Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

When the shit hits the fan....apod

Od istého dňa viac a viac cítim, že toto všetko blábolenie o epidémiach, o bunkroch.... rovnako ako politikárčenie, z dennej tlače a iné tu nemá naozaj čo hľadať. Sám som sa často ešte nedávno nechával strhnúť alebo uniesť v nezmyseľných diskuziach, teraz s odstupom času vidím, že som to cítil správne. Je to tu len chatovanie a chatovanie a na to podstatné, na čom sa toto fórum pred mnohými rokmi zrodilo, všetko o zbraniach a strelive a skúsenostiach atd. vyšumelo zdá sa.
A to škoda, či?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

mne táto debata vyhovuje. Dobré je aj to, že je bez hystérie a osočovania oboch názorových prúdov.

Keby nebolo tejto diskusie nekúpil by som do svojich 3M masiek P3 filtre, ktoré používame dodnes pri všetkých nákupoch (a budem v tom pokračovať). Ak by som objednával týždeň neskôr, už by neboli. To, či mi nejako pomohli alebo nie samozrejme neviem, ale ten pocit, že som urobil pre seba a svoju polovičku maximum je na nezaplatenie.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

emkac: Do takejto 'debaty' s Tebou sa mi fakt nechce. Na vsetko to co sa (uz ani neviem kolky krat) pytas som Ti odpovedal. Vies, mna nebavi stravit hodinu casu hladanim faktov a pisanim niecoho co si ani poriadne neprecitas, len to preletis ocami a vyberies si nieco do coho sa mozes zadrapit. Este raz si precitaj posledne dve strany a zistis aka je moja teoria ohladne ruzinovskych rodin alebo preco si myslim ze v tomto momente otvarat skoly nepovazujem za dobry napad.

A zjavne mame ine definicie 'apokalypsy', podla mna Titanic bola tragedia, podla Teba to bola apokalypsa. (mimochodom, na Titanicu zomrelo cca 1,500 ludi, na Covid zatial zomrelo cca 377,000 ludi, a to sme podla Worldometra stale este len v zaciatkoch). Ze sa mozeme modlit a dufat v zazrak (ze ten virus zmutuje na menej infekcny) tak na tom nevidim tiez nic apokalypticke. A ze nas caka smutny koniec leta, jesen, a kruta zima, tak v tom tiez ziadnu apokalypsu nevidim. Mozno Ty si voci tomu co sa deje nejako imunny a nijako sa Ta to nedotklo ani nedotkne, ale pre vacsinu ludi (vratane mna) tie smutne casy v podstate zacali uz teraz. Tebe ale asi nikto neznizil plat o 40% s vyhladom na vyhadzov, vsetkych v rodine mas zdravych, nikto z nich nie je v DSSke, a nikto z nich ani nepotrebuje pravidelnu lekarsku starostlivost (ktora - ako vieme z poslednych mesiacov - je dost problematicka ak je miestna nemocnica alebo niektore jej oddelenia v karantene). A bez ohladu na hashtagy #idemedalej #znovuotvarame ci #spolusmetodokazali, tie spravy zo svetovej ekonomiky a financneho sveta su vsetko len nie ruzove, a aj ked zavretymi hranicami sa dokazeme odizolovat od virusu, od nasledkov vyvoja svetovej ekonomiky sa odizolovat nedokazeme. Ale aby sme sa vyhli dalsim natahovackam ziadne cisla ani linky sem teraz radsej davat nebudem.

A co sa tyka toho odhadu, odpovedal som Ti na toto uz tusim styrikrat. A len pre osviezenie pamate odkial tych 10% pochadza:
Gunslinger 22 februára napísal:Predbezne (pesimisticko/realisticke) odhady vravia ze cca 70% sveta sa COVIDom nakazi pocas najblizsich 12 mesiacov, a cca 10% zomrie (v prepocte na populaciu su to strasidelne cisla), pokial sa ale rychlo objavi ucinna liecba a/alebo vakcina, nakazlivost bude daleko nizsia a umrtnost bude (dufajme) len cca dvojnasobna voci beznej chripke (v prepocte na nakazenych to vsak budu nasobne vyssie cisla). Rovnako sa ocakava ze COVID tu pravdepodobne uz zostane, a tak ako chripka sa bude kazdy rok vracat v silnejsej alebo slabsej mutacii.
Podla Teba tvrdim ze v Cine zomrie 140 milionov ludi. Podla mna nic takeho 'netvrdim', pred tymi styrmi mesiacmi (ked na svete bolo len 78,000 nakazenych a z toho 77,000 bolo v Cine) som len napisal ake su predbezne odhady. Takze znova - ze Ty si nieco vylozis po svojom a vidis apokalypsu, neznamena ze ju tam vidime vsetci, je to vsetko vec pohladu a realne cisla budeme vediet aj tak az koncom roka (ako Ti tu uz ja, Jack a x dalsich piseme uz neviem kolky krat).
emkac napísal:Ja pisem, ze strasis, ze mas apokalypticke videnie, ze ludia maju chut skocit z okna, ked si ta citaju. :) Ale to nie je utocenie. Pisem, ako ta vnimam ja (a podla niektorych reakcii nielen ja).
Tymto si ma teda naozaj nepotesil. Ja som sa totiz snazil len poukazat na to ze pokial teraz vsetko pootvarame, zrusime ochranne opatrenia a otvorime hranice, tak to riziko ze sa to opat rozbehne sa o dost zvysi. A kedze virus sa neda 'vypnut' ci 'zavriet' zo dna na den tak ako skoly alebo obchody, a nemyslim si ze mame tak dokonale zvladnuty contact tracing aby sme vysledovali a bleskovo testovali tisice ludi ktori spolu boli v kontakte a potencialne by mohli byt nakazeni, tak logicky jedine co premierovi a tym tam hore zostane bude znovuzaviest karantenu, opat zavriet hranice a vsetko co sa zavriet da. A predstava ze v takom pripade by sme museli zvysok leta a velku cast jesene stravit opat zavreti doma ma teda vobec netesi... A ak z nudzoveho stavu prejdeme do vynimocneho stavu, bude sa dat lahko pretlacit aj sledovanie pohybu obyvatelstva cez mobily (co je nutne na poriadny contact-tracing, ale zaroven sa da vyuzit ci zneuzit na tisic dalsich ucelov ako si asi vies domysliet) a podobne 'chutovky', a politici budu len nevinne krcit plecami ze ved to ludia chceli otvorit fitka, kina ci kostoly, takze si za to vlastne mozu sami. Dufam ale ze sa mylim, navyse toto uz ma 'konspiracny' nabeh :lol:

Kazdopadne urcite nie je moj zamer niekoho strasit, a ak maju ludia co moje prispevky citaju chut skakat z okien, bude ozaj lepsie ked sa na chvilu stiahnem do ustrania.

Stay safe,


Gunslinger
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Gunslinger napísal: Kazdopadne urcite nie je moj zamer niekoho strasit, a ak maju ludia co moje prispevky citaju chut skakat z okien, bude ozaj lepsie ked sa na chvilu stiahnem do ustrania.
Za seba mozem napisat ze sa kvoli tvojim prispevkom psychicky nerutim a z okna skakat neplanujem.
Beriem ich ako najhorsi realisticky scenar a sluzia mi ako inspiracia na premyslenie a vylepsenie opatreni / postupov / planov...
Lebo planujem v ramci moznosti pre zly scenar a ocakavam / dufam v lepsi.


Tohto vlakna by bola skoda, napriek tomu ze su to casto iba "spekulacie".
Pomaha to s premyslanim, vidiet rozlicne nazory resp. cele spektrum nazorov je IMO prospesne.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Asi tak.
Ak má niekto skutočne chuť po prečítaní internetového fóra skočiť z okna, problém zjavne bude v ňom a nie v tom fóre. Mal by asi skôr vysadiť internety/médiá a nasadiť liečbu. Bez irónie.

Pokojne pokračujte v debate, hlavne ju zachovajte vo vecnej rovine a úcte voči ostatným. Celkom rád si tu na malom priestore prečítam dosť rozdielne názory a pohľady na vec. Je už samozrejme na mne, čo si z toho vyberiem.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

Guns, obcas mam pocit, ze moje prispevky poriadne neprecitas, len to preletis ocami a vyberies si nieco do coho sa mozes zadrapit. Nie?
Gunslinger napísal: A co sa tyka toho odhadu, odpovedal som Ti na toto uz tusim styrikrat. A len pre osviezenie pamate odkial tych 10% pochadza:
Gunslinger 22 februára napísal:Predbezne (pesimisticko/realisticke) odhady vravia ze cca 70% sveta sa COVIDom nakazi pocas najblizsich 12 mesiacov, a cca 10% zomrie (v prepocte na populaciu su to strasidelne cisla), pokial sa ale rychlo objavi ucinna liecba a/alebo vakcina, nakazlivost bude daleko nizsia a umrtnost bude (dufajme) len cca dvojnasobna voci beznej chripke (v prepocte na nakazenych to vsak budu nasobne vyssie cisla). Rovnako sa ocakava ze COVID tu pravdepodobne uz zostane, a tak ako chripka sa bude kazdy rok vracat v silnejsej alebo slabsej mutacii.
Podla Teba tvrdim ze v Cine zomrie 140 milionov ludi. Podla mna nic takeho 'netvrdim', pred tymi styrmi mesiacmi (ked na svete bolo len 78,000 nakazenych a z toho 77,000 bolo v Cine) som len napisal ake su predbezne odhady. Takze znova - ze Ty si nieco vylozis po svojom a vidis apokalypsu, neznamena ze ju tam vidime vsetci, je to vsetko vec pohladu a realne cisla budeme vediet aj tak az koncom roka (ako Ti tu uz ja, Jack a x dalsich piseme uz neviem kolky krat).
Lenze ja som nikdy nereagoval na to, co pises teraz. Nikdy som nereagoval na tvrdenie, ze "Predbezne (pesimisticko/realisticke) odhady vravia ze cca 70% sveta sa COVIDom nakazi pocas najblizsich 12 mesiacov, a cca 10% zomrie (v prepocte na populaciu su to strasidelne cisla)"
Videl si zosumarizovany prispevok: http://webforum.sk/viewtopic.php?f=59&t ... 40#p288961
Jasne tam pises, ze si myslis, ze v prvej vlne pride Cina o 10% populacie a tvrdis, ze prva vlna zvyajne trva 3-4 mesiace od infekcie prveho cloveka. To si potom upravil, ze kvoli opatreniam sa to o par mesiacov posuva, ale udaj o 140M mrtvych tam skratka je.
Mimochodom, tu je priamy link na tvoj prispevok, na ktory ja cely cas reagujem: http://webforum.sk/viewtopic.php?f=59&t ... 40#p287590
A hovor si co chces, toto apokalypticke tvrdenie si nikdy nevysvetlil. Teda podla mna nie, podla teba mozno ano.

O dohladavani faktov sme sa uz tiez bavili.

A k apokalypse a Titanicu, vid nase rozdielne pohlady.

Ty napises, ze nechceme byt vyrusovani ako na Titaniku. Cize my sme na tej lodi, nie? Ved u nas sa tancuje ostosest si napisal.
Takze ano, Titanik je apokalypsa. Zomrelo na nom 65% ludi. Cize pre ludi na Titaniku to pruser je.
Tolko moje vnimanie toho, co si napisal.

Asi nemusime uz na seba reagovat, mame diametralne rozdielne nazory a prienik najdeme len minimalny.
Ty nieco napises, ja reagujem, ty odpises, podla teba mi odpovies, podla mna mi neodpovies a dopadne to tak, ze tu vznikaju zbytocne negativne emocie a je to na hrane slusnej diskusie. A take ja nerad.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

este dva dodatky

Guns, ja neutocim. Nerad by som bol, aby to tak vyznelo. Po odoslani predchadzajuceho prispevku mi oneskorene docvaklo, ze "nas problem" nie je ani tak rozdielnost nazorov na intenzitu a nebezpecnost corony, ale skor neschopnost komunikacie. Ty inak vnimas mna, ja inak vnimam teba. Ty nieco napises a ja to (podla teba) chapem inak a inak reagujem, ty si myslis ze utocim a uz je ohen na streche. Nevravim, ze to je tvoja chyba, ani moja chyba, skratka to tak je.

Podla mna by sme mali ist na pivo, tam si to vysvetlit, sice sa nezhodneme o corone, ale nebudema mat rozpory v komunikacii a chapani. ;)

A druha vec. Dnes bolo 0 nakazenych z 6418 testov. Co poukazuje na dve veci. Jednako stale testujeme a neflakame to uplne, ale najma - pri sucasnych cislach je neudrzatelne akokolvek obmedzovat ludi. Cize aj ked ja osobne by som este par veci nepovolil, plne chapem tych hore, ze musia opatrenia uvolnovat.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

emkac: Nechcem sa tu natahovat o slovicka, ale ked napisem ze vlna trva zvycajne 3-4 mesiace, neznamena to ze vlna trva VZDY 3-4 mesiace, 'zvycajne' znamena 'zvycajne'. Ked napisem ze 'moj odhad je 10%', neznamena to ze je to fakt alebo pevny udaj, je to len moj odhad. Neviem co na tom povazujes za 'apokalypticke tvrdenie', pozri si umrtnost a smrtnost virusov ako SARS, MERS, Ebola, Zika, ... kde uz mame nejake cisla o ktore sa da opriet, a proti nim je Covid ci 10% predpoklad umrtnosti stale este relativne mierny. Na druhej strane tie extremne opatrenia ake Cina prijala a stale prijima su na uplne inom leveli nez tomu bolo napriklad pri SARSe, a vacsie ci mensie karantenne opatrenia zaviedli v podstate skoro vsetky staty kde sa virus vyskytol, takze mozeme dufat ze tie konecne cisla nebudu take zle.

Inak, asi nesledujes co sa teraz deje v Cine (hlavne v severnych regionoch), ale mutacie virusu co sa im tam teraz objavuju (5 mesiacov od toho prveho oficialne priznaneho a 7 mesiacov od toho prveho neoficialne nakazeneho) maju este dlhsie inkubacne doby (viac nez 14 dni), takze v snahe zastavit ci aspon spomalit to, tam teraz pri kazdom jednom vyskyte nakazeneho idu cele regiony a statisice ludi do lockdownu na mesiac ci dva. Zvycajne mozu z bytu vyjst len raz za dva dni na dve hodiny si nakupit zakladne potraviny, ale ulice su prazdne a zivot sa v tych mestach v podstate zastavil. Na lockdowny dohliada neskutocne kvantum ludi, vsetci su spickovo vybaveni (full-body ochranne obleky, respiratory este prekryte ruskami, atd.), a testuju stovky tisicov ludi. A aj ked je to 'ucinne', v Europe si taketo nieco neviem predstavit, a napriek tomu vsetkemu to dodnes v Cine neskoncilo a ani tak skoro neskonci, a na nejake cisla o ktore sa da skutocne opriet si este budeme musiet pockat.
emkac napísal:Dnes bolo 0 nakazenych z 6418 testov. Co poukazuje na dve veci. Jednako stale testujeme a neflakame to uplne, ale najma - pri sucasnych cislach je neudrzatelne akokolvek obmedzovat ludi. Cize aj ked ja osobne by som este par veci nepovolil, plne chapem tych hore, ze musia opatrenia uvolnovat.
Mno, opatrne uvolnenie niektorych opatreni na pomoc ekonomike by som este vedel pochopit, ale sportove a ine hromadne zhromazdenia do 500 ludi? Fitka a kostoly? Hmmmm, Cina s ich 250-nasobne vacsou populaciou mala tiez v poslednych mesiacoch a tyzdnoch vela dni s 0 nakazenymi (teda pokial im to chceme verit :wink: ale reinfekciam sa nevyhli ani sa dalsim nevyhnu. Ocakavat ze u nas to bude ine je dost naivny pohlad, a rovnako cakat ze okresy bez reptania pojdu okamzite do dvojmesacneho lockdownu vzdy ked sa niekde nejaky nakazeny objavi (tak ako to robi Cina aby to udrzala pod kontrolou) je ale podla mna tiez dost naivne, takze co z toho vyplyva? Odpovedat si moze kazdy sam.

A ano, mame diametralne odlisne pohlady, a tiez by som bol rad keby to tu zostalo v ramci slusnej diskusie a bez negativnych emocii, ale nemam rad volne parafrazovanie ci prekrucanie niecoho co som povedal, pripadne vytrhavanie veci z kontextu (aj ked mozno nechcene). No suhlasim s Tebou ze tie nase nezhody su aj 'vdaka' tomuto/pisomnemu/odkazovemu sposobu komunikacie, a keby sme sa porozpravali nazivo nasli by sme vela spolocnych bodov a pochopili by sme sa navzajom daleko lahsie. :wink:

Stay safe,


Gunslinger
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

V SR a ČR, ktoré sú vďaka tvrdým opatreniam Covidom zasiahnuté naozaj málo, pribúdajú ľudia, ktorí opatrenia považujú za prehnané a zbytočné.

V Španielsku a Švédsku, kde to nezvládli / nasadili inú taktiku pribúdajú ľudia, ktorí to vidia ako zlyhanie štátu a žiadajú vyšetrovanie a vyvodenie dôsledkov voči zodpovedným.

Myslím, že pohľad na túto chorobu z opačnej strany (zo strany tých, ktorí naozaj trpeli) je dosť výrečný.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Inak, aj ked zatial je priskoro na to vyvodzovat nejake zavery z toho nakolko bude mat uvolnovanie ochrannych opatreni nejaky vplyv na cisla v juli, len doplnim par prikladov pre ilustraciu (a nerobim ziaden 'cherry-picking', ani nepisem ziadne apokalypticke vizie, len uvadzam to co mi vyhodil google):

- Juzna Korea ktora otvorila skoly len pred tyzdnom ich opat musela zavriet pretoze sa jej opat rozbehli novonakazeni (najvyssie cislo za posledne dva mesiace...)

- Anglicko ktore zacalo uvolnovat ochranne opatrenia (konkretne napriklad od vcera otvorilo zakladne skoly a umoznilo stretnut sa skupinkam ludi do poctu AZ 6 ludi pokial dodrzia bezpecne 2 metrove vzdialenosti) celi kritike zdravotnikov ktori vravia ze nebudu schopni robit ucinny contact-tracing. Mimochodom, su schopni contact-tracingom odsledovat cca 10,000 novonakazenych denne a denne robit 200,000 testov...

- HongKong ktory mal niekolko tyzdnov s nulovymi nakazami ma dalsi outbreak (zena, ktora virus podla vsetkeho chytila v postovej zasielke, nakazila niekolko spolupracovnikov, manzela, a zdravotnika co ju prijimal v nemocnici...mimochodom - vravia ze ten dovod je ze mal na sebe len rusko a nie respirator). Preventivne zakazali zhromazdovanie viac nez 8 ludi pohromade a predlzuju ochranne opatrenia.

- Francuzsko otvorilo pred dvoma tyzdnami niektore skoly v 'zelenych' regionoch (s minimalnym ci nulovym vyskytom nakazy), a aj ked sa im uz po tyzdni objavilo 70 nakazenych / 25 novych lokalnych ohnisk nakazy a 50 skol museli opat zavriet, minister skolstva ubezpecil verejnost ze vacsina z nich sa objavila mimo skol a ze 'taketo nieco sa da ocakavat a neda sa tomu vyhnut'...

- Izreael - dva tyzdne po tom ako opat otvorili skoly muselo ist 10,000 ziakov a ucitelov do karanten a zvazuju celkovy lockdown.

