Klony Sa vz. 58 so skrátenou hlavňou

ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

wikipedia je zdroj, ktory je spolahlivy v rozsahu od britskej encyklopedie po agenturu JPP.
Vybrat si vsak, ktory prispevok je BE a ktory JPP je mozne len overovanim cez ine zdroje, napr. forum.valka.cz faktograficka cast alebo world.guns.ru a pod. V pripade Sa vz. 58 su este nejake zdroje tusim gunexpert a este nieco, ktore sa podrobnejsie zaoberaju touto zbranou.
Nie, kompakt ani compakt ani subkompakt sa origo nevyrabali, seriove origo mali len jednu dlzku hlavne a dva druhy pazby P a V.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tak teraz som v šoku. Je to tak. Jaký magor píše hovadiny na wikipediu. Som si fakt myslel že to je spolahlivejší zdroj. Objavil som to ale aj inde nielen na wilipedii. Tak nič, nejakého mrzáka nechcem, to si radšej kúpim originál. Aj keď akceptujem všetky príspevky ktoré odozneli v tomto vlákne. Mám rád pôvodné veci, asi tak by som ukončil svoj príspevok na margo kompakta. A ďakujem
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Odporucam kazdemu kto ma kompakt osadeny kompikom aby po kazdej strelbe kompik snal a pod nim vycistil ustie hlavne. Ja som to nerobil a ustie mi dvoch rokoch vyhrdzavelo a rozptyl na 60m bol v kruhu 1. voj. terca nekryta figurina.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved toto... a dalej to uz moc skratit nejde
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Dnes mi akurat puskar ide spavit nove ukoncenie ustia.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak takáto skúsenosť nepoteší ....
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Kto by mal podobny problem moze ma kontaktovat, poradim, pomozem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

poznam, ale nastastie som nestratil presnost, takze neriesim ;-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja po strelbe nesetrim olejom , tak som tento problem zatial nemusel riesit

kazdopadne to otvara otazku , aky kompenzator pouzit na kompakt?

vychadza mi z toho WAR , jednak je kratky co na kompakta filozoficky sedi ( nebudem skracovat hlaven aby som na nu nasadil 10cm vyfuk) a je tak rychlesundaci a zastamdaci
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tiez ma "napadlo" WAR-ko vzhladom k tej lahkej montazi/demontazi
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Problém je v tom, že po sklateni hlavne už každý serie na povrchovu úpravu ústia. U Kolarmsu ma to ani neprekvapuje. Ale ostatní výrobcovia na to kašlú tiež. Daval som dole kompenzator z neupravenej 58cky po 4 rokoch a zhruba 20t ranách a ústie bolo v lepšom stave ako na kompakte po roku a zhruba 700 ranach. Takže na kompakte si treba dať buď poriadne opravovať ústie (vystruznikom do hladka a následne povrchovka), alebo poctivo po každej streľbe kompik dolu a vyčistiť. A pokiaľ ide o kompenzator ktorý je isteny len dotiahnutim na kolík tak to bude robiť len problémy.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

toto je presne dovod preco som kupil WARko. nie ze by bolo nejako extra vynimocne co do ucinnosti ako ustova brzda/kompenzator, ale je to zatial jedine zariadenie svojho druhu na vz58 ktore umoznuje lahku udrzbu ustia hlavne po strelbe korozivnym strelivom.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

http://www.strelectvi.cz/forum/samonabi ... 5-100.html

odporucam pozriet prispevky p Martina Rudolfa (firma Zeleny Sport) ma temu rezanie hlavni s tvrdochromom
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

gewehr napísal:Problém je v tom, že po sklateni hlavne už každý serie na povrchovu úpravu ústia. U Kolarmsu ma to ani neprekvapuje. Ale ostatní výrobcovia na to kašlú tiež. Daval som dole kompenzator z neupravenej 58cky po 4 rokoch a zhruba 20t ranách a ústie bolo v lepšom stave ako na kompakte po roku a zhruba 700 ranach. Takže na kompakte si treba dať buď poriadne opravovať ústie (vystruznikom do hladka a následne povrchovka), alebo poctivo po každej streľbe kompik dolu a vyčistiť. A pokiaľ ide o kompenzator ktorý je isteny len dotiahnutim na kolík tak to bude robiť len problémy.
lenze ako na novu povrchovku? len ciernenie, ci tvrdochrom?
osobne si myslim, ze pri chromovani ustia nemusi nadpojenie noveho chromu na povodny dopadnut dobre a po par ranach sa odlupne. Druha vec je, ci tam na prechodovych hranach nebude pri chromovani vznikat narastok?
Moj zaver: nerezat, ostat pri klasike. Coskoro budu raritne.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

na rovinu, s dorabanim tvrdochromu na povodny pri rezani hlavne je to nahovno, takze najjednoduchsie je to proste pravidelne osetrovat. Kompakta mam doma na strelbu a zodratie, ale aj tak mam v skrini este dva originalne kusky v povodnom dreve v roznych prevedeniach nosica muchy, luciku spuste a nosica zavornika. A tych sa chytat nebudem. :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "