Par otazok ohladom kompenzatora

saďo
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa saďo »

Rasto napísal:No nic, zle sa postavil :-)
Cez víkend som odskúšal ten tvoj trojkomorový kompenzátor, nemal som pocit, že by išli spaliny nejako brutálne vzad. Mal som šťastie, že mi padol ako riť na šerbel, rukou som ho dotiahol na 10hod potom už iba tyčkou na 12. Uvidíme či sa povolí keď si sadne.

Spojenie s pažbou v ose hlavne -> luxusná streľba.
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Zakupil som si ustovu brzdu na vz58 (grand power). Absolutne sa ale neviem pohnut s jej montazou. Vie mi niekto pomoct? Fakt nemam sajnu ani kde zacat (teda ak sa to da takto pisomne vysvetlit). Vdaka. Priznavam som v tomto riadna lama :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v skratke:
odmontuj chranitko zavitu na usti - zatlac zaistovaci kolik do nosica musky a odskrutkuj chranitko. Je to normalny pravotocivy zavit.
Presne opacnym sposobom namontuj kompenzator a modli sa, aby si ho nafest dotiahol presne v polohe, kedy zaistovaci kolik zapadne do vybrania v kompenzatore. (sanca tak 1:20)
Ak nie, tak mas na vyber, ci z kompenzatora velmi opatrne odbrusit nejaku desatinku mm materialu alebo nejaku vhodnu podlozku.
Vhodnejsi postup je odoberat material na sustruhu, jedna cela otacka zavitu je 1mm, takze ak ti chyba napr stvrt otacky, musis vziat cca 0,25mm. Vzdy odober najprv menej a skusaj dotiahnut silou do spravnej polohy, ked odoberies prilis vela, musis vziat material o celu dalsiu otacku a mas len jeden pokus, potom uz je kratky zavit :)
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Dakujem roman. To som chcel pocut, ze sa da nieco vysrubovat :D
Takze spravene. Neviem ci mam stastie blbca, ale sadlo ako serbel na zadok. Uz s tym nepootocim ani mm a kolicek je na mieste. Mam tusenie, ze vysrubovanie by ma stalo veeela sil (skusim dat foto, neviem ci bude dobre vidiet)
Prílohy
IMG_1059.JPG
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Pokial to po zatiahnuti presne na kolik nema ziadnu volu, tak si vyhral
Mne ked chybali stotinky, tak som medzi zbran a kompenzator dal par jemných drotikov z medeneho lanka z 220V predlzovacky, po dotiahnuti nafest sa pekne splacli do podlozky a bolo to rozoberatelne.
Dotahoval som nafest tak, ze som cez kompenzator kolmo prestrcil poriadny krizovy srobovak a utahoval silou.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

nezabudni si to nanovo nastrelit - viem, ze je to samozrejmost, ale ja som to nevedel.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

dongo napísal:Takze spravene. Neviem ci mam stastie blbca, ale sadlo ako serbel na zadok. Uz s tym nepootocim ani mm a kolicek je na mieste. Mam tusenie, ze vysrubovanie by ma stalo veeela sil (skusim dat foto, neviem ci bude dobre vidiet)
Este mozno nemas uplne vyhrate, ale nic vazne. Po dalsich strelbach a poriadnom zahriati laufu sa to este moze trochu uvolnit. Aspon u mna tak bolo, ze zrazu bolo co dotahovat. :mrgreen:

Edit: Tento GP kompenzator lubi korodovat v zrychlenom konani. :twisted: Aspon s pouzitim vojenskeho CIP streliva. Takze cistit po kazdej navsteve strelnice alebo aspon preventivne lubrikovat.. :D
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Este otazka: co moze sposobit zle dotiahnuty kompenzator? Myslim ake zavady na zbrani?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

budes mat presnost ako brokovnica
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

No to nie je zle... s brokovnicou vzdy trafim terc :D :D :D
Ale vazne, zbran to nijako zvlast poskodit nemoze?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak by mal ten kompenzator vazne vakl, tak casom strhas zavit, inak nic
Jozef8605
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Jozef8605 »

Zdravím páni, chcem sa opýtať kúpil som si na moju 58čku kompenzátor od Zendla a treba ju dať znova nastreliť?
Diky
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To nevie nikto lepsie ako ty. Hod to do stolice, alebo daj lepsiemu strelcovy a over si nastrel
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "