VZ 58, alebo nieco ine??

vladis851
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 8 years 2 months

VZ 58, alebo nieco ine??

Príspevok od používateľa vladis851 »

Zdravim zbrojnoši... Chcel by som poznat vas nazor.. Mam zaujem si kupit v dohladnej dobe vz 58.. a napada mi zopar otazok, v ktorych absolutne nemam jasno, nakolko s takouto zbranou nemam absolutne skusenosti..
1. vz 58, alebo nieco ine?? bavime sa o rozpocte cca 600eur.. popripade vase postrehy/nazory
2. je rozdiel v strelbe s 58 so sklopkou a s pevnou pazbou?

Dik za rady chlapi :)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

urcite 58, vynikajuca utocna puska, aj ja po nej pozeram. Nejaky rozdiel by v strelbe nemal byt. je to uz dlho, co som strielal so sklopkou a s klasickou pazbou. Ja by som chcel prave sklopku, aj ked s klasickou pazbou je krajsi. Na sklopnu pazbu sa da kupit guma, ktora z casti tlmi spätny raz
friendly_goldwasser

Príspevok od používateľa friendly_goldwasser »

Ja som si prave zadovazil 58 s pevnou pazbou. Je to rozsirena zbran s kopou moznosti tuningu a nahradnych dielov.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

A čo s ňou chceš?
Zisti si, či ňou môžeš strieľať na strelnici kam chceš chodiť - či sa tam nemôže používať len redukovane strelivo, ktoré je oproti "vojenskému" o dosť drahšie.

Práve som sa vrátil so strelnice, mám verziu so sklopkou čisto preto, že sa mi viac páči :)
Dobrá puška, ale žena mi na ňu nadáva, ze je to srot.

Ak by som ale chcel dať na ňu optiku, už sa to komplikuje, to je podľa mňa jej najvážnejší nedostatok.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Ak hľadáš s tým rozpočtom v kategórii útočné pušky tá áno za tú cenu jediné 58ma a ešte zvýši na nejaké doplnky+ munícia....
Na druhej strane už sa tu rozoberalo, že CIP 7,62X39 v cenách 0,11€ môžme zabudnúť a ceny už pomaly atakujú 0,30€ čo sa pomaly vyrovná 5,56x45 čo už je pohodlnejšia strelba a časom možno aj lacnejšia....kto vie.
Tak si premysli či to chceš ako srdcovku alebo športové náčinie.

Sklopka /pevná každá má svoje výhody nevýhody ale na strelniciach nájdeš dosť strelcov ktorý ti dajú na skúšku streliť z jednej aj druhej verzie a uvidíš ktorá ti viac sadne prípadne poziadaj niekoho tu na fóre (podľa tvojho mesta) či by nebol ochotný vybehnúť na strelnicu s tebou.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ak zvažuješ aj "čo iné", zober do úvahy koľko a na akú vzdialenosť chceš strieľať. Cena streliva pri intenzívnom používaní raz dva prekročí cenu zbrane a pri 50 metrovej strelnici je 58-mička úprimne povedané zbytočná. Rozoberal som si túto otázku pred dvoma rokmi a skončil som pri "niečom inom", lebo sa nedaleko mňa otvorila 500m strelnica. Inak som bol rozhodnutý pre pištoľovú karabínu. Viem, že 58-mu vačšina považuje za nostalgiu a ikonu útočných pušiek, ale ja osobne k nemám žiaden citový vzťah, teda som riešil výslovne praktickú stránku.
vladis851
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vladis851 »

Premyslal som este nad AK74, ale popravde ta 58 mi je sympatickejsia.... a ako to vidite s dostupnostou municie?? pretoze vela ludi strasi, ze ta 7,62x39 bude cim dalej tym viac nedostatkovy tovar.. na druhej strane zas pocuvam, ze sa to da v pohode zohnat a vraj sa aj bude dat.. neviem chlapi.. ozaj poradte aku "hracku" mate vy.. :) necham sa inspirovat.. samozrejme aj ten rozpocet sa da urcite o cosi navysit, tych 600 bola moja nejaka idealna predstava
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Zohnat zozenies, otazkou je cena.
vladis851
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vladis851 »

a z hladiska nejakeho vyvoja co sa tyka ceny municie?? myslite ze to bude rast??
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

zda sa, ze lacnejsie to uz nebude..
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hlavne si kup vacsi trezor, lebo len pri 58 neostanes ;-)
58 by mal mat kazdy neposahany chlap doma povinne ako zalozak ,ale to je len moje zbozne prianie!
Ked kupis 58 za dajme tomu 300E + naboje bednicku za 300E (boli a budu, len drahsie ako kedysi) , tak ti uz neostane ani na prislusentvo, ktore ti sprijemni a zatraktivni strelbu.
S 58 mozes strielat na vacsine vonkajsich strelnic, ale minimalne v krytych.
Priplat si i za daky ten kurz napr RDA Academy, kde sa naucis co a ako a nevybuchas tie naboje zbytocne pred seba@!
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Suhlasim s Rastom :arrow: 58cka do kazdej slusnej rodiny.
Mam doma klasiku s pevnou pazbou ale akosi ma to taha aj ku sklopke, takze namiesto zhanania skrutky na sklopku (ak niekde realne maju) budem musiet kupit este jednu kosu so sklopkou a vytuningovat ju. :mrgreen: Takze to miesto v skrini je dobra rada
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

S Vz.58V mam jediny problem, je to strelba v lahu, ked mi je pazba kratka (mam vysku 177cm) a pri spatnom raze mi kryt pruzin trieska o tvar - lice. Gumennu patku som zatial neskusal, snad by to ciastocne eliminovala. Kompaktne rozmery sklopky su ale urcite fajn (preprava, puzdro, uskladnenie)...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

jafo napísal:namiesto zhanania skrutky na sklopku (ak niekde realne maju)
Nezháňaj, objednávaj...

http://www.unrra.cz/shop/?67,sroub-pazb ... uzny-limec
http://www.3guns.eu/www-3guns-eu/eshop/ ... nym-limcom
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

slavmiro: ak by si este mal nos ako ja, tak dostavas pecky aj do neho :D
Ja som si proste zvykol a uz to neregistrujem.
Pomohol by kompenzator, ale ja mam rad klasiku bez uprav.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "