Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lovec, akurát som sem išiel dať rovnaký link... Nuž, bude to v Rakúsku ešte zaujímavé. Som zvedavý, ako to budú mať upravené a čo na to následne ESĽP. Lebo ten sa v minulosti už celkom zaujímavo vyjadril v prospech povinnej vakcinácie, avšak išlo o povinnú vakcináciu detí a bola to trocha odlišná situácia.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

No, Rakusania to urobili tak klasicky slovensky, debilne.
Piatok vyhlasili pravidla od pondelka, cez vikend sa clovek k infu nedostane, tj ani len zakladna otazka ci sa v pondelok rano budem vediet bez hrozby pokuty 1500 EUR vratit domov je bez odpovede.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Rakušáci idú po vzore Matelka sa mi zdá. Vybavuje sa mi akási minuloročná rezolúcia rady európy o tom ako očkovanie musí byť dobrovoľné...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mototechna, škoda len, že sa ti nevybavuje aj debata o tom, aká je jej právna záväznosť. Snáď včera či predvčerom som to pripomínal Bus driverovi. Na tú bych sa ja veru príliš nespoliehal...
:lol: :wink:
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

som z toho voľajaký zmätený, herr generál :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak to má byť. Keby to tak nebolo, skláři by neměli co žrát.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Prepocty jedneho bloggera, vcelku rozumne rozpisane:

http://blog.sme.sk/adrianvolosin/politi ... =sekciabox
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Toto nepríjemné, avšak pravdivé tvrdenie*, by som z Gunsom linknutého blogu rád vypichol:
"Zrátané a podčiarknuté: opatrenia sa netýkajú 81-86% kontaktov. Ďalších 10 až 12 %, tvoria najčastejšie navštevované esenciálne prevádzky. Tie budú ďalej v prevádzke pri všetkých scenároch. To, čo oparenia zasahujú predstavuje maximálne 5% možných časových okien na prenos infekcie."**
:idea:
Presne o tomto hovorím, keď tvrdím, rovnako ako tu na WF, len o stranu nazad: "Na jeseň 2020 potom vláda už aj niečo robila, lenže obvykle nesystematicky, náhodne, chaoticky, no a ukázalo sa, že robiť niečo len preto, aby sa nepovedalo a niečo sa urobilo, je vo výsledku podobné ako nerobiť nič." No a dnes zase robíme "niečo", aby sa nepovedalo, že nerobíme nič. Ešte sa budeme čudovať, keď výsledok bude nepresvedčivý. Zase nám bude musieť pomôcť vírus samotný, keďže na pomoc pekného počasia sa teraz nejakých pár mesiacov spoliehať nemožno.
Nie je však podstatné, čo tvrdím ja, ale podstatný je fakt, že týmto spôsobom už neuvažuje takmer nikto z relevantných politických elít, neuvažujú takto ani naše médiá, ktoré by tie elity mali "strážiť". Alebo ak takto aj uvažujú, verejne to nemanifestujú. A to je trocha desivé, lebo ide o úplnu demisiu zdravého rozumu. A vlastne ide aj o popretie niektorých zo základných princípov normotvorby v tomto štáte. Tak už sám neviem, čo je horšie.
:evil:

*Iste, môžeme polemizovať o tom, že percentá sú vycucané z prsta, ale teda prikláňam sa k názoru, že hoci nemusí ísť o najexaktnejšie čísla, realitu +/- odrážajú.
**Zdroj: http://blog.sme.sk/adrianvolosin/politi ... =sekciabox
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Este jeden link (mozno to zmeni nazor aspon niektorych antivaxerov :wink: - po slovensky a zjednodusene / 'polopatisticky' :lol: vysvetlene fungovanie mRNA vakcin a imunitnej reakcie cloveka:

http://blog.sme.sk/ivanpriecel1/spolocn ... =sekciabox

A na zaver par slov ktore dnes predniesol nemecky minister zdravotnictva Jens Spahn:

„Wahrscheinlich wird am Ende dieses Winters jeder geimpft, genesen oder gestorben sein.“

"Da sa cakat ze do konca tejto zimy bude kazdy clovek bud zaockovany, alebo Covid nejako prekona, alebo zomrie."
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

„Wahrscheinlich wird am Ende dieses Winters jeder geimpft, genesen oder gestorben sein.“

Ma pravdu. Len skoda ze sa nam snazia zobrat moznost vyberu z tychto moznosti.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

a ďalšia vec je, ktorú som ani netušil a verím, že kopec ľudí o tom nevie:

Na Slovensku sa očkuje od začiatku tohto roka, no mnohé problémy sa stále opakujú, hovorí Tomáš Szalay, ktorý riadi prevádzku bratislavského vakcinačného centra. Ľuďom podľa neho stále chýbajú PIN kódy, do NCZI sa často nevedia dovolať a stále sa nemôžu prihlásiť na očkovanie na konkrétny deň či čas. „Nemám pocit, že by sa niečo zlepšilo,“ hovorí lekár.

je celkom možné, že je tu celkom veľké množstvo ľudí, ktorí by sa aj dali zaočkovať, ale zodpovední si neuvedomujú, že na väčšine Slovenska to nie je ako v Bratislave, že sa na blind vyberieš do Mlynskej doliny alebo teraz na štadión a zaočkujú ťa aj bez poradovníka. Keď má niekto ísť desiatky km kvôli očkovaniu s rizikom, že ho nezoberú, tak verím, že veľa ľudí je nasraných a ani nejde.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

augustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 78
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa augustin »

Už dlhšie mi vŕta hlavou ekonomický aspekt očkovania. Je všeobecne známe, že mladí ľudia do 30 rokov vo všeobecnosti dobre znášajú covid. Je tiež všeobecne známe, že úmrtia na covid sú tvorené starými ľuďmi (ak si dobre pamätám, tak 95 % úmrtí tvoria ľudia nad 55 rokov).

Ak zomrie mladý človek, tak štát ekonomicky stráca. Naopak starý človek už zväčša zaťažuje zdravotnícky systém aj bez covidu (návštevy lekárov, lieky, liečby, prípadne aj operácie či hospitalizácie). Nehovoriac tiež o zaťažovaní sociálneho dôchodkového systému, ktorý je podľa odborníkov dlhodobo neudržateľný. Úplne čisto z pragmatického hľadiska je pravda, že je očkovanie výrazne lacnejšie? Chápem dôvodom, prečo táto téma nebola nikde rozobratá. Alebo si mám myslieť, že politici naozaj idú zachraňovať životy? :roll: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"