Nákup novej sa.vz.58

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

sando napísal:Prosim vsetkych co maju skusenosti s 58mickami od Milatu o pomoc, aby na ne vyjadrili svoj nazor. Su naozaj nové? Aka je kvalita. Je to pravda ze su poskladané len z novych nahradnych dielov alebo to je repas alebo nieco podobné ako roby CSA dakujem.
Prosim piste sem alebo PM co najskor.
väčšinou ich berie z Kolárovo. Takze sa vlastne pýtaš na kvalitu kolarovskych 58ciek. Mal aj fungl ulozenky, ale boli aj kusy vyskladané s dielov naciernene (assembled in Kolárovo). Vždy povedal presne pôvod aj stav. V tomto je Milata ok.
inspiring_albattani

Príspevok od používateľa inspiring_albattani »

roman napísal:
Alexej napísal:Netreba zabudnúť ako ten :evil: z kauflandu ,,transparentne´´ predal 58čky po 11,- bohvie do ktorej zaostalej (__!__)
Ak tym myslis Kolarovo, tak si asi par ludi nasral :D

Inak neviem co furt spekulujes ja Beta s <i>u , skratka vezmi uz konecne na vedomie, ze vyber je obmedzeny, ceny zvysene a bez toho aby si konkretny kus zbrane poriadne poobzeral zistis prt.
Zacinam mat pocit ze len tak spamujes forum a nakoniec si kupis airsoftku
Nie, nemyslel som Kolárovo, a ani náš svetadiel :wink:

A k tej druhej časti tvojho príspevku. Prepáč ak som bezprostredne teba obťažoval dotazmi, myslel som že od toho je toto vlákno, nemusel si na ne reagovať ak to bol pre teba ,,spam´´. VZ 58 je dnes poriadna mačka vo vreci tak som chcel pár rád na čo konkrétne pozor. Tebe už som za rady poďakoval stranu dozadu a ďakujem pekne aj ostatným ktorých som dúfam neobťažoval.
Len pre info máš blbý pocit, detské hry ako airsoft ma nezaujímajú a CZ 858 Tactical je už 3dni doma aj s bedňou nábojov.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Tak sa prestan dookola pytat na to iste, vstan od klavesnice a chod na strelnicu
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

Znami mi nedavno hovoril ze z blizkeho vychodu sa vrátili na sk glocky a 58 udajne ich par aj mal v rukach ale co s nimi bude dalej mu nikto nechce povedat vraj ich maju vycistit a ulozit a o viac sa nestarat,snad pojdu na predaj,tuez by som kosu chcel ale za take ceny ako su teraz za "nestrielane" vraky to radsej dosetrim na ar15
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Po utorku už pôjdeš do značného rizika.
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

No neviem, pytal som sa u naz na zbraniach a strelive a bolo mi povedane ze "niesom prvy co sa na to pyta a riadime sa podla platnejlegislativy a nie podla konspiracii na internete" ja sa zas drzim toho ze ked som doteraz bez kosy prezil,snad prezijem aj dalej(aj ked je to moj sen)
Naposledy upravil/-a radec v 11 Jún 2017, 22:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak si tú platnú legislatívu naštuduj. Ale nielen slovenskú.

Nehovorím že už nekúpiš, len ideš do väčšieho rizika, že ti neskôr neostane.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

radec napísal:...riadime sa podla platnejlegislativy a nie podla konspiracii na internete...
omyl, riadia sa narideniami ktore im pridu z Prezidia a ktore by MALI BYT v sulede so zakonmi. Ale nie vzdy tak tomu je, ako napriklad nad ramec zakona vydany pokyn o posudzovani ziadosti A skupiny ZP alebo retroaktivne posobiace nariadenie o kontrolach expanzov a vyzadovni expanznej znacky na zbranich prerobenych pred ucinnostou vyhlasky a pod. Takze chapem podrazdenie niektorych prislusnikov na evidenciach zbrani, ale to ze nemaju aktualne info o medzinarodnej legislative ktora sa ich este len BUDE priamo dotykat neradno zvalovat na nejake konspiracie.

A pravda je, ze smernica hovori o grandfatheringu jasne.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ou, konšpirácií je plný internet, ale máme platnú a už v podstatne aj účinnú Smernicu, takže tu o žiadne konšpirácie nejde. Treba v nej vedieť čítať. A hlavne, treba mať na to kusisko trpezlivosti a pevné nervy.
:roll:
Konšpiráciou rozhodne nie je ani predpoklad, že diskrepancia medzi tzv. grandfatheringovou doložkou obsiahnutou v Smernici a účinnosťou novelizovaného, resp. úplne nového (tuzemského) zákona o strelných zbraniach a strelive môže spôsobiť vážne problémy. Nie je ťažké si predstaviť, že buď príde k porušeniu zákazu retroaktivity alebo porušeniu ustanovení Smernice (z ktorých vyplýva konkrétny dátum). Čoskoro uvidíme, ako sa s tým vyporiada najprv prezídium, potom ministerstvo a napokon parlament.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

V pripade grandfatheringu a inych casti smernice sa akosi u nas zabuda na to, ze sa tam pise ze clensky stat "moze" udelit vynimku, nie ze "musi".

V takom Francuzsku si idu podla svojho a ziadne "moze" sa nekona a konat nebude. Vzhladom k ucinnosti eurodotacii na umernost ohybania chrbtov za to "moze" mozno budeme radi, ak vobec. Rad by som sa mylil. A co sa ustavnych prav na majetok tyka, politici uz par krat (tot aj nedavno) predviedli, ze predstavuju skvelu alternativu toaletneho papiera.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Je mozne zohnat este niekde ulozenku?
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa VZ93 »

Veď na bazáre každý predsa predáva málo strielanú uloženku :D :D ale teraz vážne, pekne originál kusy sa už podla môjho názoru rozchytali ale stále sa dá nájsť aj dobrý používaný
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

a co je to vlastne ta "ulozenka"?
Ja to chapem ako zbran, ktora bola vyrobena a zakonzervovana, tzn napr nemala by mat znacky po generalnej oprave.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ak kupujes pouzitu tak sa mozes vykaslat na akekolvek reci o ulozenkach proste chod na strelnicu a ak to slape ako ma presnost je rozumna tak nechapem co viac ti moze akakolvek ina 58 ponuknut.
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa VZ93 »

Ale nieje to risk kupit teraz v tejto dobe 58čku ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "