Klony Sa vz. 58 so skrátenou hlavňou

momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Klony Sa vz. 58 so skrátenou hlavňou

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

Prosim, ma niekto prakticku skusenost s tymto klonom s takouto skratenou hlavnou

http://www.waffen.sk/palne-zbrane


"Vz 58 COMPACT
Vz 58 COMPACT
Skrátená útočná puška "samopal vz. 58V" semiauto, kal. 7,62 x 39, športová samonabíjacia, úprava z originálnych vojenských skladov(tzv. NZ), protokol skúšobne a tlaková skúška 2010, remeň, kožená sumka + 4 zasobniky, sada na čistenie


Lebo Novohradsky take nerobil, len tusim raz na specialnu objednavku urobil taku upravu (Gunny?), a Hermex ci kto to vlastne vyraba ci vyrabal tu dalsiu krátku verziu s neskratenym nosicom musky podla uzivatelov z for nemal dobru povest (osuchane pouzivane suciastky niekedy, hermex efekt - asi nielen na hermexoch, ale boli prve) ak ich este vobec vyrabaju a ta aktualne v ponuke http://www.bvs.cz je trochu predrazena.

Ide mi najma o presnost (staci do 100 m v porovnani so standardnym Sa vz. 58 ) a spolahlivost semiauto funkcie, pripadne zahrievanie pri viacerych zasobnikoch po sebe, moznost nasadenia kompu na novy zavit.

Pripadne aj skusenosti s inymi skratencami vyssie popisanymi na baze Sa vz. 58.

Dakujem.
Naposledy upravil/-a momentalne anonymny v 05 Mar 2010, 20:16, upravené celkom 1 krát.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 26 Júl 2013, 21:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Viem ze to je ratita, ale osobne by som to koli tym zrezanym 9cm nekupoval.
Lepsiu zbran ako originalnu z tohu uz neurobite a ked ano nie je to adekvatne vynalozenym prostriedkom.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

momentalne anonymny napísal:Novohradsky take nerobil, len tusim raz na specialnu objednavku urobil taku upravu (Gunny?)
m.a.: Tak v tomto som fakt nevinne (vynimocne... :lol:

Obrázok

A k 58 Compact - na (ne)presnosti 58my ta kratsia hlaven toho moc nemeni, rozdiel v ustovke je tam zanedbatelny (akurat ten ustovy vyslah je pri kratkej ozaj o dost vacsi), a zasa ta kratsia celkova dlzka dava o dost lepsiu manevrovatelnost, cize ak by som zvazoval kupu 58my dnes, za tu cenu neni nad cim premyslat.


Gunslinger
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

to bol origo gunny, nie ty, teda gunslinger.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

na redukace zabudni pri tom, inak velmi milé !!! mne osobne sa to vobec napáči ale striela to podivuhodne dobre!!!
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

http://www.waffen.sk/palne-zbrane

Vz 58 SUBCOMPACT

to snad nie je pravda. este som nestihol vyskusat ani skratenca normalneho a uz tam je superkratky.

Predpokladam, ze s nim nema nikto skusenosti, tak sa tam asi budem musiet vybrat a vyskusat to ja osobne.

Ale ak to niekto drzal v ruke a nebodaj z toho strielal, budem vdacny za napisanie skusenosti.


Obrázok
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

striela to pekne.. + to čo som už hore písal..
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

ale toto je este kratsie ako to hore, co som pisal prve. skusal si obe?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

ano z oboch, Ja som medzi tým rozdiel nebadal, vystrelil som z toho len par rán nakolko mi to je ohromne nesympatické, strielali sme na gong cca20cm priemer na vzdialenosť do 100m a strielalo to velmi podobne s dlhou verziou... ovela prijemnejšie da sa povedať. ta stredne dlhá verzia je podla mňa na naše slovenské puškové súťaže ideálna nakolko u nás sa na viac ako 100m nestriela , v R.Sobote sme si strielali pod nohy, a v Sielnici na SGS cupe to bolo max 100 m, inak do 50 všetko, na IPSC puška v rámci slovenska je to ovela šikovnejšie ako štandardne dlhá verzia, ten sub kommpakt to už je ble...z toho som trafil menej ale len pre to že nebol dobre nastreleny,(nastrelovali ho potom este dodatočne) a ich výroba stojí chlapcov z Kolarova aj viac námahy...

inak ma napadlo ved oni tam v Kollarove majú strelnicu dole sice len 25m ale na základné získanie informácií to stačí.... stačí tam skočiť a skúsiť si to na vlastnej koži.. čo je asi naj..
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Vyzera to ako kamosova AS AK47Beta :lol:. Akurat to nadpazbie je o dost kratsie a skakat to bude z ruk pri strelbe zrejme ako koza :), cena je tiez dost znacna 485€. Troska treba priplatit (max 100€) a mam nie paskvil 58my (Ktoru uz mam a kopa ludi tiez), ale original kratku verziu Saigy MK so sklopnou pazbou (AK-105), kde mam aj samonabijaciu funkciu zarucenu, lebo so strelivom moze byt problem pri tychto (Kratkych) verziach, kto neprebija. Ale treba to dobre vyskusat a otestovat, preto predcasne nechcem robit nejake zavery.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jezisenko to je taky hnus velebnosti..ze si to asi kupim :lol: :lol: :lol:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Prave to pisem len nejako nestes citat, skace to menej ako dlha verzia je to citelne kludnejsie. Origo strelivo to bere, slabsie nie.
C08R4 napísal:Vyzera to ako kamosova AS AK47Beta :lol:. Akurat to nadpazbie je o dost kratsie a skakat to bude z ruk pri strelbe zrejme ako koza :), cena je tiez dost znacna 485€. Troska treba priplatit (max 100€) a mam nie paskvil 58my (Ktoru uz mam a kopa ludi tiez), ale original kratku verziu Saigy MK so sklopnou pazbou (AK-105), kde mam aj samonabijaciu funkciu zarucenu, lebo so strelivom moze byt problem pri tychto (Kratkych) verziach, kto neprebija. Ale treba to dobre vyskusat a otestovat, preto predcasne nechcem robit nejake zavery.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

z aktualnej ponuky bratislavskeho DEAS Arms


Obrázok

http://www.deasarms.sk/index.php?akcia= ... kcia_id=14
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ako dosiahli spolahlive prebijanie?
Vymenili vratnu pruzinu ci ju iba skratili???
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "