Núdzový batoh alebo tiež Bail-Out-Bag

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

2 Rudo: Slušne naložený smock, kolko važi? 15-17 kil? Ak chceš k tomu dobry batoh tak odporučam britský armadny bergen, švi udržia neuveritelných 90 kil, objem je 120 litrov, vystuž chrbta a najlepšie je, že na ebay-i sa zohnať od cca 30Ł.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

To bujny:
Pokial uvazujes o dlhodobom pobyte mimo domov a o presunoch radovo v desiatkach kilometrov, prip. pobyt v divocine odazany len na vlastne zasoby, alebo Ti batoh pokryva aj potreby celej rodiny, tak ok.
Akonahle ale ratas s tym, ze sa budes pohybovat v mestskej aglomeracii alebo od ukrytu po ukryt peso, velky batoh Ti bude iba na prekazku a zbytocne vzdudis nezelanu pozornost, to iste plati aj o maskacoch.
Malokto Ta bude povazovat za studenta nesuceho si spinave oblecenie z intraku mame na pranie :-))
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Chlapi, asi sme si celkom nerozumeli. V tomto treba aj utekat a kryt sa. Nepotrebujem vyzerat ako rotny z SAS ked ide na tri tyzdne na hliadku. Ale tie bergeny omrknem. Vdaka za tip.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

2 Limo: Samozrejme, že počítam s pokrytim rodinnych potrieb, minimalne najbližšia rodina (manželka a syn). Bergen na cestovanie použivam už cca 3-4 roky a zatial som nezaznamenal nejake extremne vzbudzovanie pozornosti. Mam tri druhy bergenov - longback, shortback aj 3/4 all arms a použivam ich podľa potreby. Praktickosť v mojom pripade prevažuje nad imidžom.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Veď bergen služi na krytie, hodiš bergen pred seba a pališ spoza neho. Teda Briti to tak vo filmoch robia :wink:
jane25
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jane25 »

ja mam bergen a na mensie tury mam ten radio carrier tez brit a som spokojny a ked je malo miesta viem tam dat este tie postranne vrecka z bergenu jednoduche a robustne batohy aspon podla mna :)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Jednoduche a robustne batohy:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

vnutro Kelty:
Obrázok
vnutro poliaka:
Obrázok
Casom sa samozrejme uvidi, ci je to ozaj tak.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Rudo, kým Ty pri WTSHTF zistíš, čo máš v ktorom z Tvojich 150 batohov a ktorý na čo slúži, už sa budú prví evakuanti vracať domov.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Mimochodom takto vyzera moj "vikendovy batoh". Je to 80 litrova Patagonia marvana az k prasknutiu. Fotka ma zachytava po tom, co som sa konecne vyhrabal zo snehu po pade. V zhruba 20 cm vrstve cerstvo napadnuteho prasanu som s nou nevedel ani zdvihnut.
Uz chapete, preco ten hon za velkym objemom a vonkajsou kostrou ?

Obrázok

Mimochodom gace su Helikon BDU MARPAT NYCO material. Po vcerajsku, kedy som sa vyvalal v snehu celkom 5 krat vrelo odporucam. Prekvapili ma svojou odolnostou.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

je lepsie mat to rozdelene do 2 batohov...predpokladam, ze nebudes utekat sam.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Huh, keďže sme k sekcii WTSHTF, tak to chápem aj tak, že Rudo úplne odpísal šancu, že by mohol na zdekovanie sa použiť napr. auto, alebo iný dopravný prostriedok. Nuž...
:D
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Odpoved pre matusa69:
som sam, takze jeden batoh
Odpoved pre Jacka:
Ocakavam, ze ak by sa cosi zomlelo, tak (sukromne) dialnice budu uzavrete a na okreskach to bude vyzerat zhruba takto
http://www.livingstreets.org.nz/sites/l ... ic_jam.jpg
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Rudo
akurat takto sa nemozes evakuovat s celou rodinou.V zimnych podmienkach skoncis po 2km ...
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 25 Feb 2013, 13:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Kedze nemam auto ani rodinu, tak ma to az tak trapit nemusi 8). Musim zapracovat na tom, aby som po 2km neskoncil
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

Rudo ty po 2 km neskoncis nebud moc skromny, to plati pre mna, zatial :(
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"