Núdzový batoh alebo tiež Bail-Out-Bag

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Núdzový batoh alebo tiež Bail-Out-Bag

Príspevok od používateľa majac »

Len mi tak napadlo. uz davnejsie som myslim na strelectvi.cz cital prispevky na temu nudzove zavazadlo. teda co ma kto doma pripravene pre pripad povodne, poziaru, obcianskej vojny, utoku zombikov, mimozemstanov atd.
rozmyslam uz nejaku dobu, ze by nebolo od veci mat nieco pripravene, tak by som rad vedel vase nazory a postrehy na tuto vec. samozrejme chcem brat do uvahy realne(aj menej realne) situacie ktore mozu nastat v nasich koncinach.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

mam to doma uz nejaky ten rok:
lekarnicka,zapalky,chem.svetlo,10m snura/lano/,25ks 9mm,led baterka,2x cokolada,tenka plastenka/zahradna Tesco/+ nejake spinky,spony ,skoby.

Nepocitam veci ktore mam vzdy u seba: Victorinox hercules,zbran.

Nosil som tuhy lieh,ale na zapalenie ohna staci tabletka Ipobrufenu /fialova/.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

a co veci typu cestovne doklady, nejaka zakladna hotovost(ak ano kolko?), jedlo(vojenske balicky?), v pripade, ze tam mas doklady a peniaze je potrebne cely batoh zabezpecit pred odcudzenim a zaroven ho mat po ruke...

ci uz zachadzam do extremu? zase otazne je, ze kolko budes mat casu na zbalenie sa, ked sa nieco udeje.
samozrejme je ine, ked hori susedovy byt a ty sa mozes za dve hodky dostat k rodicom a ine je ked pride vysoka voda a ty mozes byt dva tyzdne odkazany sam na seba, pripadne na evakuacny tabor. nehovoriac o pripade vojnoveho konfliktu...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

v dokladoch /kapsa od treksportu-ide upnut na batoh alebo opasok/mam "nudovych"1000sk,- a okrem pasu vsetko.
Batoh mam v mieste,kde spim.
V pripade nudze sa k potravinam da dostat -polia,zahradky atd. V zimnom obdobi,ti neostane nic ine len "navstivit" pivnicu,sklad a pod.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Lepšie, ako tašku, by som odporučil nejakú vhodnú vestu z mnohými vreckami, trebárz rybársku.
Hodíš na seba a utekáš. A nebude zavadzať trebár pri pomáhaní iným alebo sebe, šoférovaní a ani behu....

Ja osobne mám vybavené auto do terénu všetkými potrebnými aj nepotrebnými vecami na prejdenie, vyprostenie, prežitie sebe aj iným v akýchkolvek podmienkach. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja mam doma na vesiaku v skrini takto pripravenu takticku vestu.
Mam tam naozaj vsetko co by som asi mohol potrebovat.
Jedlo mam vo forme Musli tyciniek, hroznoveho cukru a co nesmie chybat su cinske polievky Wifon :!: :lol:

Tak isto mam aj veci v Aute, lopatka, sekera, lano, teleskop, baterka, plastenka ... .

:idea:
Chalani co keby sme sem davali vsetci veci, ktore by bolo dobre mat pripravene pre prezitie mimo domu a tak tym vytvorili nejaky vyrtualny balicek na prezitie.
Potraviny cca tak na 2dni.
:idea:
Naposledy upravil/-a Michal1 v 04 Sep 2008, 13:51, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Kapo vybavene auto je fajn, ale ked sa donho nedostanes hned po opusteni bytu, moze ti byt nanic.
tak isto aj rybarska vesta ti nezhltne vsetky potrebne veci. pocitam aspon jedno bezne balenie municie co nosim pri sebe, plus lekarnicka, zakladne teple oblecenie, ja urcite preferujem stravu(americka obdoba KDciek), svetlo, veci na zapalenie ohna atd. tazko to budes nosit rozvesane na tele a batoh nie je zase az taky neskladny, v aute ho zhodis z chrbta a pokial nema zrovna 80litrov tak sa s nim da aj behat aj pomahat inym.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

tak len tak namatkovo:

sekera(lanova pilka)
jedlo aspon na dva dni (KD, MRE)
Svetlo + nahradne baterky
balenie pouzivaneho streliva
lekarnicka
tablety na upravu vodu
noz?
spacak
prsiplast(celta)
nieco na dobijanie baterky v telefone(rucne/solarne)
termofolia
teple pradlo/oblecenie

cerpal som aj zo spominaneho strelectvi
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Odporucam pre vsetkych "survivalistov"
http://www.martinus.sk/?uItem=25085
okrem ineho je tam riesena aj "krabicka poslednej zachrany" a "zachranna brasna" :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

electron :
ale na zapalenie ohna staci tabletka Ipobrufenu /fialova/.
a toto myslíš vážne :?:' A aký je postup? Položím a podpálim zápalkou ?
Zajtra alebo v sobotu na záhrade hneď vyskúšam,hoci tam mám na podpal trubičkový prach ale to je už iná káva.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

fakt to funguje,skrtni zapalkou a uvidis, sak to zistis :D
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Mam podobnu knihu "Ako prezit v extremnych podmienkach" ja to suhrn poznatkov specialnyh jednotiek podobne ako prirucka SAS.
Je to naozaj velmi zaujimavé citanie.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

na ipobrufen sa tesim, uz som si jeden blister objednal.
ja som myslel skor prezitie v pripade zivelnej pohromy nie za vojnovou liniou. kazdopadne spomenute knihy sa pokusim zohnat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Btw. skusal som vecer ten Ibuprofen/Ibalgin. Zapalit, nie hltat.
Hori to celkom pekne, potvorka krpata. :)

Pre ucely nudzoveho batohu vidim vyhodu v tom, ze ma velmi male rozmery a v original baleni (blister) nehrozi navlhnutie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ten Wiseman je fakt pozoruhodne obsiahly a nie sú to bludy typu "Keď som slúžil v SAS, tam, keď sme boli hladný, tak sme si z lián uplietli laso a chytili krokodílov, ktorým sme potom holými rukami zlomili väzy a varili z nich polievku." Tento chlapík naopak uvádza použiteľné veci, ku ktorým zväčša stačí aj priemerná zručnosť. Ak ho inde nezoženiete, tak myslím, že na niektorom zo svojich webshopov ho ponúka "veľký specnazák" Mr. Chlíbek :D . Dostanete sa na ne cez www.specnaz.cz
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"