Obydlia

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Obydlia

Príspevok od používateľa DUSO »

Toto obydlie si kupim ale necham ho pripojene k vrtulniku. Aaa zabudol som. Este sa musim naucit pilotovat vrtulnik.


http://technet.idnes.cz/hi-tech-nouzove ... chnika_vse
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Ak má niekto nejaké prebytočné $ tak je na predaj vhodné WTSHTF obydlie. :lol:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ja som rozmyslal nad pospajanim par kontajnerov a ich ulozenim pod zem v svahovitom terene. Hadam by to vedelo ochranit aj pred EMP/solarnymi erupciami. Samozrejme studna, trativod, sklad, ubytovacie priestory, kominove vedenie, generator, atd... :roll: Volajte ma Bilbo Pytlik :P
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Umiestnim sem aj toto, bo to je tiež nedostupné.....ale pekné. :lol:

Obrázok
Coskoro bude mat NATO k dispozicii tieto solarne stany. Budu umoznovat nabijanie/napajanie NVG, laptopv, radii a podobne bez nutnosti pouzitia PHM generatorov.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Kapo uz sa zacinaju aj predavat (napr tu). Priznam sa ze som dost v soku z energetickej vytaznosti. 20W z cca 0.5m2 je neskutocna hodnota.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

@agger, vôbec nie zlý nápad. http://www.youtube.com/watch?v=A3EAJex1RVo
40ft použitý námorný kontajner sa dá zohnať za od 1200€+doprava+zloženie a možnosti využitia sú veľmi rozsiahle. www.containers.sk www.containex.sk viem, že nejaké vyrábajú aj niektoré VOP, ale netuším ako funguje obstarávanie od nich.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Kurna, tusim som zase objavil teplu vodu :?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

agger, nie je problém vymyslieť, ale zrealizovať. A na realizáciu je treba vymyslieť niečo, čo je finančne reálne.
Napríklad takéto garáže za 500 eur? http://reality.bazos.sk/inzerat/6282208 ... -sklad.php
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Tieto vylahcene prefabrikaty nie su vhodne na zakopanie. Tlak zeme by im odlomil/prelomil spodne casti. Vyhody tych kontajnerov su vo velkej odolnosti aj na specificke bodove tlaky. Co sa tyka ceny tu su nejake ale to su za nove, takze pouzite budu asi za podobnu cenu ako ta garaz.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

existuje taka betonova odlievana garaz, idealne by boli 4 garaze ktore otocis pod zemou do kriza vchodmi oproti sebe a do toho stvorca vymurujes vchod / zlez.
Nie je problem zohnat tie garaze, cenu instalacie ale navysi preprava a bager :)
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

clovek je chvilu offline a hned je tu aj vlastna tema to uz hej.... :) ja som nad malým atom. krytom rozmyslal cez leto len chvila zistovania kolko by vyslo bagrovanie a bolo po kryte... :) na to krachuje vsetko , presnu cenu si napamatam ale az som sa zhrozil ked mi to jeden chlap odhadol kolko by to stalo...inak neviem ci to sem uz niekto dal ale

Zakrytie
Po pravde povedané, nieje možné sa pre žiarením celkovo ukryť, ale dostatočná hrúbka ochranného materiálu zníži množstvo radiácie na nepatrný stupeň. Prečítajte si zoznam niektorých materiálov a ich požadovanú hrúbku, ktorá by znížila prenikanie žiarenia na 50%.
Materiál Metre
Železo a ocel 0,21
Betón 0,66
Tehla 0,60
Pôda 1,00
Ľad 2,00
Drevo 2,60
Sneh 6,00

takze rozhodne by nebolo od veci ked uz mame vybagrovanu jamu pre ten kontajner ho aj bud jemne osalovat a obliat betonom alebo obmurovat (rozhodne aj strop a vnutro vystuzit...zopar lesenarskych rur naverenich stredom vertikalne )... :) + ak ho aj nebudeme obmurovavat (co by som neodporucil ) treba vybudovat zaklady lebo taky kontajnerbude urcite sadat tak napr nejake betonove panely po pod by neboli od veci....

dalsei naklady vrtanie studne-tiez nestoji zanedbatelnu ciastku ak chcete dostatocne hlboku studnu...potom potrebujete vybagrovat na spade v dostatocnej vzdialenosti septik kt je do stratena (jemne zamaskovana rura do miestneho potocka :twisted: alebo jarka)

povedal by som ze aj tak su tieto kontajneri najvhodnejsie...ale ked uz investicia tak do dvoch jeden mensi (cerpam z tej stranky ) teda kancelarsky na spanie a vacsi skladovy na ulozenie potravin a pod. veci...
a ak by sme isli do luxusu tak nejaka pristupova (murovanu) chodbicka s nejakou jednoduchou sprchou na dekontaminaciu...

a to najhlavnejsie na koniec filtracia vzduchu :) nejake tie filtre by nebolo od veci alebo mozno iba nejake vhananie vzduchu (klaiska rura ventilator) a aby to odsavalo CO2... :) heh len potom vas trochu oziari no :roll: .... :) ale kazdy den zasa atomovky nelietaju...tod vse
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

2White Wolf: Mne sa zda, ze riesis zbytocnosti. Ale nevadi mi to :wink:. Sam sa tomu obcas nevyhnem :) . Myslis, ze budes chciet zit v krajine priamo oziarenej ci postihnutej radioaktivnym spadom pred ktorym sa bude treba ukryvat pod zem. Ja radsej v tichosti niekde v kute umriem na chorobu z oziarenia. A urcite nakoniec aj ty ale po dlhsom trapeni. Najlepsim riesenim ako prezit je opustit zamorenu oblast. Ale ako a kam zdrhnut ? Urcite nebude jednoduche ziskat info o tom kde sa da prezit lebo spojovacie prostriedky a masmedia budu koli EMP mimo.
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

povedal by som ze ak by to hodili na nas tak pred tym by boli sprostosti ako stane pravo a pod...vtedy by sa ti tazko utekalo ale dajme tomu ak by to sem pukli vsetci by bud utiekli alebo pomreli :) ja by som mesiac pod zemou vydrzal (kym sa odnoty ziarenia ustalia) a potom cupky dupky idem het :) nikde nikto iba oziarene medvede a ja :) alebo co ak nieje kam ujst musis zostat a skusit prezit...
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Nemyslel som hned na protiatomovy kryt - ked sme ale pri tejto teme pozrite si stary film The day after. Z toho bunkra raz musis vyliezt a ja to co bude potom zazit radsej nechcem.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Jadrový utok je asi jeden s posledných WFTS, kedy sa oplatí bojovať o prežitie. Lebo pôjde na vela% o celoplošné zamorenie, z ktorého nebude východisko.
Jeden zasratý Černobyl je aj po vyše 20 rokoch pre trvalý život nevyhovujúci.

Takže by som sa zameral, keď už tak, na úkryt na zvyšné WTSF. Hlavne na vyhladované svorky trosiek zbytkov "vyspelej" civilizácie.... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"