- Svet - do dnesneho dna skoro 6 a pol miliona nakazenych a 380,000 mrtvych, tendencia rastuca

- Slovensko - v diskusiach u SMEtiarov vacsina diskutujucich nadava na premiera a krizovy stab ze obmedzuju ich ludske prava ked im nechcu povolit na stadionoch viac nez 1000 ludi pohromade...

Co k tomu dodat...


Gunslinger
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Dodam k tomu tolko : denne zomrie na celom svete cca 150 000 ludi. Ak to budeme pocitat od Noveho roku, ku koncu maja zomrelo za rok 2020 22 650 000 ludi. Na COVID-19 cca 380 000 mrtvych. Ci zomreli uplne vsetci naozaj na koronavirus nezisti nikto. Ono z tych 380 000 by zomrelo dost ludi tak ci tak na ine choroby, urazy, vrazdy, samovrazdy atd. Sice nie dnes, nie zajtra. Proste niekedy neskor. Dnes vsak naplnaju kosik umrtnosti COVID-19, tym padom zvysuju smrtnost virusu. Avsak pri pohlade do buducnosti budu "chybat" v inych statistikach. Kapišto ?? Kamarat, co robi bus drivera v Osle, chytil virus, bol na tom zle ( nad 60 rokov ), uz sa lucil, vyvolaval znamym, pisal posledne SMS, takze ano, uvedomujem si, ze koronavirus je smrtelny. Ale preboha, niektori tu z toho virusu robite ebolu. Cakate 2. aj 3.vlnu, nikto Vam ale v tejto chvili nepovie na 100%, ci naozaj pride a v akej sile/mutacii. A este poznamka k discipline obyvatelov SK. Na vychode, kde nic nie je, takmer kazdy nosil/ nosi nejaky nahubok, s vynimkou udenacov. V Blave este niekedy v marci, ked o nejakom uvolnovani restrikcii nebolo ani chyru, ani slychu, som bezne stretaval ludi bez rusok. Dokonca na Dulovom namesti pri hoteli APOLLO sa konala nejaka party, jedlo sa, chlastalo sa, pootvarane nejake stanky, samozrejme, ze ludia bez rusok, cca 100 ludi. Takze ak Matelko bude nabuduce zase robit lockdown, navrhujem uzavriet Pastikaren, ked im tam chyba disciplina. Ale nie sposobom, ze 3 dni dopredu da o tom vediet na tlacovke.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tu je pekne a jasne rozpisane, kolko ludi v priemere denne a na co zomrie : https://www.weforum.org/agenda/2020/05/ ... ronavirus/
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

bus driver napísal: Ono z tych 380 000 by zomrelo dost ludi tak ci tak na ine choroby, urazy, vrazdy, samovrazdy atd. Sice nie dnes, nie zajtra. Proste niekedy neskor. Dnes vsak naplnaju kosik umrtnosti COVID-19, tym padom zvysuju smrtnost virusu. Avsak pri pohlade do buducnosti budu "chybat" v inych statistikach. Kapišto ??
Kapisto. Tak to je.
Len ludia vacsinou preferuju to "niekedy neskor" a nie "dnes, zajtra".
Silne pochybujem ze by si aj ty mal takyto "nadhlad" a ze by ti bolo jedno ci to bude coskoro alebo niekedy neskor keby sa jednalo o tvoju rodinu.
bus driver napísal:Cakate 2. aj 3.vlnu, nikto Vam ale v tejto chvili nepovie na 100%, ci naozaj pride a v akej sile/mutacii.
Zase spravne, len...
Co je lepsie:
- budeme sa spoliehat ze nepride, nepripravime sa a nakoniec pride
- pripravime sa a nakoniec nepride
Ja sa radsej trebars aj zbytocne pripravim na to ze pride.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Busdriver> Povinnost nosit rusko je od 24. Marca. Preco sa rozculujes, ze v priebehu marca ludia ruska nemali...? :) Zbytocny hejt z tvojej strany.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Presne ako pise busdriver vyssie: je obrovsky rozdiel ak sa na vycislenie poctu obeti pandemie divame cez statistiky umrti "NA" Covid, alebo "S" Covidom.

..OBROVSKY rozdiel
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"