Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

lovec napísal:Lenže toto sa zle a nerado počúva... a obvykle sa to ľudovo zgeneralizuje do polohy - však tam nie je rozdiel, je to to isté. :roll: :?
Skor je problem inde - viaceri zaockovani sa chovaju ako uplne hovada a nie je ich málo. Napr. na istej vysokej skole, kde posobim, ma prodekanka doma muža s kovidom, ona si dala urobit jeden PCR a teraz chodi po skole bez ruska a bez respiratoru lebo "ja som zaockovana, mne nic nie je ". Takže ak niekto roznasa kovid, su to prave takito debili. Nie nezaockovani. Ja zaockovany nie som, ani najbližších pár rokov nebudem, respirator nosim od zaciatku (ti co ma poznaju osobne, vedia), uz som bol 5x v karantene kvoli styku s nakazenymi, ale nikdy neochorel, lebo ma kvalitny respirator podrzal. A fakt nevidim dovod, aby som bol perzekuovany za to, ze experimentalnu riadne neoverenu vakcinu do mna nedostanu, ani keby Mikas zacal tancovat akrobaticky rock n roll.
Za momentalne vysoke cisla mozu rovnako a nerozlucne ako popieraci kovidu, tak zaockovani tupci co to beru stylom "som zaockovany, tak som nemrtelny a urcite nic neroznasam". Ja proti ockovaniu nic nemam,nech si kazdy robi so svojim telom co chce - jeho vec. Ale na vlastnej kozi mam vyskusane ze sireniu zabrania jedine kvalitne respiratory. Rúška a vakcina pravdepodobne nie, rozhodne nie úplne. Tym padom su cele opatrenia nastavene zle, vratane kovid semaforu, pretoze pri tychto cislach uz mali byt okresy cierne a nie cervene. A to hovorim napriek tomu, ze aj mna korona ekonomicky postihla, v podnikani mam trzby o 80% mensie ako pocas normalneho stavu, takže aktualne ma zivi skolstvo - no ale holt smola, musel som sa prisposobit a nie vyplakavat.
Nič proti snahe jednotlivcov chrániť sa aj vakcínou, držím im palce, nech im to dobre dopadne. Ale osobne za tlakom zvrchu na dalšie zvyšovanie monopolu Pfizeru, vidím jeho správu o tržbách a ziskoch. Alebo veríme, že politikom ide o blaho národa a Slovensko nie je skorumpované až na kosť?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5191
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Čiže tvoj postoj sa zakladá na pár excesoch z úzkeho okolia a generálne si ho napasoval na celú populáciu. Bravo. Ale aspoň som sa pousmial.
Vtipná je najmä tá urputnosť, presvedčiť samého seba, že do mňa to nedostanú, ani za svet. A na druhej strane mamuti, ktorí si myslia, že dostali sérum nesmrteľnosti… Racionálne uvažovanie v nedohľadne.

Aby som ozrejmil svoj postoj - ja od vakcíny očakávam dve veci: po prvé, aby mi znížila riziko nakazenia. Po druhé, že zabráni tomu, aby som sa udusil niekde v zatuchnutej nemocnici s hadičkou strčenou až bohviekde. Popritom všade nosím respirátor, v prípade potreby aj rukavice. Nijako ma to neobmedzuje, z práce som zvyknutý na riadnu ochranu svojho zdravia (zrak, sluch, ruky, občasne dych. cesty).
Nepotrebujem vykladať naivné debilné story o vymyslenej chorobe, alebo o pokusoch na ľuďoch, mám z rodiny a blízkeho okolia dosť praktických skúseností na to, aby som sa mal maximálne na pozore. Keď nastala možnosť dať sa zaočkovať, okamžite som ju využil. V priebehu času som viackrát na často zlomyseľnú a vyslovene ironicky kladenú otázku, že či sa dám aj tretí, alebo štvrtýkrát opakovane očkovať, odpovedal rovnako. Pokojne aj piaty, alebo x-tý krát, ak mi to zachráni život.

Takisto ( a teraz vyslovene sebecky) nechápem, čo toľko mnohí kotkodákajú nad tým, ako ich obmedzuje to, alebo ono. Keď sa tak spätne obzriem, jediné čo mi vadilo, boli tzv. dôchodcovské hodiny v obchodoch a istý čas zavreté strelnice. Asi som mal šťastie, alebo dobre nastavené podmienky, alebo ma proste mali bohovia radi, ale žiadny iný problém som nemal a nemám. Tiež som bezproblémovo absolvoval XY ciest do zahraničia, či už pracovne, alebo súkromne a zrejme vďaka tomu, že som mal vždy všetky formality 100% pripravené, tak žiaden zádrhel nenastal.
Zdá sa mi, že veľa ľudí sa mentálne preklopilo do polohy večne nespokojnej, ufrflanej ženskej, ktorá na všetko nadáva, aj keď vlastne nevie prečo. Uviazli v tejto polohe, lebo okolo seba vidia mnoho ďalších a teda zrejme usudzujú, že je to tak nejako všeobecne správne. Dokonca by si mohli pripadať divne a podozrivo pred svojim okolím, tak aspoň pro forma treba na niečo ponadávať a je to OK. Pritom tých, ktorí môžu byť oprávnene nespokojní a nešťastní, či už kvôli úmrtiam, ujme na zdraví, strate zamestnania, alebo krachu svojho podnikania nie je podľa mojej mienky ani zďaleka toľko ako by naznačovali tie množstvá ufrflancov, ktorí svoju frustráciu šíria účinnejšie ako Covid.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Mal som na skole 2 semestere statistiky a pravdepodobnosti, takze netvrdim ze to plati pre celu populaciu - ale o niecom to hovori. Takych pripadov poznam celu kopu, pozoroval som (áno, subjektívne - na vzorke v stovkách prípadov) ze sa tak chova minimalne polovica zaockovanych. Moj pripad len dokumentuje, ako sa chovaju ludia s troma titulmi, kde by sa uz nejaka zakladna inteligencia predpokladala.

Urputnost? Áno, pár strán dozadu som písal dva konkrétne prípady následkov očkovania Pfizerom z velmi blízkeho okolia - svagriná a kolega. Ženina setra je zdravotníčka, bývalá propagátorka očkovania prot kovidu (po zdravotných problémoch ľutuje a dalšiu dávku si nedá - práve kvoli tomu odiša z nemocnice k súkromníkovi), kamarát je kolega čo to ma oficiálne na papieri, nakoľko bol s myokarditídou hospitalizovaný. Teba by to presvedčilo o tom, že je je Comirnaty bezpečná? Zvlášť ked podpisuješ informovaný súhlas, kde berieš zodpovednosť na prípadný (nie nemožný) prúser výrobcu na seba. Prípady už také boli v USA aj v Európe - nájdej ši ich sám v oficiálnych médiách.

Ja pri mojom podnikaní robím veci, ktoré by pri zlyhaní mohli niekoho stáť zivot. Svojom podpisom pri odovdaní diela sa podpisujem pod zodpovednosť a ak zlyhám a niekomu sa niečo stane, bez debaty idem do teplákov na pár rokov. Takže áno, pokiaľ mi niekto nezaručí plné finančnú alebo trestoprávnu zodpovednosť (výrobcu, lekára, niekoho - je mi to fuk), do mna ju nedostanú. Buď sú tu rovnaké podmienky pre všetky firmy, alebo nie.

O obmedzeniach nehovorím ani slovo, naopak by som viaceré veci obmedzil. Nezrusit papeza v case zacinajucej 3. vlny bola kravina na n-tú. Dochodcovske hodiny ani strelnice mi nevadili, ja obmedzenia podporujem, aj ked ma to značne finančne zasiahlo. Ufrflanou zenskou sa necitim, naopak, ked zacala epidemia, kupil som za vlastne postupne niekolko tisic respiratorov FFP2, ktore boli v tom case vysoko nedostatkove a rozdal ich potrebným - zdravotníkom, policajtom, predavačkám v potravinách.. Zadarmo. Najviac milujem, ked kvoli oprávneným pochybnostiam z nás robia média a rôzni internetoví kvázi komedianti "dezolátov, lúzu atď", pritom realita je vzdialená o galaxiu.. BTW: tento týždeň idem na preočkovanie na tetanus, ja nevzdelaný antivaxer.

