Nákup novej sa.vz.58

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Nie je dnes risk kupit auto na fosilne palivo ? Drahy dom ? Alebo hocico ine ?

Ako sa bude svet menit nevies ... Tazko povedat ako to bude v buducnosti ale iste je ze ku dnesnemu dnu na tom malo kto prerobil co bude dalej sa uvidi.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

riziko vidim v cenach. Ocakavam, ze po schvaleni smernice pojdu dole (tak ako sli po deadline na ktory si ludia robili zalusk ze budu mat grandfathering dolozku). Ale je to taka spekulacia ako poslednych 10 rokov ludia hovoria ze od noveho roku pojdu ceny nehnutelnosti nadol, lebo je to bublina... :twisted:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ceny moc nemaju preco ist dole kedze dostanes automaticky vynimku takze nikto nebude donuteny aby za kazdu cenu predal. Mozno po skonceni vynimky ale to je este velmi dlha doba.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jean - uvedomuješ si, že návrh novely sa ešte nedostal ani na vládu, nehovoriac o finálnom schválení v parlamente?
S vyhláseniami o tom, kto čo (ne)dostane a či automaticky alebo nie, s tým by som radšej počkal. Dnes nevie nikto povedať, aký presne bude výsledok.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mna by skor zaujimalo ako sa stalo ze sa ceny za 58mu vysplhali az na ich dnesnu uroven.
Ja som kupoval za cca 150€, viem ze sa to potom dlhsie drzali okolo 200€ (co si myslim ze je adekvatna cena).
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa VZ93 »

S tým, že to nieje na vláde a nikto nevie máte pravdu :roll: ja som to poriešil tak, že nákupné si podám niekedy koncom februára na samonabijaciu gulovnicu a zvolím asi mesiac vyčkávaciu taktiku .Ked nebude schodná cesta 58čky tak si kupim sks :D
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

theplaky napísal:Mna by skor zaujimalo ako sa stalo ze sa ceny za 58mu vysplhali az na ich dnesnu uroven.
pravidla volneho trhu - o cene rozhoduje vztah medzi ponukou a dopytom.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

VZ93 napísal:S tým, že to nieje na vláde a nikto nevie máte pravdu
Práveže je to len a len na vláde resp. parlamente.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

theplaky - jednoducho sa po rokoch nakoniec (takmer) vyprázdnili sklady s obrovskými množstvami 58-čiek, ktoré vtedy vo veľkom v podstate nikto nechcel (dopyt<<ponuka).
Preto sa dovtedy ceny u nás držali na pre cudzincov nepredstaviteľných 100-200 eurách.

200e bola adekvátna trhová cena v tej dobe a situácii, dnes určite nie.
Už len čisto technicky, podobnú trieskovo obrábanú semi pušku podľa vojenských štandardov dnes za 2 stovky nevystrúhaš, ani keby si čo robil. Hovorím o koncovej predajnej cene.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

na gunexperte bol o tom davnejsie clanok, kolko vychadza novovyrobena 58, vid to, co predavaju
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..ponuka vs dopyt:
Nemyslim si ze mnozstva 58miciek ktore boli v skladoch /nez ich niekto za 7,5€/ks odkupil (=ponuka) by niekedy v minulosti, co by aj len na jeden moment, prevysovali dopyt :D ..a ani dnes tomu nieje inak.
- mam info ze od zbrojarov sli prerobene na semi za cca 130€.

Preco teda dnes za 400€? (..o tych vykrikoch do tmy ked niekto ponuka 58mu za 700-850e len preto ze ju osadil kompikom a prepazbil do FAB defense ani nehovorim). Vzhladom na skutocnost ze sa jedna o nadbytocny vojensky material s uctovnou hodnotou ktora dnes osciluje okolo nuly mi porovnavanie s cenou za novovyrobou nepride uplne namieste (ved ani ponozky nestoja v armyshope rovnako ako v sportovom obchode).

Uzitkovu hodnotu ani kvality tejto zbrane nijako nespochybnujem - len mi pride ze ten nas trh na ktorom sa s nou obchoduje sa sprava akosi "vypocitavo". A pre strelivo to plati detto.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

V ekonomike kde je inflacia je bezne ze sa hodnota tovaru meni nahor. To kolko dnes stoji 58 je dane tym ze ich nie je take kvantum v ponuke ako tomu bolo pred 10 rokmi a dopyt tu je.

Bezne je ale ze aj ine zbrane zvysuju svoju cenu a inflacia asi nebude jediny dvovod napr kazdy chce viacej zarabat a pod. Gulovnica ktora stala v 2013 1200€ dnes pokojne stoji 1700€.

Ak tomu teplaky nerozumies tak si zbehni kupit byt za cenu aka bola pred 10 rokmi lebo vseci okrem teba akosi uz vedia pocitat. Alebo si kup maslo za 5,0- SK...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Tie 58my od Gunexpert, co predavaju po 40.000,- Kc to je nova vyroba, alebo len stare prerabky osadene taktickymi komponentmi?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Jean, pises ze "v ekonomike kde je inflacia je bezne ze sa hodnota tovaru meni nahor" no v burze svoju 58micku ponukas 12/1/2018 za 850evri (!) a 11/1/2019 uz "len" za 500e ??
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=18&t=15868
- prepac, ale neprotirecis si?

Maslo za 5 korun uz asi nekupim (ok) ale pamataj ze ked vstupi v platnost novela tak sa 58my za 2xx€ stanu opat realitou. Niektori to budu volat 400% inflacia a niektori 0% spekulacia.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

toMRBLUE - mala by tobyt novovyroba, ak sa nemylim,tak licenciu na ne ma Czech Small Arms
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "