Aký plot

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Aký plot

Príspevok od používateľa skemro »

potreboval by som radu.
Mate niekto skusennost zo stavbou plota? Kupujem si totizto spolu zo susedmy ciernu skladku z kuskom osady a
radi by sme to maly oplotene niecim co neskonci v zbernych surovinach a zasa to nebude neako extra drahe.
Takze ak ste niekdo stavaly plot z cestnych panelou, zasuvacich panelou, tvarnic.......... dajte prosim vediet ake je to narocne na pracu a na penazenku.
islo by o plot dlzky cca 91m dlhy a vyska min 1,8m, idealna by bola 2m + drotena ozdoba na vrchu :wink:
Dalej by som rad vedel, ci na tento novo stavany plot treba stavebne povolenie,alebo staci ohlasovacia povinnost.
Za pripadne info ci rady budem vdacny.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...budú v rohoch vežičky s konzolami na reflektor a lafetami? :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Ohlásiť treba na miestnom úrade.
Ja som staval betónový plot murovaný. Základy armované monolitické (0,5m pod zem + šalované 0,4m nad terén). Armovaciu výstuž okrem horiontálnej som dal aj zvislú na miestach kde budú stlpy a potom som zavolal murára. 2m muriva hrúbky 15cm, potom stlp 25x50cm a zase 2m muriva.... Stlp bol zaliaty betónom ale murivo bolo murované na "sáčkovú" maltu. Najnáročnejšie boli základy, ale tie som robil celkom sám. Cenovo ma to vyšlo okolo 40-50E na meter dlžky plota. Celková dlžka 26m a výška muriva 1,8m, murár to zvládol s pomocníkom za 1,5 dňa. Základy bola hotová odysea, to by som nerád rozpytval :-/ Lacnejšie a rýchlejšie by to bolo z tých zasúvacích dielov, ale ja som potreboval niečo vysoké a masívne :-) s pevným základom.

ps. vrch som nechal klampiarom oplechovať, nerobil som ani veniec ani nekupoval klobúky (oplechovanie stálo cca 5E na meter plota) .

Ak sa do toho pustíš a máš rozhodnuté ohľadom typu plotu a rozmerov, a potrebuješ výkresy na úrad na ohlásenie, ozvi sa cez SS
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

vdaka moc.
Po obvolani zopar ludi som zistil ze penazenka znesie len klasiku pletivo. Zaklad bude betonovy,ale zalievat sa bude az po instalaciji pletiva.
A to tak, ze 5-10cm spodku pletiva bude zaliate v zaklade. Tak sa im vraj nepodary zdvihnut plot.
Este bude zabava dostat od tial maringotku a rozostavanu budu.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

my sme davali betonove tvarnice /tazke jak svina/ a zalievali betonom
akurat z odstupom casu,som presvedceny ,ze som mohol dat o jednu radu tvarnic vyssie
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

súhlasím, ja som rád že tých 2,2m som dal. Už ani postrek necítim čo dáva sused každý týždeň na svoje "bio" vinič :? .... to že ho nevidím ako nahý behá po záhrade keď si dá vínka to je iba bonus :lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Skemro: ako ale docieliš aby plot neprestrihali a nenasrali sa tam zas? Na toto mi príde lepší múr, vzhľadom k susedom.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Myslím, že ak plot prestrihneš, tak je to jasná známka násilného vniknutia, so všetkými dôsledkami. Ak ho len nadvihnú, tak môžu tvrdiť bársčo, hoci, že ich niekto dobrovoľne vpustil hlavným vchodom.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne tak. Prestrihnú? Neva, treba volať na známe telefónne čísla, že sa niekto násilne nanominoval na tvoj pozemok a potom už nechať chlapcov z piatej bé, aby si robili svoj job. Je fakt, že na tieto oznámenia sú príslušníci sensitívni rozdielne obvod od obvodu a kým niekde doletia za moment, inde sa príliš neobťažujú, no volať ich treba. Pri troche šťastia z toho nakoniec možno bude aj nejaká obušková slávnosť v osade, aby si aj tí s inteligenciou prvoka zapamätali, že nabudúce bude lepšie žiadny plot nestrihať a nanominovať sa radšej na pozemok niekoho iného.
:twisted:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

No to môžu rovno tvrdiť, že už prestrihnutý bol. Ale jasné, ak neni na múr, tak plot je lepší ako nič.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

mur my vypocitali na 8000E, plot so vsetkym vsudy za 1600E Ak by som mal tolko penazy, pojdem do muru, ale este platim aj pozemok a nechat to neoplotene pokial nedosetrym,
my pride ako dobra blbost. :( Nevraviac ze cez zimu betonovat su vyhodene peniaze.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

plot má dve slabiny - stĺpiky a pletivo nie sú narozdiel od armovania v betóne.. Ak by si sa nakoniec rozhodol pre pletivo, uprednostni také prevedenie, kde napínací drôt nie je v tých plastových držiakoch. Resp. ak ich dáš, tak to treba ešte poriadne predrôtovať, inak by ti to mohli v jednom kuse strhnúť. Stĺpiky daj s väčším priemerom, nech ich môžeš pohodlne vyliať betónom. Z bazošu potom už len objednaj riadne hrdzavý ostnatý drôt.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Metr od plotu zasadit thuje, za 5 let je to obdoba zdi, pokud se během růstu do thují vplete žiletkovej drát nemá to chybu.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Ja by som susedstvo s kultúrnymi obohacovačmi v prípade nedostatku financií riešil pletivom kombinovaným šípovou ružou, rastie rýchlo, počas rastu sa dobre zapletá, po dvoch rokoch začína byť nepriechodná a stojí zadarmo. Môžeš tiež zapletať ostnatým drátom.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

ak teraz postavíš pletivo s betónovým soklom, tak keď budeš chcieť neskôr murovať budeš musieť začať búrať betónový sokel, lebo ak ho tam necháš tak bude zoslabovať na najmenej vhodnom mieste základy murovaného plotu..
Možno by sa oplatilo investovať a základy robiť ako keby pre murovaný plot, alebo rovno počítať s montovaným s panelmi a základy riešiť tak že pletiva zakopeš 30cm do zeme.... Montované so zásuvným panelom majú menej skrytých nákladov a rýchlo sú hotové. U nás stoja okolo 30E na meter.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"