Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
sľubotechna
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years

Príspevok od používateľa sľubotechna »

MRBLUE napísal:... co takto riesil problemy s nepohodlnou castou obyvatelstva. Volal sa Adolf Hitler..
... až na to, že na Filipínach, kde je Duterte prezidentom, sa za pašeráctvo drog ozaj udeľuje trest smrti. Pre teba možno Duterte či Hitler prašť jak uhoď - škoda, je medzi nimi markantný rozdiel. A ten druhý primárne používal na vykonávanie popráv deratizačné a dezinsekčné činidlo, zbavené varovného odorantu; jeho definičný obor "nepohodlnej časti obyvateľstva" sa tiež mierne líšil... hm. Ale uznávam, že ti dejepis možno nikdy nešiel na samé jednotky. Nemaj boja, nádej umiera posledná... :wink:
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 619
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa aparapi »

dirty harry napísal:Krááásne, narkomanom štát dodá zadarmo metráky heroínu, a dôchodcom nakašle, tí nech si pekne zacálujú lieky, na ktorých sú zavislí ak chcú prežiť :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to je ale tupá doba.
Čo myslíte, kto prvý príde s týmto fantastickým nápadom na Slovensku pred médiá?
PS/Spolu? :lol:
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

Že ludia závislí od drog, ale aj alkoholu, prípadne hazardu budú nebezpečný...o tom niet pochýb...Rovnako skupina sexuálne "neuspokojených" ktorý si v mierových časoch kedy mali prácu odstrekli za 20€ u šlapky...

Nezávidenia hodná situácia nastane aj v rodinách "kde to škrípe" prípadne v komunitách, nie len rómskych, kde sú susedia "na nože" ...
Zvlášť dramatické by to bolo v prípade scénaru "vypnutia slovenska na tri týždne"...

Príspevky Petersona a dalších príslušníkov PZ / OS SR budú určite vítané pre všeobecný prehlad o situácii aj týmto smerom...
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Graficke porovnavanie priebehu v jednotlivych statoch (logaritmicka skala).
Používateľov profilový obrázok
sľubotechna
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years

Príspevok od používateľa sľubotechna »

aparapi napísal:PS/Spolu? :lol:
no predsa tie entity, ktoré takéto skupiny narkomanov a drogových dealerov za "nepohodlné" obyvateľstvo vôbec nepovažujú, ba čo viac, sú pre nich nie že "pohodlní", ale priamo vzor hodný nasledovania. Následné edukačné procesy o výhodách a nevýhodách tej-ktorej ilegálnej substancie, piatich gramov bieleho, či koše na použité hypodermické ihly a striekačky sú už len taký bônus evidentnej degenerácie... :wink:

Inak grafy so semilogaritmickou škálou by sa dali zaujímavo interpretovať. Trocha skresať obor hodnôt, priblížiť priebeh a argumentovať: ľudkovia, zachovajte kľud, epidémiu máme plne pod kontrolou a jej nárast je nepatrný :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

kde vlastne začať?
Tak napr. primátor Vallo sa hecol a rozhodol sa, že definitívne zlikviduje rekreačný areál Zlaté Piesky. Rozhodol sa tam vybudovať karanténny tábor pre bezďákov. Teda dokopy 3 tábory. Kapacita každého tábora je 100-140 tchorov.
Pozor! Pri predstavovaní myšlienky bolo použité slovo "aj pre bezdomovcov"...
Tu sa mi natíska myšlienka, že by mohli moji kolegovci z letiska alebo z hraníc odprevadiť aspoň 3 busy repatriovaných cestovateľov z luxusných destinácií (mnohí voliči PS) a ubytovať ich na 14dní s najväčšou zgerbou spomedzi bezdomovcov v BA. Mohlo by ísť o užitočnú skúsenosť pre obidbe skupiny.
Nejaké fotografie tábora už zverejnili dobrovoľníci zo susedného wake lake na svojom fcb.
https://www.facebook.com/wakelakegolden ... =3&theater

(títo somári, ešte nevedia kondečný dopad tohto Vallovho kroku...)
Treba doplniť, že Vallo veľkoryso poskytol mestský majetok,ale tým to pre neho skončilo a vyhlásil, že kedže mestská polícia nemá kapacity(neviem načo potom vôbec sú?) - stráženie táborov nechá na PZ, armádu alebo SBS. Doteraz nikomu z mesta nevadí, že sa po meste voľne poflakujú bezďáci, ktorí okrem celej palety kožných a respiračných ochorení- môžu voľne šíriť aj hocičo horšie. Zatial ten tábor bude využívaný ako karanténa pre Covidových bezďákov.
Už teraz si viem predstaviť ten neriadený chaos, ktorý tam nastane, ak tam budú ubytovaní prví tchori...
...............
ad.) narkomani: tento problém by nás podľa mňa vôbec nemal trápiť. Pre mňa, nech si šlahnú do žily vlastné lajno. Ak sa nájdu nejaké mimovládky, ktoré budú chcieť pomáhať týmto ľuďom- je to ich vec

ad) riadenie krajiny:
tu som si všimol veľmi zaujímavú vec. Premiér si vytvoril tzv.permanentný štáb, ktorý však nemá oporu v zákone. Totiž v súčasnej situácií sa má uplatňovať zákon 387/2002 v platnom znení. Medzi hlavné orgány patrí Ústredný krízový štáb.
Sme svedkami určitej svojvôle premiéra, ktorý si všetko akosi vysvetľuje po svojom a konkrétne pravidlá a postupy ho vôbec nezaujímajú. (viem z prvej ruky)
V tom jeho perma štábe sú rôzne osoby, ktoré by v zmysle citovaného zákona na takom mieste nemali čo hľadať. Slovom- improvizuje sa podľa vlastných predstáv pána premiéra, čo žiaľ neveští nič dobré.
On pohrda mnohými odborníkmi, lebo verí iba zopár ľuďom, ktorých mu poradili kamoši...

edit: slubotechna- mám z teba trochu pocit, že si guvernér/Capone. Buď sa nudíš v tom Švajci z dôvodu karantény- alebo si rovnaký exot ako on...
Naposledy upravil/-a peterson v 31 Mar 2020, 18:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
sľubotechna
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years

Príspevok od používateľa sľubotechna »

..oj, ja byť kdesi guvernérom, tak sa mi gubernia rozpadne ešte rýchlejšie, ako koalícia PS a Spolu :shock:
peterson napísal:tento problém by nás podľa mňa vôbec nemal trápiť. Pre mňa, nech si šlahnú do žily vlastné lajno.
Akceptujem aj taký názor.. ale pre (funkčný) štát je daňový poplatník cennejší, než pijavica nacicnutá na metadone. A tiež tu máme ten aspekt ľudskej trosky - ja mať za rodinného príslušníka narkomana, tak sa hanbím, že má moje priezvisko. Fakt, že dotyčný skončí obvykle skôr pod pažiťou než kontrolná vzorka (bez Duterteho, Hitlera či Mao Ce-tunga), je každému jasný - ale pred tým, než ho vlastné svinstvo pošle tam, kam patrí, spraví dotyčný všetko pre to, aby si svoje dávky zabezpečil - tzn. kriminálnik.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

Ľahko súdime, kým sa to nás netýka. Záleží aj o vzťahoch medzi rodinnými príslušníkmi. Ak ti na niekom skutočne záleží, jeho osud ti nebude celkom ľahostajný.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

sľubotechna napísal:
MRBLUE napísal:... co takto riesil problemy s nepohodlnou castou obyvatelstva. Volal sa Adolf Hitler..
... až na to, že na Filipínach, kde je Duterte prezidentom, sa za pašeráctvo drog ozaj udeľuje trest smrti. Pre teba možno Duterte či Hitler prašť jak uhoď - škoda, je medzi nimi markantný rozdiel. A ten druhý primárne používal na vykonávanie popráv deratizačné a dezinsekčné činidlo, zbavené varovného odorantu; jeho definičný obor "nepohodlnej časti obyvateľstva" sa tiež mierne líšil... hm. Ale uznávam, že ti dejepis možno nikdy nešiel na samé jednotky. Nemaj boja, nádej umiera posledná... :wink:
Co tu prekrucas ty vsevedko. Clanok na ktory si reagoval sa tykal narkomanov zavislych na heroine, nie dilerov.
Mam vyhrady k narkomanom, ale riesit ten problem ich vyvrazdenim, ako odporucas mi pride chore. Potom by kto bol na rade? Stari? Cigani? Ludia s inym nazorom? Postihnuti? Zatial co tvoj prispevok, to sracka...
Používateľov profilový obrázok
sľubotechna
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years

Príspevok od používateľa sľubotechna »

... ja odporúčam niekoho vraždiť? čo sa tu nedozviem :shock:
Odpovedal som na ironickú reakciu "čo by s (narkomanmi) spravil Duterte", že by im naordinoval "odporúčanú dennú dávku", príp. "otravu olovom", rovnako ironicky. Teraz sa od teba dozvedám, že prekrúcam, a by som ich povraždil ja. Že si ty pán Smatana, ktorý vidí Hitlera, fašistov a ruských agentov všade navôkol :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mam taky dojem ze sa tu reinkarnoval nejaky "vypoklonkovany" clen.
Používateľov profilový obrázok
sľubotechna
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years

Príspevok od používateľa sľubotechna »

Nesmúť... treba pohonkať nad Trubanovou fotkou a hneď bude všetko okej. O štyri roky možno zvolia inú taktiku pre "bod zlomu"... :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Slubotechna, čo to tu chceš dokazovať?
Prestaň vyvolávať problémy a schovaj kvér, nikto tu na podobné skraty nie je zvedavý.
Pozri sa na akom si vlákne.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

čistý trolling
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Iceland's Prolific COVID-19 Testing
The most interesting revelation is that Iceland’s data suggests around half of people who tested positive for COVID-19 in the country did not display any symptoms.
Preklad v skratke: Testuju vsetkych zaradom a zatial 50% nakazenych nema ziadne priznaky a druha polovica (edit: -2 mrtvy a 11 v kritickom stave ...) len velmi mierne (nadcha).
Naposledy upravil/-a Zlomizub v 31 Mar 2020, 20:58, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"