Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 423
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

miro1 napísal: A povedal by som, že títo ludia majú ďaleko vyžší morálny nárok na to ležať na tej JISke napr. po operácii vrodenej vady srdca...ako nejaký dôchodca ktorý má na saláme - v úrovni kolien - a kašle na elementárne zásady napr. v podobe obyčajného rúška...
miro1 napísal:Hovoril som o dôchodcoch ktorý majú už teraz podlomené zdravie...
v skratke: patrím do rizikovej skupiny, už teraz žijem len tak tak, a napriek tomu na opatrenia kašlem => som debil...ked sa nakazím...som potvrdený debil...

podla toho tvojho "morálneho práva" kto prispel viac na výstavbu a chod našeho zdravotníctva/štátu ten 30 ročný alebo ten dôchodca či už zodpovedne plniaci nariadenia alebo nie ????
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

Dostávame sa k električkovej dileme :) po anglicky "the trolley problem"

Nomedova situácia by sa dala rozšíriť o to, že čo ak ten dôchodca celý život nepracoval a teda bral len od štátu...a ten 30 ročný naopak založil firmu, ktorá zamestnáva 1000 ludí a teda z daní si už predplatil...ale bolo by to úplne zbytočné...

Ak sa k tejto otázke slovenské zdravotníctvo dostane, lekár ktorý bude rozhodovať bude konať tak, že bude preferovať tých, čo majú predpoklad na zotavenie sa bez následkov...ktorá kolaj električky to bude, je každému jasné...každopádne bude v nezavídenia hodnej situácii...Ak sa tam nedostane, je to akademická debata ktorá v princípe nemá zmysel a ani správnu odpoveď...

Posolstvo zdelenia bolo niekde medzi tým, že otázku nakazenia sa / nenakazenia sa má v prvom rade človek vo svojich rukách...podobne ako vlastne celý svoj život...a je na každom jedincovi ako sa zariadi...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja by som sa vyjadril k tej rodiacej zene :

Toto je pre mna typicky priklad kedy by som sa s obcanom ani nebavil a ten test spravil... V case pandemie ide do nemocnice kde ak je pozitivna nakazi personal ktory bude nasledne chybat pri osetrovani ostatnych. Proste ju mali chytit a ten test jej spravit, ale ju nechat na ulici...

Druha vec je to aky test jej chceli robit. Pokial je bez priznakov tak je antigenovy na 2 veci....

Guns : vysledky paradne, ale ako je to naozaj????
Berme, ze test nezachyti 60% makazenych bez priznakov. K tomu si pripocitaj ten test z Nitry kde 6 pozitivnych na antigenovom teste po pretestovani na PCR 5 bolo negativnych..... Cele zle.... A kolky sa v tych telocvicniach nakazili a v CR pocas volieb....
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Americka FDA zakazala pouzivanie testov SD Biosenzor.
Model Igm/Igg bol vyhodnoteny ako nespolahlivy. Nas model Ag tam spomenuty nie je, ale o ich nevhodnosti na plosne testovanie sa vseobecne vie.
https://www.fda.gov/medical-devices/cor ... 2#nolonger
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

erebos napísal:Ja by som sa vyjadril k tej rodiacej zene :
Vyjadrenie nemocnice
https://kosicednes.sk/udalosti/rozruch- ... bAJVSmex0c
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Arminius : za tychto okolnosti by som pacientku s pravnickou na telefone so vsetkou uctou vysadil mimo objekt nemocnice a nechal ju s pravnickou na telefone nech si poriesia porod same... Idealne by to bolo live streamovat na youtube...

Len si pozrite kolko ludi si vyziada amok jednej histerky... Ok nejsi povinna sa testova, ale dokial si test nespravis personal nemocnice sa ta nedodtkne...

Naozaj je rozdiel ked ja osobne odmietnem test na COVID s tym, ze sa nemienim nakazit v interieri kde predo mnou bolo niekolko stovak ludi, nejsom presvedceny o vhodnosti pouziteho testu na dany ucel a v neposlednej rade nechcem kryt evidentnu zlodejinu a tento pripad kedy nejaka krava odmieta respektovat pravidla vstupu a chovania sa v zdravotnickom zariadeni pocas pandemie....
Naposledy upravil/-a erebos v 25 Okt 2020, 19:17, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tiež pár riadkov k rodičke:
tak ako napr. v autobuse MHD, tak aj v nemocnici vstupom súhlasím s podmienkami, ktoré tam platia. V nemocniciach platia príslušné opatrenia s ohľadom na zdravie personálu i hospitalizovaných pacientov. Ak by tá bezohľadná rodička stále trvala na svojom- určite by som na mieste personálu pristúpil k zákonnému postupu. Nariadené opatrenia a ochrana verejného zdravia majú prednosť pred pyčou, ktorá má čas šikanovať personál s druhou pyčou na telefone. Išla by do izolácie a bola by jej poskytnutá iba nevyhnutná zdravotná starostlivosť. Samozrejme by som dal Políciou zadokumentovať porušenie platných predpisov a opatrení. Kedže ako rodič už mám nejaké skúsenosti- sú aj injekcie na zastavenie kontrakcií, tiež ich dostala moja žena pri prvom dieťati. Mali jej takú injekciu pichnúť a poslať ju domov- nech si odrodí doma ako žena Laca Ďurkoviča z tv JOJ...
To, čo predviedla tá ženská v KE- bola obyčajná bezohľadnosť a arogancia voči personálu a pacientom. Dúfam, že sa jej to 100x vráti.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Tak som po tom patral, nakolko ma ten pripad osobne zaujal. Fakty:
- Právnička na telefóne je presadzovac nenosenia rúšok a namiesto toho aby problém hasila, tak ho uplne zbytocne eskalovala. Trúba.
- samotné rúško - urobil som rýchly prieskum medzi ženami - matkami v rodine, čo majú zdravotnícke alebo medicínske vzdelanie. Zhodli sa na tom, ze rusko v prvej dobe porodnej este ako tak, i ked mat by ho nechceli ani vtedy. V druhej dobre porodnej ho oznacili ako jednoznacnu hlupost - vraj tazsi porod zena v rusku neudycha. Plus prvorodicky mavaju tazsi porod.
- cely konflikt vraj zacal kvoli arogantnému chovaniu personálu nemocnice. Comu celkom verim, sam som zazil podobnu, zial ovela horsiu situaciu pri porode mojho prveho dietata.
Skrátka sa stretlo niekolko stran konfliktnych tvrdohlavcov.
Používateľov profilový obrázok
astros
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa astros »

Poučenie do budúcna pre všetkých, aby sa pripravili aj na takéto extrémne situácie a mali jednoznačný plán, ako postupovať. Hlavne sa vyhnúť komplikáciám spôsobom - postup je takýto, inak nech vás ošetrí právnik/-čka. Dovidenia.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, suhlas s vyssie napisanymi nazormi. Chapem ze predychavat porod v rusku by bolo nesmierne tazke ak nie nemozne, takze prave preto by zena ktora je v poslednom mesiaci a planuje rodit v nemocnici by mala dobrovolne podstupit test aspon par dni pred terminom. Je vrchol nezodpovednosti (voci lekarom/porodnikom, sestrickam, ako aj ostatnym zenam ktore su na vedlajsich porodnych salach, trpia na 'cakacke', alebo s ktorymi bude po porode lezat na izbe) ist tam bez testu a bez ruska, odmietat pretestovanie na mieste, a este v podstate arogantne 'komunikovat' svoj bezruskovy postoj cez kamaratku covidiotku na telefone.


erebos: Mhm, tiez si myslim to iste. Odchytime par percent, dalsich par percent ale neodchytime, a dalsich x percent dokonca nakazime. Este aj u tych co akoze 'stiahneme z obehu' neplati ze su skutocne mimo hry, pretoze ti co ziju s rodinami ich mozu nakazit aj v karantene, a ti co ziju sami sa pravdepodobne aspon raz ci viackrat 'vytratia' do obchodu si nakupit aspon nejake zakladne potraviny, takze aj ked snad budu opatrnejsi (vediac ze su pozitivni), stale to mozu sirit dalej.

