Nové lakovanie Vz.58

inspiring_elion

Nové lakovanie Vz.58

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

zdravim hosi, neviete poradit aka farba by bola vhodna na 58.?? urcite nejaka tepluodolna syntetika no ci staci sprej za 6e alebo special vypalovana farba, zase do toho nechce investovat horibilnu cenu za nejaku BMW farbu na auta ako ma jeden moj znamy. dik.
Naposledy upravil/-a inspiring_elion v 29 Mar 2013, 12:28, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

doplnim: ake cislo odtiena ma povodna farba sa.58 ?
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Skusal niekto nejaku galvanicku upravu ?
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

pani ma niekto skusenosti s Krylonom alebo Fosco ? airsoftakom to mozno staci ale 58 po jednom zasobniku ja ako samovar...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

fosco je pi...
krylon tu robil clen LttL ci tak nejak
zbran treba odstrojit, pieskovat polepit a dat striekat, cele toto ta vide na dost penazi len pre to abyx si dal dole "staru" ale kvalitnu farbu? pls, daj radsej peniaze do streliva :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

Vypalovacia farba čo sa dáva na krbové kachle drží dobre a odoláva teplote do cca180-200stupňov, akurát že to treba vypáliť na cca 200stupňoch a min hodinu, to závisí od farby, takže na to treba mať možnosť lebo vz 58 plnej velkosti nenarveš do trúby, a samozrejme odstrániť každú pružinu. Krylon by mal tiež odolávať vyšším teplotám ale to nemám odskúšané.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

ante: krbovka nie je oteruvzdorna, aspon ta dostupna v spreji. tiez som s nou experimentoval ale osucha sa za den nosenia a z matnej sa stava leskla
tudy cesta nevede
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

niektoré vydržia viac, ale samozrejme to nebude ako povodný lak na 58
jane25
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jane25 »

ja som kupil za 5€ ten maglajz na domace ciernenie a pokne som ju celu naciernil a je po probleme
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa slimaaak »

Ja som pouzil specialnu farbu na disky kolies (lak v spreji) - odolava oderu aj teplote. Farba sa netavila pri 3x30 nab. za sebou, viac som zatial neskusal.
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

Lenze to ciernenie za studena je vhodne skor na opravy alebo mensie suciastky. Na celej zbrane to pravdepodobne moc neydrzi, a hlavne nie na kvalitnej oceli (co 58 je). Krylon skusal niekto? Zaujima ma ci ta farba fakt odolava teplotam napriklad na hlavni.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nejako to ide, tá nová čierna 58ma z Kolarmsu vyzerá dobre, zatiaľ nedokážem potvrdiť trvanlivosť, mám ju týždeň aj s cestou.

Rám je opieskovaný a načiernený, chytil taký jemne červený nádych ako mali napr. staré ČZ50. Ostatné časti sú matne čierne, ešte som do toho neskúšal rýpať takže neviem čo je to za povrchovka a Atillu som sa nepýtal
jane25
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jane25 »

mozno mate pravdu ale podla mojho osobneho nazoru to vydrzi viacej ako neake farby okrem originalnej skusil som aj tu ziaruvzdornu ciernu co sa dava na kachle ale nic moc ked sa poriadne zahreje zelezo tak ide dost lahko dole a ciernenie bude asi trosku odolnejsie aj na skrabance a este stale to bude lahsie opravit ako farbu a cele to striekat znova
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

roman napísal:nejako to ide, tá nová čierna 58ma z Kolarmsu vyzerá dobre, zatiaľ nedokážem potvrdiť trvanlivosť, mám ju týždeň aj s cestou.

Rám je opieskovaný a načiernený, chytil taký jemne červený nádych ako mali napr. staré ČZ50. Ostatné časti sú matne čierne, ešte som do toho neskúšal rýpať takže neviem čo je to za povrchovka a Atillu som sa nepýtal
to cervene pravdepodobne robi mangan
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

dnes som skusil nalepky velkonocnych zajacov a vajec, kuriatok, mrkiev, uvidim, v pondelok vyskusam ako to zabere na kocky: budem kuul taktikuul :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "