Klony Sa vz. 58 so skrátenou hlavňou

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

skor by som povedal ze touto upravou bola utocna karabina znizena o 1 level na samopal poriadneho kalibru .............................. aspon ten ludovy nazov samopal vz. 58 konecne hovori pravdu :D
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

Ja som napísal:Pardon za otazku, ale ...
Ma ten kaliber nejaky prakticky vyznam? resp. co neurobim napr takou 308win co by som urobil 50AE?
ked uz to pises do nesuvisiacej temy - 308 prejde celym autom odpredu dozadu a este leti, 50 asi nie - zastavovaci ucinok na zive objekty.
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa karo82 »

Viete niektoniečo o tomto?
SUBCOMPACT M1
http://www.waffen.sk/novinky/subcompact-m1

Napr. Cena? Zaujímavé je aj predpažbie, spolu s absenciou mieridiel.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Maly postreh z praxe: ustova rychlost klesne cca na polovicu. Ale ak by niekto mal hradla, tak by som to celkom rad overil a dal do placu zelezo.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zaujímalo by ma či má skrátenie hlane aj nejaký negatívny vplyv na samonabíjaciu funkciu? Viem, že u niektorých zbraní (iný system uzamykania) to vplyv má, či sa to neprejavuje aj u tohto subkompaktu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

nie,tu nema. je to prisposobene kratsiemu laufu...
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ta supercompact kratucka verzia by nahodou nesplnala parametre na zapisanie pre skupinu A/B? :oops:
Keby ano, bolo by to zaujimave... ked uz povolili kratke brokovky... :)
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

karo82 napísal:Viete niektoniečo o tomto?
SUBCOMPACT M1
http://www.waffen.sk/novinky/subcompact-m1

Napr. Cena? Zaujímavé je aj predpažbie, spolu s absenciou mieridiel.
Myslim, ze som si tam nieco podobne potazkal, optika bola volitelna. Tusim za 500 boli cca pred rokom... paradny kusok.., ale nemal som vtedy nakupko... :?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

el_fuego333 napísal:Ta supercompact kratucka verzia by nahodou nesplnala parametre na zapisanie pre skupinu A/B?
S vysokou pravdepodobnosťou ju policajti zaradia pod zbrane podľa §5 ods. 1f ("samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola konštrukčne odvodená alebo upravená zo samočinnej zbrane"), a tieto nie je možné nadobúdať na ZP sk. A/B.
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

Viem že sa to tu nerieši ale má niekto skúsenosti zo vz. 58 subcompact ale Expanzný či sa to vôbec vyrába , bol by som rád keby ste mi pomohli hľadal som už všade v eshopoch
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bezne sa nevyraba, ale na objednavku Ti ho vyrobia

www.waffen.sk
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

A ináč mám klasickú expanznú 58 tá by sa nedala prerobiť ? boli by nejaké problémy z ústrojenstvom či lebo neviem či tie subcompacty majú niečo pozmenené okrem toho plynového kanála a piestu
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Po technickej stranke nevidim problem. Vyslah expanznej subcompact 58 bude zrejme poriadne zaujimavy :-) Legislativne - uprava zbrane - jedine cez puskara a nove papiere k tomu.
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

No ako to je jasné že to nebudem doma z listovou pílkou nejako fušovať :D len toto som chcel vediet či je možné niečo také previesť na originálnej expanznej 58-čke. Napríklad ten Piest som nenašiel nikde len ako náhradný diel pre ten Subcompact
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Rád by som sa v tejto téme spýtal na jednu otázku na ktorú som nenašiel odpoveď v tomto fóre.
Trocha som zostal prekvapený keď som si prečítal toto vlákno a tu sa chcem spýtať skúsenejších. Compact sa vyrábal aj ako štandardná vojenská zbraň? Totiž na Wikipedii som našiel že 58 sa vyrábala v rôznych verziách a jedna z nich bola aj Compakt. a teraz čítam že niekto v Komárne reže hlavne z bežných "sapíkov" a robí z toho kompakty. Trocha som zneistel tak by ma zaujímalo čo mi k tomu bližšie napíšete. A ak by som chcel nazvime to originál (ak sa taký vôbec dá zohnať resp. sa predáva), ako ho rozlíšim od toho upravovaného z KN?
Chcem si totiž kúpiť tohto kompakta ale doteraz som mal predstavu že to čo kúpim bude nejaká uloženka ktorá bola vyrobená ako kompakt. Ako to je vlastne s tými kompaktami? Vďaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "