Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 423
Registered for: 4 years 5 months

Príspevok od používateľa Nomed »

3500korun napísal: Ja v tej FDA správe vidím na strane 19 tabuľky 7a a 7b, ktoré ukazujú vyše 90% účinok vakcín....resp na str 20 ďalšie 2 ktoré ukazujú ešte lepšie výsledky pri prevencii ťažkého priebehu.
...plne súhlasím....

na druhej strane je tam pre mna dosť zaujímavý udaj ,že 17 ľudí zomrelo po podaní obyčajného soľného roztoku (placeba) tam sa zrejme dostal (dočítal) málo kto ......


apropo ak sa nemýlim nikde som tam nepísal,že vakcína je fuj fuj fuj ani, že je super , takže pre mňa sú vtipne reakcie ala :

" čítal si to ??? "

"Jj, uz to vidim niekde na ZjemAjVlek alebo HlavnychSpravach ako titulka obrovskymi pismenami:
Celková úmrtnosť zaočkovaných je o 24% vyššia ako u neockovanych!!! "
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nomed, ak tomu rozumiem správne, nezomreli "po podaní", lebo takéto slovné spojenie má v slovenčine význam naznačujúci kauzálnu súvislosť. Chápem to tak, že im bola vakcína alebo soľný roztok podaný v čase t a... a v nejakom čase t + ľubovoľné číslo, zomreli. Bez zjavnej kauzálnej súvislosti.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5187
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2073
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

K tym prekonanym by som este upozornil, ze samotne prekonanie Covid do buducnosti nic nezarucuje. V dosledku mutacii je delta ina ako bola alfa. Preto nezaockovani, ktori ochoreli a vyliecili sa v predchadzajucich vlnach prakticky s istotou ochoreju zase. Ak sa zase vyliecia, za par mesiacov to maju opat.

Neda sa spolahnut ani na to, ze niekto mal mierny priebeh. Ina mutacia moze sposobit iny priebeh. Navyse, infekcie organizmus velmi oslabuju - kto prekonal napr. klasicku chripku/ zapal priedusiek / pluc a pod. si asi spomenie, kolko mu trvalo, nez sa vratil do povodnej formy, hoci medicinsky bol uz davno vylieceny. Organizmus proste potrebuje nejaky cas po vylieceni, aby sa dal dokopy. To sa ale nemoze podarit, ak infekcie nasleduju opakovane po sebe v radoch niekolkych mesiacov. Este na to asi nie su statistiky, ale logicky kazda dalsia Covid infekcia zvysuje riziko vazneho priebehu, vaznych nasledkov a pripadne aj kolapsu.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1875
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

dantes napísal:K tym prekonanym by som este upozornil, ze samotne prekonanie Covid do buducnosti nic nezarucuje.
Nejake podklady / studie o tomto, porovnavajuce imunitu ziskanu ockovanim vs imunitu ziskanu prekonanim?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Nomed napísal: na druhej strane je tam pre mna dosť zaujímavý udaj ,že 17 ľudí zomrelo po podaní obyčajného soľného roztoku (placeba) tam sa zrejme dostal (dočítal) málo kto ......
To je jeden z problémov výskumu v zdravotníctve. Ľudia majú rôzne choroby, či už sa o nich vie alebo ani nie, a zomierajú a zdanlivo mladí a zdraví ľudia. Napr kombinácia fajčenie + antikoncepcia + dlhý let/cesta autom je fakt zla kombinácia. Preto aby rôzne štúdie dali nejaký výsledok ktorý sa dá zmysluplne štatisticky spracovať, musia byť dobre nadizajnované. To zahŕňa výber vhodnej skupiny ľudí a veľkosť danej skupiny. Lebo z dostatočne veľkej skupiny ľudí za dostatočne dlhý čas zomrie 17 ľudí, či chceme alebo nechceme, bez ohľadu na vakcinu, placebo alebo hoci čo iné. Nadizajnovať dobre štúdiu je jedna vec, správne to potom statisticky vyhodnotiť je ďalšia vec, a upne iné je ešte ako si to kto vysvetlí, a čo kto, vzhľadom na svoje skúsenosti, dokáže čítať medzi riadkami.

Študentom k tomu dávam príklad - to je ako keby 2 rôzne agentúry robili prieskum volebných preferencií, jedna na Instagrame a druha telefonicky na číslach pevnej linky v súkromnom vlastníctve. Máš rovnakú otázku, rovnako veľké 2 skupiny, robíš to v rovnakom ( pracovnom) čase, správne to štatisticky vyhodnotíš, a predsa vyjde iný vysledok. Na to aby si zistil kde je problém si musíš podrobne prečítať metodiku a mať predstavu o tom ako veci fungujú, aby si mohol v konečnom dôsledku povedať, že ani jeden z týchto prieskumov nie je relevantný a môžeš to hodiť celé do koša.

Reálne je na Slovensku pár ľudí ktorí, dokážu takúto Tebou spomenutú štúdiu rozobrať na drobné a správne interpretovať. Preto sa aj robia takéto "vyjadrenia" alebo odporúčania inštitúcií ako je FDA, WHO a pod.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

dantes: Suhlas, vdaka za doplnenie.

Nomed: Tak teraz si ma dorazil, a este teraz sa smejem, pretoze ja som to napisal ironicky a zo zartu - to ze si viem zivo predstavit ako o tom spravi clanok ZjemAjVlek alebo HlavneSpravy s bombastickym nadpisom - a to som vobec netusil ze HlavneSpravy to skutocne vcera uverejnili (i ked s o cosi menej bombastickym nadpisom). Kazdopadne toto nevymyslis, toto je zivot :lol: :lol: :lol:

http://blog.hlavnespravy.sk/28635/ameri ... y-pfizera/

Ak si moj prispevok precital do konca, tak asi chapes - ako Ti ostatne napisal i Jack - ze kauzalita sa z toho moc vyvodzovat neda.

Pre istotu zopakujem aspon zaver - na zaklade FDA dat po ockovani Pfizerom pocas dalsich x mesiacov zomrelo (a pozor - teraz nehovorime o umrtiach na Covid, ale na akekolvek priciny umrtia, vratane autohavarii, vrazd, samovrazd, a pod.):

- z cca 22,000 Pfizerom zaockovanych 21 ludi
- z cca 22,000 nezaockovanych 17 ludi

z tohto su teda vypocitane tie hrozive percenta :lol: (21:17=1.235=23.5%=24%) ktorych sa okamzite chytila antivaxerska propaganda (na HlavnychSpravach v tomto pripade stelesnena slecnou Tutkovou) tvrdiac ze celkova umrtnost zaockovanych je o 24% vyssia ako u neockovanych... Ako to uz ale pri dezinformaciach a propagande byva, tieto sokujuce 'fakty' su len cisla vytrhnute z kontextu, pretoze v skutocnosti hovorime o jednom momente v case ked bol rozdiel 4 ludi pri vzorke 44,000 ludi cize 0.01% co je daleko pod urovnou obycajnej statistickej chyby. Ti styria ludia mohli kludne byt styria studenti kamarati co si chceli privyrobit par dolarov podielanim sa na studii, a o pol roka neskor sli domov z party a opity sofer sposobil tragicku autonehodu. Rovnako ak by to povedzme zhodnotili dnes, a zistili by ze z tej prvej skupiny dodnes zomrelo uz 35 ludi, a z tej druhej 37, tak by tie percenta uz zrazu boli otocene v prospech zaockovanych. Asi sa zhodneme ze vypovedna hodnota takychto porovnani za moc nestoji, vsak? :wink:

Stay safe,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

mondo napísal:
Gunslinger napísal: Dalsi faktor je ze existuju, respektive onedlho budu existovat technologie ktore nielenze budu vediet Covid zastavit, ale ho dokonca uplne vymazu zo sveta (spolu s vacsinou inych vzduchom prenasanych infekcii). Sam na niektorych z nich uz davnejsie pracujem, a aj ked k seriovej vyrobe ci masovej aplikacii je zatial daleko (minimalne rok, mozno dva ci tri), opat je to len otazka casu (a potom uz nebudeme musiet riesit ziaden Covid, SARS, MERS, chripku, cierny kasel, alebo ani len obycajnu nadchu).
Vieš nám prosím pustiť niečo bližšie?
mondo: Tych technologii je vo vyvoji viacero, a ak Ta zaujima ze na com konkretne po nociach robim ja, tak ja som sa zameral na far-UVC. Do detailov asi nema vyznam zachadzat (asi by som A4kami zahltil server webfora :lol: navyse uz stracam 'drive' a energiu sa tomu venovat, lebo uz vyse roka sa natahujem s patentovym uradom WIPO v Zeneve kvoli mojim patentovym prihlaskam, nehovoriac o tom kolko som do toho uz vrazil a uz nemam financie aby som v tom mohol pokracovat, kazdopadne aspon v skratke a veeelmi zjednodusene:

