OBUV -pracovné i sukromné použitie

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Mate niekto skusenosti s kupou BOSP topanok znizenej akosti - http://www.armyobchod.sk/index.php?main ... cts_id=909 ? Je to ozaj len zalezitost "kozmetiky"?

Resp. niekto poradit, kde v okoli TN maju BOSP sortiment na kamennej predajni.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nakoľko v linku je cena obuvi 80eur- považujem za rozumnejšie pozrieť Bazoš, kde policajti predávajú nové boty A-kvality za 60eur.
Obuv výrobcu BOSP je fakt kvalitná a uspokojí bežné potreby.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Skusim aj tam, len si potrebujem tu topanku aj vyskusat.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

No nic, kupil som nakoniec presne tie z toho linku, bol som vyskusat, mali nahodou moju velkost. Skutocne az na jednu esteticku drobnost im nic nebolo. Zatial spokojnost, na moje divne siroke nohy dobre, bal som sa, ze mi budu male/uzke na prsty ako vacsina vibram, kanad a vseobecne topanok :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

topánky BOSP mi lepšie fixujú nohu ako boty zn.LOWA, ktoré sme dostali na test.

Obrázok

Obrázok
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

po cca 8 rokoch som zodral na garmontoch podrazku,kedze zvrsok je stale v dobrej kondicii,nechal som
podrazku vymenit...hadam bude sluzit :)

edit: v tejto firme: http://restday.sk/sk/opravy-trekingovyc ... ch-topanok

pred vymenou:
g1.jpg
g.jpg
po vymene:
g2.jpg
g...jpg
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

boli nepremokave?

Mam jedny slusne vysoke kozene topanky, s goracom. Mam ich peknych par rokov, vyzeraju stale ako nove a neprepustaju. Coskoro ma uz tiez bude cakat vymena podrazky a pomaly hladam, komu to dam spravit, aby sa zachovala nepremokavost.

Naposledy som daval turisticke topanky do opravy obuvnikovi na Hodzovom namesti, je chvaleny. Ale zalepil podrazku tak, ze sa po par km rozlepila. Ked som si ju zalepil obycajnym lepidlom od Henkela sam, tak drzia dodnes...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Pre mna je pri botach na hory gorac klucovy ale netreba ho precenovat. Po cca 3 rokoch u mna vacsinou straca vlastnosti - ide o to, ze membrana sa na namahanom mieste zlomi. Pri odpochodovani cca 150 - 200 km rocne (ale niekedy aj do 500) v narocnom terene, kedy zvrsok neuschne aj tyzden sa ani necudujem ze nevydrzia. To iste plati aj o obleceni. Preto sa vzdy pousmejem ked sa ludia stazuju ze sa namocili, aj ke maju gore - tex. Az potom vysvitne, ze ide o 5 a viacrocne kusy...
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

electron, dík za typ.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dantes> asi patrim medzi stastnych ludi, lebo toto co hovoris pocujem vsade okolo seba, avsak mam opacne skusenosti. Tieto kozene topanky mam zhruba 10 rokov, v zime ich nosim kazdy den (do roboty) - nechodim v nich cely den, ale denne ich nosim, cize napr su v kontakte so solou a podobne.
Rovnako s bundami, mam ich nepremokavych niekolko, jednu taktiez cca 10 rokov, v zime nosena casto a este stale nepremoka.

ja si myslim, ze strasne vela spravi starostlivost - na topanky s goracom pouzivam pravidelne vosk od grangers a nanasam ho nahriatim topanky na cca 60st - toto robim so vsetkymi topankami, aj so slusnymi, ale tam kde nie je gore pouzivam vcelie vosky (nemecky Lederbalsam).
Goretexove oblecenie periem na jemnom programe nastudeno a v perwole alebo inom tekutom prasku na vlnu.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

To mas pravdu, to moze byt. Ja topanky neudrziavam nejako extra, lebo pri tom slapani sa mi po viac ako 3-4 rokoch zacnu aj mechanicky rozpadat (rozlepovat na zlome). Tak sa vytvoria spary, ktore uz nic nezacpe. Inak periem v Nikawaxe.

Na druhej strane, aj trocha premokajuce boty nemusia byt hned na odpis, ak maju dobru podrazku a su rozchodene, stale sa v nich da slapat. Akurat ostane trocha mokra noha, co je ale vzdy ak riadne prsi niekolko dni v kuse a boty sa nedaju ususit. Sak clovek je vo vode nerozpustny :wink: Presiel som v takych botach Devin - Dukla, co je nieco cez 700 km a v pohode.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

dantes napísal:Pre mna je pri botach na hory gorac klucovy ale netreba ho precenovat. Po cca 3 rokoch u mna vacsinou straca vlastnosti - ide o to, ze membrana sa na namahanom mieste zlomi. Pri odpochodovani cca 150 - 200 km rocne (ale niekedy aj do 500) v narocnom terene, kedy zvrsok neuschne aj tyzden sa ani necudujem ze nevydrzia. To iste plati aj o obleceni. Preto sa vzdy pousmejem ked sa ludia stazuju ze sa namocili, aj ke maju gore - tex. Az potom vysvitne, ze ide o 5 a viacrocne kusy...
Ale ani nedoceňovať.
Každá obuv alebo oblečenie vydrží určitú dobu pri dobrej starostlivosti...ako to spomína matus69.
Keď si šmarím do kalkulačky tých 200 km a vydelím počtom mesiacov, tak vyjde tých 17 km/mesiac. Teda, ak beriem celý rok. Ak opomeniem zimu (4 mesiace), tak sa bude jednať o 25 km/ mesiacov...ak sa mýlim, opravte ma niekto.
Náročný terén je čo ? Záhorie ....??? 8)
Pýtam sa, reagujem na dané len preto, že ja keď idem do lesa, tak jedna hubačka činí cca 10 km a nechodím raz do mesiaca. :roll:
Druhá vec je aj tá, že pôsobenie vlhkosti zvonku na obuv má svoje negatíva, to je jasné. No podľa mňa (zdôrazňujem podľa mňa) je oveľa negatívnejšie pôsobenie práve v tej vlhkosti, ktoré produkuje s tými vedľajšími aspektami (pot a jeho zloženie) ľudský organizmus. Lebo si myslím, ak je obuv na nohe, tak dochádza k určitému opotrebeniu zvnútra. A toto neodstráni sebelepší obuvník...neexistuje proste.
Tým všetkým chcem povedať to, že podrážka bude v pohode, no ten zvyšok už nebude poskytovať pohodlie pre nohu.

Len tak mimochodom...sa dosť čudujem, ak niekto šmarí obuv (nemyslím práve lakovky ;)) do práčky. Len raz som dal tenisky, len raz...viac veru už teda nie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

S teniskami v práčke mám zatiaľ len dobré skúsenosti, nevidím v tom problém.
Samozrejme nie kožené, len tkanina + syntetika.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

matus69
presne tak,o obuv sa treba starat
na impregnaciu,ci uz outdoorovej alebo civilnej , pouzivam vosk SNO-SEAL /cierny a bezfarbeny/ uz cez 10 rokov,absolutna spokojnost!
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

arminius napísal:
Pýtam sa, reagujem na dané len preto, že ja keď idem do lesa, tak jedna hubačka činí cca 10 km a nechodím raz do mesiaca. :roll:
Druhá vec je aj tá, že pôsobenie vlhkosti zvonku na obuv má svoje negatíva, to je jasné. No podľa mňa (zdôrazňujem podľa mňa) je oveľa negatívnejšie pôsobenie práve v tej vlhkosti, ktoré produkuje s tými vedľajšími aspektami (pot a jeho zloženie) ľudský organizmus. Lebo si myslím, ak je obuv na nohe, tak dochádza k určitému opotrebeniu zvnútra. A toto neodstráni sebelepší obuvník...neexistuje proste.
Tým všetkým chcem povedať to, že podrážka bude v pohode, no ten zvyšok už nebude poskytovať pohodlie pre nohu.
.
Tak tak. Každý deň takto chodím. Mam vybrane trasy 10-15 a 20km. Striedam ich. Topánky aj keď nezatekajú, podrážky vydržia okolo 3000km ale opotrebenie vnútorných časti je na vyhodenie. U mňa sa to prejaví bolesťou chrbta. Kúpim nove a chrbát je hneď ako novy. Za rok takto zoderiem zhruba 2 topánky.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"