Očkovanie pre toho čo chce - nech sa páči, ale dobrovoľne. Povinné očkovanie smrdí dikatúrou, ktorá začína byť taká vlastná EU. Ja rešpektujem tvoj názor, ale ak ludia ako ty nebudú rešpektovať iný názor, tak to dakujem pekne s takou demokraciou a zelám príjemné zvládnutie zákazu olova, lebo to je o tom istom - zákazy a príkazy na základe pocitov a viery, no bez relevatných dlhodobých dát a bez ohľadu na istú podstatnú časť obyvateľstva.
PS: tento mesiac bola schválená vakcína proti malárii.. Po 30 rokoch testov a štúdii .. :idea:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa medonos »

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Vydriduch napísal:Skor je problem inde - viaceri zaockovani sa chovaju ako uplne hovada a nie je ich málo
Nakazenych očkovanych by teoreticky malo byť +- 45% (ich podiel v populácii). Ak by sme brali do úvahy tvoje slová o menšej obozretnosti očkovanych, tak ešte ďaleko viac.

Lenže je ich len +-25%.

Takže buď vakcína proti samotnému nakazeniu funguje iba priemerne - tak ako v iných krajinách, alebo fakt parádne.

Ale nalejme si čistého vína - ľudia, čo sú proti ruskam a proti opatreniam všeobecne, bývajú iba zriedka zaočkovaní.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5191
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

vydriduch napísal: ...Áno, pár strán dozadu som písal dva konkrétne prípady následkov očkovania Pfizerom z velmi blízkeho okolia - svagriná a kolega. Ženina setra je zdravotníčka, bývalá propagátorka očkovania prot kovidu (po zdravotných problémoch ľutuje a dalšiu dávku si nedá - práve kvoli tomu odiša z nemocnice k súkromníkovi), kamarát je kolega čo to ma oficiálne na papieri, nakoľko bol s myokarditídou hospitalizovaný. Teba by to presvedčilo o tom, že je je Comirnaty bezpečná? Zvlášť ked podpisuješ informovaný súhlas, kde berieš zodpovednosť na prípadný (nie nemožný) prúser výrobcu na seba. Prípady už také boli v USA aj v Európe - nájdej ši ich sám v oficiálnych médiách......................
PS: tento mesiac bola schválená vakcína proti malárii.. Po 30 rokoch testov a štúdii .. :idea:
To, že s vakcínou môže byť spojené riziko mi bolo jasné. Takisto mi bolo jasné, že je to veľmi nízka pravdepodobnosť a tiež sme v najhorších časoch videli, ako nám až neuveriteľným tempom umierajú susedia takmer rôznych vekových kategórií.
Pre mňa to bola proste jednoduchá voľba. Samozrejme, že môže nastať ojedinelý problém a potom to človeka zdeptá. Áno, bez debaty. Avšak pravdepodobnosť hrá tvrdo v prospech vakcíny, čísla sú jasné. Ak chce niekto pochybovať, samozrejme, je to jeho právo.

Na margo schválenia vakcíny proti malárii... keby sa toľko čakalo pri Covide, tak by sme asi opakovane videli scenáre aké sa diali v Taliansku, u nás a všade inde, kde vírus zabíjal a následné sekundárne úmrtia z dôvodu nemožnosti poskytnúť patričnú starostlivosť pri iných ochoreniach. Videli sme to predsa aj u nás v priamom prenose, kovidoví pacienti upchajú nemocnice a ostatní dovidenia.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Laci »

Nie som si istý, či očkovaný sú v rovnakej miere testovaný ako neočkovaný, takže by som opatrne narábal s percentami...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Môžeš sa pozrieť na percento očkovaných medzi hospitalizovanými. Tie sú plus mínus rovnaké ako v percentách testovaných. Samozrejme že to neodzrkadľuje infikovaných v pomere 1:1.

By ma zaujímalo, ako si toto vysvetľujú ti, čo popierajú účinky vakcín?

Osobne predpokladám, že je dosť asymptomatických zaočkovaných. Alebo s takým slabým priebehom, že sa na testovanie nedostavila. To je samozrejme problém hlavne pre tých nezaočkovaných.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

vydriduch napísal:Teba by to presvedčilo o tom, že je je Comirnaty bezpečná? Zvlášť ked podpisuješ informovaný súhlas, kde berieš zodpovednosť na prípadný (nie nemožný) prúser výrobcu na seba. Prípady už také boli v USA aj v Európe - nájdej ši ich sám v oficiálnych médiách.
Problem s propagaciou ockovania je to slovo "bezpecna". Vakcina je ale "len" bezpecnejsia ako COVID. Takto pred rokom som sa ockovat velmi nechcel. V lete som sa uz dal a teraz cim dalej, tym som radsej ze som tu moznost mal.
Napr aj pre toto:
Diabetes after COVID-19 - nejednoznacne zatial, ale dost desive. O zmenach na mozgu, srdci a vzniku novych alergii som uz tiez par clankov/studii cital.
Vakcina je humus, davas si do tela nepriamo toxin (protein z virusu) a telo sa ho snazi zbavit. Ak ti ale zareaguje telo zle na protein z vakciny, nieje predpoklad ze pri realnom viruse s rovnakym(resp. velmi podobnym) to bude nasobne horsie?
Co sa opatreni tyka ... mne prekazaju neskutocne aj napriek tomu ze sa ma COVID po financnej stranke absolutne nedotkol. Neviem ci poznam vobec niekoho kto to dodrziava vsetko.
Dokedy chces nosit respirator (seriozna otazka, ziadna narazka alebo vtip)? Dokym nezmizne virus? Lebo ten zrejme nezmizne. Uz nieje otazka ci sa nakazis ale kedy, pochopil to uz aj Novy Zealand.
Snad jedina dalsia moznost je dockat sa nejakeho prelomoveho lieku, ktory mozno bude, mozno nebude. Ako to vidis ty?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Odpovede na Messiho otázku sa zrejme nedozvieme, tak sa vrátim ku Romenovej "štúdii"


romen3 napísal: a co ostatne cisla ktore su tam okrem tej vety? ci staciti ta veta aby si zhodnotil vsetky udaje za nerelevantne? mne sa zase pacil posledny odstavec.
Odhadol som to dobre, tá "štúdia" je tendenčná.



Autori do štúdie zaradili 68 krajín, ktoré mali v týždni do 3. septembra k dispozícii dostupné údaje o zaočkovanosti druhou dávkou proti covidu, dáta o nových prípadoch či populačné dáta.
Hoci sú tieto údaje bežne dostupné aj pre Slovensko, do výpočtu o účinnosti vakcín sme sa nedostali.

Keď sme sa pozreli do prílohy k článku, zistili sme, na rozdiel od Slovenska toto kritérium splnilo Džibutsko, Malawi, Botswana, India, Líbya, Mali či Namíbia.

Autori v texte nevysvetľujú, prečo do zoznamu analyzovaných krajín zaradili napríklad Svätého Tomáša a Princov ostrov alebo Pakistan, ale chýba v ňom Nemecko či Španielsko.

Naozaj vykazuje Pakistan či Malawi lepšie dáta o korone ako Nemecko?


Celá analýza tu:
https://dennikn.sk/2565588/siri-sa-novy ... u/?ref=inc
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5191
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

prosím o info... Máte niekto niekoho kto vlastní alebo vedie odberné miesto, prípadne ambulanciu kde testujú? Myslím niekoho z rodiny či ozaj dobrého známeho, kto vám nebude kecať. Rád by som si overil jednu zaujímavú informáciu, kľudne sz. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nemôžeš sa s nami o ňu podeliť?
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

teraz už aj áno... v dvoch na sebe nezávislých ambulanciách, kde robia atg testy, dostali balíky s testami začiatkom septembra, a niektoré boli označené "otvoriť v novembri", a dosť by ma zaujímalo kôli čomu to tak označené bolo. Až sa mi potvrdí ďaľšia info, rád sa podelím. Toto nemám jpp, moja rodina v zdravotníctve pracuje a tieto info má priamo z tých ambulancií, nakoľko sú s nimi v častom kontakte.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

mototechna: strelim od pasa, moze to byt nejaka chemicka zalezitost, z dovodu vysokeho dopytu idu zo skladov skor ako nieco v teste "dozreje" . Na skatuli striel od Mongela je tiez upozornenie ze eprx je uplne vytvrdeny az po nejakych tyzdnoch od datumu vyroby.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"