Vacsina ochrannych pomocok pred vzduchom prenasanymi patogenmi (kam sa radi aj Covid) funguje na principe fyzickej bariery - snazis sa zabranit patogenom (v pripade Covidu su to virusy zvycajne nesene aerosolom/kvapockovou infekciou) aby vnikli do hornej dychacej sustavy a infikovali bunky v tvojom tele. Preto ludia nosia ruska ci respiratory, pricom cim lepsia (=s mensimi otvormi) ta membrana/filter v nich je (FFP3/N100/P100...), tym je vacsia sanca ze sa cez tu 'barieru' nedostanu. Toto ma ale vela hacikov, od opakovane ci prilis dlhodobo pouzivanych respiratorov az po nedostatocne priliehajuce (vzduch ide cestou najmensieho odporu, cize pri nedostatocne priliehajucom respiratore clovek v skutocnosti vdychuje vzduch netesnostami okolo nosa ci pod bradou). To je aj dovod preco sa casto infikuju aj ludia s respiratormi, ci lekari a sestricky v nemocniciach (a o tom ze v slovenskych nemocniciach sa momentalne fasuju cinske FFP2ky ktore nielenze zle priliehaju ale uz po prvej hodine aj neprijemne tlacia ani nebudem pisat, lebo mi len zbytocne vyskoci tlak :lol: Vakciny zasa stimuluju imunitnu odpoved cloveka na nakazu, no nedokazu nakaze zabranit, a casto nedokazu zabranit ani sireniu infekcie. Zvysia cloveku sancu ze priebeh bude miernejsi a znizia sancu ze na infekciu zomrie, no nefunguju 100%ne, zvycajne je nutne ich po urcitej dobe aplikovat opakovane, mnoho ludi ci malych deti nie je vhodne ockovat, a v pripade vyraznej mutacie virusu moze vakcina stratit ucinnost. Kazdopadne ja som sa zameral opacnym smerom - namiesto vytvarania bariery patogenom ci priprave imunitneho systemu na nakazu som sa zameral na zlikvidovanie patogenov skor nez sa k cloveku vobec priblizia. Ak vravime o virusoch, je viacero sposobov ako zabit virus, od chemickych prostriedkov (napr. dezinfekcne roztoky), cez fyzicke (napr. sterilizacia vysokou teplotou v autoklave) az po radiaciu. Radiacia je pre vela ludi strasiak, aj ked si neuvedomuju ze dennodenne su vystaveni prirodnej radiacii, navyse radiacia ma mnozstvo foriem - napriklad svetlo je forma elektromagnetickej radiacie. Ako si mozno pamatas z fyziky, 'farba'/typ svetla zavisi od vlnovej dlzky, dole zacina od neviditelnej ultrafialovej ktora pri cca 400nm prechadza do viditelnej fialovej, neskor pri cca 460nm prechadza do viditelnej modrej, a potom to pokracuje zelenou, zltou, oranzovou a cervenou, ktora nad cca 700nm uz prechadza do neviditelnej infracervenej. Ultrafialova radiacia, volajme ju ludovo ultrafialove svetlo (UV) sa na sterilizaciu pouziva uz vyse 50 rokov, je napriklad beznou sucastou modernych cisticiek vody, v B.O.B. SHTF batohu mozno tiez mas pribaleny maly vreckovy UV sterilizator problematickej vody, UV lampy sa pouzivaju aj u nas v nemocniciach na sterilizaciu operacnych sal po zakrokoch, a na Aliexpresse kupis za par dolarov napriklad aj krabicky v ktorych su UV LEDky na sterilizaciu mobilov ci klucov alebo penazi. Problem s UV ale je ze je karcinogenne a sposobuje mutaciu buniek, ludsku rohovku v oku poskodzuje takmer okamzite, a ludskej pokozke dlhodobo vystavenej UV svetlu (a ak sa jedna o silne UV svetlo tak aj kratkodobo) hrozi rakovina koze a pod. Lenze, a je to LENZE s velkmi pismenami, existuje uzke spektrum far-UV svetla ktore hornou vrstvou pokozky ani ocnou rohovkou preniknut nedokaze, no dokaze preniknut patogenmi ako su bakterie ci virusy ako je Covid a zlikvidovat ich. Prakticke vyuzitie tohto spektra otvara neskutocne moznosti, a myslim ze zmeni celu buducnost ludstva. Len ako priklad, predstav si ziarovku ktora okrem bezneho svetelneho elementu obsahuje aj far-UV ziaric, to UV svetlo z nej je neviditelne a cloveku neskodne, no zabija vsetky patogeny (virusy a bakterie) v jej dosahu. Ak ju namontujes na strop nemocnicnej izby, ta izba sa stane sterilna a neinfekcna, ak tam do postele ulozis pacienta s Covidom, lekari ani sestry nebudu musiet nosit ziadne respiratory pretoze vsetok vzduch co ten pacient vydychne bude okamzite vysterilizovany a virusy v nom znicene. Ak tu moju ziarovku namontujes do skol, do zeleznicnych stanic, do autobusov ci elektriciek, ci kludne aj domov do bytu, vytvoris tym totalne bezpecne prostredia v ktorych sa ziaden virus ci bakteria nemoze sirit, a bez dalsich hostitelov choroby ako Covid, rozne variacie chripky (nielen klasickej ale aj vtacej ci prasacej, H5N1 a pod.), cierny kasel, alebo uz len obycajna nadcha proste zmiznu zo sveta. A aj ak sa v nejakom labaku ci v nejakom zapadlom kute sveta niekde v nejakej jaskyni s netopiermi prenosom cez medziclanok objavi nova verzia nejakeho takehoto virusu, nebude mat sancu sa rozsirit do civilizovaneho sveta (cize uz nikdy ziadne epidemie ani pandemie), a aj niekde v busi v afrike mozu doktori bez hranic nosit mobilnu/prenosnu verziu (napriklad zabudovanu v okuliaroch alebo v celovke na hlave nasmerovanej nadol), a ak ju daju tomu infikovanemu, uz nikoho dalsieho nemoze nakazit (cize R0=0). Jedna z mojich aplikacii dokonca predstavuje implantovatelnu verziu o ktorej ani nevies ze ju v sebe mas, atd. (ani nechci vediet kolko noci som stravil sialenymi matematickymi prepoctami ked som chcel zistit potrebny prikon/vykon na energiu pozadovanu na dostatocne oziarenie objemu prudiaceho vzduchu vdychovaneho clovekom). A nie je to ziadne sci-fi, toto vsetko je uz dnes realizovatelne a priemyselne aplikovatelne, pricom jeden velmi zaujimavy fyzikalny jav (ktory ale z pochopitelnych dovodov verejne rozoberat radsej nechcem :wink: dokonca umoznuje vyrabat taketo UV ziarice za cenu dostupnu aj uplne beznemu cloveku.

Kazdopadne asi nie som jediny koho napadlo vydat sa tymto smerom, a ak sa do toho pustili nejake velke vedecke teamy s obrovskymi rozpoctami tak ma pravdepodobne predbehnu. V podstate je ale jedno kto s tym pride prvy, dolezite je aby sme sa tejto pliagy zbavili a ludia prestali trpiet a zomierat. Ja sam som sa tomu pred Covidom venoval len okrajovo, suvisi to s dvoma mojimi dalsimi zalubami (a prapovodnym spustacom u mna bola hrozba H1N1 v 2009tom - ked si v tejto sekcii fora asi poznas ten pocit ze chces urobit cokolvek aby si ochranil svoju rodinu, aj ked H1N1 nastastie relativne rychlo odoznela), no ked prisiel Covid zacal som sa tomu venovat naozaj intenzivne a aj ked je to beh na dlhe trate, verim ze nebude trvat dlho a pride den ked zahodime respiratory a svet sa vrati k tomu aky bol.

Jediny kto na tom strati budu farmafirmy ktore pridu o miliardy z vakcin a liekov, ale to mi zily netrha 8) :lol:

Takze tak, stay safe,

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 496
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Veľa šťastia ti/nám prajem.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa medonos »

Gunslinger ,

Nápad výborný, možnosť aplikácie je neobmedzená, existujú okuliare, čelovky, šiltovky a všetko možné aj nemožné na led len správna vlnová dĺžka..čo asi tiež už máš vymakané, zaujíma ma ale či pri mobilných aplikáciách bude dostatočná doba expozície, prajem veľa štastia pretože pokiaľ by stačila aj krátkodobá expozícia tak je vystaráno, ale stúpil by si niekomu na otlak.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

medonos: Vdaka, a ano, no sucasna LED technologia sa na tie aplikacie mnou uvedene vyssie bohuzial nehodi. LEDky (UV LED) - dokonca aj ak sa ich pouzije velke mnozstvo - nemaju ani zdaleka vykon potrebny na dostatocne oziarenie rychlo prudiaceho objemu vzduchu ktory clovek vdychne/vydychne (ako spravne uvazujes na dostatocnu UV dezinfekciu potrebujes bud dlhsiu dobu expozicie, alebo mensiu vzdialenost=maximalne priblizenie zdroja UV ziarenia, alebo velmi vysoky vykon, pripadne kombinaciu tychto troch faktorov). Navyse LEDky maju prilis siroke spektralne pasmo (zasahovali by uz do regionu ktory by bol potencialne cloveku nebezpecny) a zasa pri pouziti pasmoveho filtra na jeho zuzenie (na +/- max par nm) sa ich slaby vykon este viac znizuje. UV LEDky sa daju pouzit napriklad do spominanych 'dezinfekcnych krabiciek', pripadne napriklad do uzavretych filtrov (predstav si napriklad polomasku na ktoru namiesto klasickeho bocneho filtra nahodis filter obsahujuci mnozstvo UV LEDiek ozarujucich uzky a klukaty kanal ktorym prechadza vzduch), pripadne do cisticiek vzduchu, ale na to o com pisem vyssie to bohuzial ani zdaleka nestaci. Vyvoj sice bezi rychlo dopredu a prichadzajuce generacie LEDiek na tom snad budu lepsie (a uz teraz existuje par specialnych v podstate LED diod ktore by sa napriklad do tych ziaroviek pouzit dali, no maju obrovsku spotrebu energie (= nedaju sa pouzit do prenosnych aplikacii) a su extremne drahe (par tisic euro jedna). Chemicke a ine UV lasery su zasa drahe a zvycajne relativne velke, plus zvycajne vyzaduju chladenie, a trubice so vzacnymi plynmi (v sucasnosti pouzivane na UV dezinfekciu najcastejsie) maju vysoku spotrebu energie a opat prilis siroke spektralne pasmo (a pokial sa zuzi filtrom tak zasa nedostatocny vykon). Ja som na UV zdroj ktory by bol miniaturny, v pozadovanej vlnovej dlzke (a zaroven dostatocne vykonny aj pri pohone na baterie a zaroven nie prilis drahy) prisiel viacmenej nahodou (je to v podstate len modifikacia niecoho co uz nejaku dobu existuje a funguje, len to nebolo zvazovane na tento ucel, musel som to tiez trochu zminiaturizovat a skombinovat s tym spominanym fyzikalnym javom, plus neustale hladam sposoby ako to este vylepsit), a samozrejme toto cele bude vyzadovat este vela testovania (vratane klinickych testov, atd.) plus zmenu legislativy / noriem (tykajucich sa bezpecnosti prace a doby vystavenia cloveka UV svetlu, kedze aktualna legislativa vacsiny statov neberie do uvahy ze okrem klasickeho/nebezpecneho dezinfekcneho UV svetla moze existovat aj bezpecne far-UV svetlo). Kazdopadne technicky to realizovatelne je, len ako vravim je to beh na dlhe trate.

Stay safe,


Gunslinger
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa medonos »

Držím palce, jasné, priama úmera medzi výkonom/dĺžkou expozície/zdroj to je problém u mobilých aplikácii.U stacionárnych problém nevidím, vidím úskalia presne ako si napísal legislatíva..stačí sa pozrieť na štúdie Pb..
Keď tam pridáš, že to bude napájané EKO napr. nevyužitou bujačou silou z fitnescentra ako zdroj stacionárny bicykel/dynamo na dezinfekciu fitness tak ešte získaš aj grant :mrgreen: solár na napájanie ale zázračné zaklínadlo EKO musí byť.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2073
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

ds - celkom nerozumiem otazke, co z tej vety je treba podopriet statistikami?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1875
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Tvrdis ze imunita z vakciny je ucinnejsia nez imunita ziskana prekonanim.
Vies to dolozit nejakymi studiami alebo je to iba tvoj nazor?
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"