WTSHTF - všobecne

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

sigurd: som jeden z tých chalanov, čo "ja som" spomína, konkrétne ten čo mal tú konzervu. Nenazval by som to survival túrou, ale to je teraz jedno. Čokoľvek so sklom si začal spomínať ty v ešte tom príspevku pred "ja somom", on písal o normálnej konzerve z Lidlu - kovovej. Tá konzerva (áno písané cez 90% mäsa) sú zrejme nejaké separované krky a zobáky a ktovie čo ešte, lebo to bol vážne celkom humáč, zjedol som z toho tak tretinu. Na zvyšok som sa vykašlal a ani nikto ďalší z tímu na to nemal chuť, napriek tomu že množstvo jedla bolo obmedzené. Kvôli častým medvedím stopám, ktoré tam boli, som to ešte musel dôklazne zabaliť do igelitu, misky a dať naspäť do ruksaku, nech to nepriláka zver a odniesť naspäť.

Vôbec nepochybujem, že keby som bol v extrémnejšej situácii, že tú konzervu zjem celú. Na druhej strane, keď si mám robiť núdzové zásoby jedla dopredu, tak si ich radšej spravím z niečoho, čo považujem za aspoň trochu chutné, čo mám vyskúšané. Existujú konzervy s dlhou trvanlivosťou, ktoré chutia relatívne fajn, prečo by som sa teda zásoboval hentým?
eager_lumiere

Príspevok od používateľa eager_lumiere »

Vidíš,a na toto som sa snažil poukázať vo svojej kritike vedenia tohto diskusného fóra-nehľadá sa pozitívna cesta ako nájsť čo najlepšie riešenia,ale hneď všeobecná negatívna reakcia.
Nikto nevie všetko-keď nie som v diskutovanej oblasti odborník(a nemám vlastné skúsenosti!),tak som ticho a sledujem-keď niečomu nerozumiem,a zaujíma ma to,tak si to trochu naštudujem a pýtam sa fóra-v dobrom fóre sa vždy nájde pár ľudí s vedomosťami a skúsenosťami z danej oblasti...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

www.reflex.cz
33cislo z 14 augusta 2014
clanok venovany blackout.
Nic vynimocne tam nehladajte, len mna osobne zaujalo, ze na nieco podobne sa uz zacina reflektovat. Teda aspon u nasich susedov. Slovaci su ale stale pripeceni a sFarmovateni :roll:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Zoidberg37 napísal: prečo by som sa teda zásoboval hentým?
Dovolim si oponovat.
osobne by som preferoval prave taku chutovo "humus" konzervu aby som sa s nikym nemusel delit resp. aby na nu nik dlho nemal chut.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

V poslednych chvilach je fajn mat pri sebe dobre papanie. Sak aj odsudenci na smrt ho mavaju. Tak naco sa obmedzovat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

abakan napísal: aby som sa s nikym nemusel delit resp. aby na nu nik dlho nemal chut.
S blížnymi sa predpokladám deliť budeš a 'neblížny' zistí že je to humus až potom, ako ťa o tú konzervu pripraví.
Takže no-win :wink:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Na moju strategiu to sedi. Menej zjedia:dlhsi cas prezitia.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Tie bravcove hranate Oldenhausery z Lidla chutia ako sracka. Nespominam si vsak, ze by tak zle chutili aj par rokov dozadu. Clovek, ktory je vsak hladny a podvyziveny ma trocha ine vnimanie chuti, takze to nemusi byt prekazka.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Ja/Zoid hovoril o Oldenhausenoch ci ako sa ta sracka vola, ktore boli kupovane v r. 2011, takze ak je to teraz este vacsia sracka, tak dakujem pekne...
Používateľov profilový obrázok
JanWeber
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa JanWeber »

Ked uz sa rozobera jedlo... Ja osobne mam (celkom) rad americke MRE. Zo skusenosti viem, ze je jedle an po 5-tich rokoch. Na obald je sice uvedeny datum, nie je to ale datum spotreby, ale datum dalsej kontroly. Armada to skladuje v zasade v zmrazenom stave, takze to vydrzi naozaj dlho. Ako kontrolka mi sluzi, ci funguje flameless heater (nieco na baze peroxidu vodika). To je ukazka skladovania.
Denna davka pri zatazi (vojaka) je 2 balicky, ale na jednom sa da uplne normalne prezit nejaky cas. Chodim niekolkokrat do roka na viacdnove akcie a ani pri najvacsej zatazi som 2 nikdy neziedol cele.
Najvacsi problem vidim v dostupnosti ;( je dost problem zohnat dostatocne mnozstvo (zasoba na par mesiacov). V najblizsej dobe darazi lodny kontajner priamo zo skladov US Army, ale to je skor vynimocna zhoda okolnosti, ze sme sa k tomu dostali.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Tak my už s prípravami na prežitie začíname, syn 2 roky a 6 mesiacov. Dnešné varenie v prírode. Mamine káva uvarená na pníku celkom chutila.
Prílohy
DSCN3099 super maly.jpg
DSCN3101 super maly.jpg
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

cim skor mlady zacne,tym lepsie

akurat ma zmiatol rukavovy znak,narychlo neviem ku akej jednotke ho priradit 8)
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Nechcel som používať žiadne hodnostné označenie, ktoré si nezaslúžim, nechcel som sa priraďovať k žiadnej jednotke, aby som jej príslušníkov neurazil svojou neprofesionalitou. Tak mi manželka vybrala v muničáku jednotku tajných veveričiek. Odvtedy je naša rodinná jednotka pod týmto označením. Takto to dopadá, keď sa do niečoho zamiešajú ženy. :evil:
Prílohy
images.jpg
images.jpg (6 KiB) 2559 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ale skus si meno vasej jednotky povedat nahlas a po anglicky :wink:
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

že by drevokocůr?
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"