries
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "