Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

miro1 napísal:Povedal by som, že koronavírus v afrike nie je téma z jedného prostého dôvodu....tá skupina ktorá je najviac riziková - nad 65 rokov sa v afrike prirodzene vyskytuje v zanedbatelných počtoch...

https://kechlibar.net/wp-content/upload ... yramid.png

Porovnanie slovensko: http://statdat.statistics.sk/cognosext/ ... tLocale=sk

Obyvatelov SR vo veku 0-20 rokov je 1 182 381
Obyvatelov SR vo veku 60-80 rokov je 1 105 142

Nigéria: 2017 celkovo 191 835 936
60-80 rokov - 4,2% = 8 057 109
0-20 rokov - 54,7% = 104 934 257

Všímavejšie oči si všimnú, že problémom afriky nie je koronavírus...
Naši romále to vedeli už počas prvej vlny , pýtal som sa miestnej na osade či sa neboja jeden hovorí
" móre vidíš tu niekoho nad 60 rokov ? " a mal pravdu ..

Nejaké fakty z môjho pozorovania v konkrétnych prípadoch z môjho okolia /nežeriem to ale vnímam/ :

-viem o 6 prípadoch kde po neg. teste a očkovaní vypukli príznaky a bol následný pozitívny test , určiť či boli nakazení už pred očkovaním neviem .

- inkubačná doba , v prípadoch kde boli preukázateľne a iba raz v styku s pozitívnym do prejavenia príznakov +-6 dní .

Bol som sa so známym testovať neg. o 2 dni sme mali spolu cestu 350 km v jednom aute , počas cesty telefonát o poz. teste člena domácnosti kamaráta , o ďalšie 2 dni kamarát príznaky a poz. test...

Po príchode domov komplet hod. sprcha kloktanie hrdla červeným vínom / resevatrol má 4 silnejšie dezinfekčené účinky ako ozón / :mrgreen: profylakcia konské dávky C + D doma najprísnejšia izolácia , po 6 dňoch 1 neg .test , dnes po 10 dňoch 2 neg. test .. až dnes som si dovolil po 2 teste vyliezť zo svojej prebíjacej izby .

Záver :

Prvé dni aj napriek neg výsledku pokiaľ osoba neprejavuje príznaky nemusí byť infekčná , predpokladám cca 2 -3 dni , mal som štastie .
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Jack napísal:Ale pri týchto "zázračných" liekoch sa ostražitosť, či odôvodnené pochybnosti zázračne strácajú?
Je tam rozdiel. Vacsina tych liekov je "stara", su roky pouzivane (za inym ucelom) a ich vedlajsie ucinky su dobre zname. Pravdepodobnost ze sa pri lieku ktory je zopar desiatok rokov pouzivany vyskytnu nezname vedlajsie ucinky je miziva, obzvlast v porovnani s novou vakcinou.

Riziko je ked tak v tom ze tie lieky su mozno na Covid neucinne a ak sa na ne niekto spolahne tak na to moze fajnovo doplatit.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

D-S: Len si vlastne zopakoval, čo som napísal. :lol: Akurát neviem, či to riziko je ozaj mizivé, lebo na to nemáme ani vzdelanie ani relevantné dáta. Ani ja ani ty. Určite sa dá predpokladať, že je výrazne nižšie, to je jasné, no istá miera obozretnosti je namieste aj s ohľadom na otázku prípadnej zodpovednosti. :wink: Tých okolností, ktoré tu zohrávajú rolu je však podstatne viac, napríklad aj existencia určitého "tlaku" výrobcu na príslušné orgány pri registrácii nových liekov, ktorá pri starších často absentuje, takisto otázky financovania výskumu, testov a štúdií... :idea: Skrátka, je to proces a aj keď tu odrazu bádať nejakú iniciatívu a bude tu zrejme silnieť objednávka, v tomto prípade spoločenská, aby sa ten proces urýchlil, tak to chvíľu trvať môže. A na jeho úspešnom konci, aspoň podľa dostupných info, tiež nemožno očakávať zázraky. :oops: Vidieť ale práve v tomto konšpiráciu, akési temné sprisahanie, mi naozaj príde trocha infantilné. Tebe nie?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Nikde o ziadnej konspiracii nepisem :)
Na vacsine konspiracii sa iba pousmejem.
Ostatne pre jednu z tych organizacii ktore sa v konspiraciach casto objavuju som roky pracoval.

Nepovazujem Covid ani za konspiraciu ani za nieco umelo vytvorene na to aby sme prisli o slobody.
Ale myslim si ze je to zneuzivane na to aby sme o nejake prisli ;)

Nepovazujem tie "ine" lieky za zazracne, nepovazujem ich za nahradu vakciny ale ani ich automaticky neopisujem ako neucinne. Uvidime.

Nepovazujem vakcinu za nastroj na nase cipovanie ani za nieco extremne rizikove. Eventuelne sa asi dam vakcinovat. Ale ani ju nepovazujem za absolutne bezpecnu len preto ze Krcmery neskolaboval ked mu ju pichli.
Proste este nevieme.
Niektore veci sa mozu ukazat az casom. Preto sa menej obavam vedlajsich ucinkov tych starych "novo objavenych" liekov - tam ten cas uz uplynul.

Svet nie je ciernobiely...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

tomas120 napísal:To je presne ako tá nedávna bombastická štúdia čo obletela svet. Ktorá preukázala, že včelí jed preukázateľne dokáže zabiť špecifické rakovinové bunky pri rakovine prsníka.. Inač najmenej 15 rokov sa o tom vie, len nikoho to nezaujímalo... Lacný, neivazívny zásah do tela, bežne a ľahko vyrobitelný kokteil látok s jedným špicifickým enzýmom ktorý sa volne nevyskytuje v ničom inom len v jede včiel. No hlavne lacný a účinný liek práve tomto jednom špecifickom tipe rakoviny prs.... Už teraz je jasné že sa to niekedy používať pri liečení nebude!!! :wink: A pritom to funguje..
https://www.startitup.sk/objav-ktory-mo ... ove-bunky/
Tomas120, priznám sa, že sledovať tvoj spôsob práce s textom je fascinujúce. Myslené ironicky, samozrejme.

Píšeš o bombastickej štúdii, ale prilepíš sem linku na polobulvárny článok. Je plný fráz ako "môže zachrániť", "môže byť prelomový", "mohol by pomôcť". Polobulvárny píšem preto, pretože má ešte toľko slušnosti, aby v závere na rovinu napísal "Duffy sa vyjadrila, že výskum je v skutočnosti ešte len na začiatku, preto ho nechce označovať za prelomový, pokiaľ nebudú mať vedci viac dát.".
Inak povedané - našli ďalšiu látku, ktorá in vitro funguje tak, ako by chceli. Môžeme len držať palce, aby fungovala aj v ďalších fázach výskumu a na konci dokázala úspešne liečiť smrteľné choroby.

Ale Tomas120 už dnes vie, že je to lacný, ľahko vyrobiteľný a účinný (!) liek. Bravo, pane!

Ospravedlňujem sa za ten osobný tón.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

JA viem yarco ty by si chcel aby som tu rozpísal celý Australský výskum a načo?? Nechceš to aj s klinickými testami odfotené a zdokumentované?? :lol: Vieš je vtipné chytíš sa niečoho čo som dal ako informáciu - o čo ide, k tomu prečo lepšia vakcína ako podporiť plošne niečo čo je lacné a pravdepodobne účinné.. Vôbec tu nejde o žiaden objav liečby rakoviny prsníka len som argumentoval greeniemu, verstehen ? Ja som sa ináč na toto pýtal onkológa ten ani nevedel o čom je reč. A dovolím si tvrdiť že odber včelieho jedu, nie je žiadna drahá záležitosť, profesionálne niečo o tom na rozdiel od teba viem :wink: Svojho času to jedna firma u nás vykupovala na medicínské účely..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

D-S: Veď teba som z ničoho takého ani neupodozrieval. Ak to tak vyznelo pre tú moju poslednú vetu, je to nedorozumenie. Naopak, tvoj posledný post by som pokojne podpísal aj ja.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

tomas120:
Prečo by si mal niečo rozpisovať, keď stačí dať odkaz na konkrétny primárny zdroj toho výzkumu? Čítať tu poväčšinou vieme.

A nie, nepríde mi vtipné, keď tu niekomu v debate argumentuješ "informáciou" o lacnom a účinnom lieku na rakovinu a tá informácia kulhá na obe nohy.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Myslíš také kulhanie ako pri vitamíne D ešte pred pár mesiacmi?? Ty chceš aby som tu patentom chránený výskum, niekoho know how skopíroval lebo podľa teba to sa bežne povaluje na nete? :lol: Viem len jednu vec.. Vyextrahovať zo včelieho jedu jednu konkrétnu zložku je rozhodne lacnejšie než genetické inžinierstvo na úrovni mRNA vakcín. Viem aká bola kedysi cena za jeden gram jedu. Dnes sa odberu jedu venuje na SR asi hŕstka včelárov - neviem koľko sa z 1g dá získať potrebných vzoriek. Venujem sa roky apiterapií viem asi o dvoch publikácií /knižných/ ktoré opisujú že tento jed je dlhé desaťročia pri liečbe rakoviny využívaný v čínskej medicíne.. Predpokladám že tieto postupy sa stali platformou austr. vyskumného ústavu ktrý odprezentoval výskum. Mimochodom aby to bolo korektné. ČO ty vlastne vieš o týchto veciach? Vieš vobec z čoho sa skladá vč. jed? čo všetko ovplyvňuje, aké procesy vyvoláva pri vstreknutí do tela? Máš vobec dáke elementárne vedomosti o týchto veciach o ktorých chceš odomňa podklady?.. Príde mi to úsmevné kedže asi vieš o včelách toľko ako ja o jadrovej fyzike.. Bez urážky
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Dcko sa verejne radi uzivat nie preto ze je dokazany jeho efekt na covid, ale preto ze nedostatok Dcka je velmi bezny a jeho doplnanie nema ako skodit, zaroven ale moze pomoct.
Potvrdzujucich a vyvracajucich studii je uz strasne vela ale zatial ziadna nebola taka, aby bolo Dcko schvalene ako "liek" alebo jednoznacne zamietnute ako zbytocnost.
Naposledy upravil/-a Zlomizub v 27 Jan 2021, 08:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tomas120, sorry, ale na rovinu: Pri žiadnej téme neulietavaš tak ako pri tejto. Neuškodilo by trocha nadhľadu. Ale hlavne, fakt nemá zmysel si prispôsobovať realitu podľa momentálnej potreby. Povedz, kto sa tu smial z užívania D-vitamínu. Nielen nejakí šarlatáni, ale aj normálni, seriózni odborníci už minulý rok na jar vraveli, že treba cez slnečné dni čo najviac "déčka" ponaháňať. Bez ohľadu na to, či má nejaké priame anti-covid účinky alebo ich nemá, je D-vitamín nesmierne dôležitý pre správne fungovanie organizmu. To, hádam, vieš. Rovnako ako, hádam, vieš, že veľká časť našej populácie má, najmä v chladnejších mesiacoch s nižším počtom slnečných dní jeho nedostatok. Osobne už na jeseň pristupujem k jeho suplementácii. Takže nie, pokiaľ moja pamäť siaha, z D-vitamínu si tu srandu nikto nerobil. Srandu si tu diskutujúci robili maximálne zo šarlatánov...
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Jack nechce sa mi to hľadať ale boli tu výkriky od ľudí ktorí v istom ohľade podporu imunitného systému považovali za cesnakovú kúru, nakoľko D nie je liek ale len podpora imunity.. Od začiatku tu píšem o tom /nakoľko som doposiaľ nebol testovaný ani raz a ani nebudem ato isté sa týka aj vakcíny/ že podpora imunitného systému - nie len vit D ale celým radom vitamínov, stopových prvkov, minerálov je pre mňa jedniný akceptovateľný spôsob - môj subjektívny postoj nikomu nevnucujúci..
Skús si trochu zahľadať na nete akú vlnu nevôle vit. D. vyvolal u Psychopatoviča na plačovke /jedna z novembrových / kde označil Bukovského za bludára. Toho Bukovského ktorý niekoľko mesiacov pred tým vravel že Dčko je silným nástrojom voči infekcií, spolu s ďalšími výživovými stimulantmi
Tuším prvý jan. týždeň sa prvý krát v kontexte korony začal spomínať vit D zo strany Krajčího. Dovtedy sa verejne všetko spochybňovalo lebo máme atómovú zbraň..
A čo sa týka nadhladu.. Vieš Jack, predpokladám že tebe každý mesiac cinkne na účet plat či korona je, alebo nie je - ináč aj mne a preto by niekto mohol tvrdiť že tak čo mám za problém?/ .. Mnohí z nás ktorí dákym spôsobom pociťujú dopady tejto "pandémie", trochu inak ako TY, toho nadhľadu v sebe už moc nemajú. A to nehovorím o tých ktorí prišli o živobytie a skončili na pracáku kvôli primitivite pár šialencov.. Predpokladám, že by si sa na to pozeral tiež rovnako, keby si bol v koži niekoho z nás, alebo tých ktorí skrachovali nadobro..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tomas, nadhľad som odporúčal tebe a aj to, pokiaľ ide o "konzumáciu" info a ich interpretáciu. Stále nerozumieš tomu, v čom Bukovský a ľudia ako Banáš a ďalší zlyhávali, zlyhali a ďalej zlyhávajú? Potom sorry, chcel som od teba asi priveľa.
Ale o jednu vec ťa musím požiadať, domnienky o tom, či mi cinkne alebo necinkne na účet každý mesiac výplata, si láskavo nechaj pre seba. Nebudem verejne vyplakávať, o koľko peňazí ma pripravila nie tak pandémia ako chaotické a nesystémové opatrenia, ktoré tu kritizujem už od začiatku, od čias, keď to ešte nebolo príliš v móde. A neprišiel som len o peniaze, ale o omnoho, omnoho viac. A je nemožné to vyčísliť. Na druhej strane, pokiaľ som neprišiel o mojich najbližších, pokiaľ som schopný nejako sa uživiť, tak nebudem nariekať. Určite tu nebudem vyslovovať svoje obavy z budúceho vývoja v inej, než všeobecnej rovine. Je to moja vec a mnohí sú na tom horšie, takže aj z úcty k nim. Ale hlavne, nebudem pritakávať kadejakým šarlatánom a nebudem strácať triezvy úsudok. Na to som vyzýval aj teba. A v dobrom.
Takže fajn, čakám fakty, v tomto prípade odpoveď, kto konkrétne sa tu smial z užívania D-vitamínu a posilňovania imunity ako takej. Lebo inak pre mňa táto debata nemá cenu a len to potvrdzuje moju domnienku, že sa po vzore internetových "odborníkov" uchyľuješ k tomu, že si voľne prispôsobuješ realitu, vrátane nedávnych vyjadrení a udalosti, podľa svojej potreby...
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Dopad asi pocituje vela ludi, aj ti, ktorym ta vyplata cinkla doteraz vzdy. Len v BA pride v coskoro cca 1000 ludi na pracak z korporatneho sektora. Nasa rodina prisla o polovicu prijmov uz skoro pred rokom a teraz moze zacar zvierat ritku aj mne. Ale skusme si tu nerobit navzajom dusno. Kazdy z nas si niecim presiel a ma nejaky nazor. Ja nesuhlasim s mozno polovicou toho, co sa tu napise a aj tak sem rad chodim, lebo je to triezvejsie ako cokolvek ine na nasom nete.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"