Smutne je ze na tlacovkach to vyzera akoby sme ozaj uspesne vyslali misiu na Mars, vsetci sa tam potlapkavaju po pleciach a vzajomne chvalia, a pritom sa len posparali v nosoch ludi ktorych tam donutili ist, a este sa tvaria ze taka vysoka ucast ludi je hlavne vdaka ich spolupatricnosti a zodpovednosti... :P Rovnako je smutne ze nikde som nezachytil ani len naznak varovania ze idu do vysokorizikoveho a vysokoinfekcneho prostredia, a aspon nejake upozornenie aby ludia boli pri testovani a cakani (ci uz pred testovanim alebo cakani na vysledky) co najopatrnejsi, aby si podla moznosti cerstvo vysterilizovali ruska skor nez tam pojdu, aby si dali aspon rukavice (ked uz stat nema par centov na to aby im ich aspon na to testovanie dal), a aby opat sterilizovali ruska ked pridu z testovania domov a pozorne si vsimali ci sa u nich nezacnu objavovat nejake symptomy. Proste tam tych ludi nahnali ako dobytok na jatky, a ludia tam sli pretoze nemali moc na vyber, pokial nechceli prist o pracu alebo chodit sportovat o 3tej v noci. Spusta z tych ludi si aj teraz mysli ze vdaka tomu ze tam sli teraz nepride lockdown, a ze cisla zacnu klesat, a nerozumeju sirsim suvislostiam (ze tam museli ist pretoze ti hore zanedbali pripravu posledne mesiace, pretoze trasovanie u nas je fraska, pretoze stale nie sme schopni denne urobit dostatocny pocet testov, pretoze stale nemame dostatok ochrannych pomocok ani len pre nasich zdravotnikov a inych ludi v prvej linii, atd.). Protiustavne vyhrazky sankciami pre tych co test nepodstupia verejne odsudila len prezidentka, ale bezni ludia si zjavne ani neuvedomili ze niekto podupal po ich zakladnych ludskych pravach v ramci 'verejneho blaha' (a zviditelneniu sa v zahranicnych mediach...), a tak ako ich teraz stat 'dokopal' do toho aby sa sli testovat, tak ich rovnako dokope do toho aby si dali pichnut nejaku neoverenu rusku, cinsku, alebo akukolvek inu vakcinu (ak sa vobec nejaku podari zohnat) ak to o par tyzdnov zacne ist prudko dolu kopcom :evil:

Rovnako mi nejak unikla druha cast tohto genialneho planu - cakal som ze uz po vysledkoch prveho dna nechaju okamzite zasadnut pandemicku komisiu a krizovy stab, a ak uz nemali urobene plany A, B, C (pri vysledkoch X, Y, a Z), aspon zacnu rychlo planovat co dalej, pretoze tie cisla su ozaj velmi zle. Zjavne sa ale bude dalej cakat na buduci tyzden (neviem na co, ked aj dalsie dni potvrdili v podstate tie iste cisla ake vysli uz prvy den), a dalej sa bude robit potemkinovo a alibisticky mrhat casom.

Mimochodom, cesi v poslednej dobe testuju cca 40,000 ludi kazdy jeden den a nepotrebuju k tomu ani armadu, ani manevre, a ani vyhrazky. Navyse Cesko zverejnuje kvantum udajov, grafov, a tabuliek kde je presne vidiet co robia, preco su tam kde su, a rozne scenare kam to moze najblizsi mesiac smerovat podla toho ci sa urobia opatrenia A, B, alebo C, zatial co u nas stale drzime ludi 'v tme', aby sa naivne spoliehali ze vsetko maju ti hore pod kontrolou. A k tomu trasovaniu, tu su napriklad ceske udaje za posledne dni:

Obrázok

Bolo by asi velmi zaujimave vidiet nase cisla (vratane vikendovych...), ale pochybujem ze sa toho niekedy dozijeme :evil:

Stay grey and frosty,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

moja info z kuchyne je taká, že UKŠ zasadne vraj až v pondelok a má v pláne prehodnocovať plošné testovanie...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

Obuli ste sa do toho dievčaťa, ale ako viete, že išlo o naplánovaný termín pôrodu? Ako dobre viete, niekedy sa to dá naplánovať, často nie. To si mala robiť každý tretí deň PCR test? Ak nemala príznaky covidu, načo by jej robili antigénový test výterom, keď ako sami píšete nie je spoľahlivý a jeho spoľahlivosť pri bezpríznakových je ešte nižšia? A prečo nemohli spraviť antigénový test z krvi? Sám mám taký doma. A prečo ten nátlak v podobe vyhrážky odobratia dieťaťa, ktoré nosila v tele?
Ako sa správa personál, keď ide o urgentný prípad? Predčasný pôrod a tak? Tam je čas na nejaký test? 30 minút, dáme kávu, pacientka a dieťa zatiaľ v ohrození, ale rozkaz je rozkaz, rozkaz znel jasne: test na covid sa spraviť musí.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Pri normalnom (nie rizikovom) tehotenstve, ked vytecena plodova voda je cira, tak mas hodiny casu.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

Hodiny času na test,kde na výsledok čakáš dni?
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"