Akú výzbroj?

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Akú výzbroj?

Príspevok od používateľa Venet »

Chlapy, otazka do plena, ja viem ze najlepsie zelezo v pripade SHTF je to ktore je doma, ale co povazujete za idealne zelezo a v akom kalibry, v pripade SHTF? dajme tomu max. tri kusky.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Venet, 2 kratke v rovnakom kalibri a jedna dlha. Ziadna exotika, aby sa v pripade potreby dalo strelivo zohnat aj po kolapse, takze luger a 7.62x39.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Podla môjho nazoru nejaky konverzny kit pre pistol, typu karabinky, alebo Skorpion, ci nejaka skratena verzia utocnej pusky napriklad Saiga MK, ci SA vz.58V/Compact ktore by sa dalo lahko nosit skryto a pripravene k okamzitemu pouzitiu napr: pod kabatom :lol:. Iba samotnu pistol by som volil ako nevhodnu (ucinny dostrel a slaba palebna sila :lol:).
Naposledy upravil/-a C08R4 v 06 Máj 2010, 09:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ja osobne za najlepsie zelezo povazujem Vz. 58. alebo nieco v kalibroch co ma armada. Teda strelivo co je dostatocne rozsirene. Dalej brokovnica, idealna na boj z blizka.

Moj rebricek:
Dlhe:
Vz. 58 - 7,62x39
Brokova pumpa cal. 12
Odstrelovacka .308 Win alebo 7,62x54R
Malorazka .22LR

Kratke:
Full size pistol v 9mm Luger
Nieco male .22LR
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Pre mna by boli najvhodnejsie vzhaldom na zemepisnu sirku nejaka CZta alebo Glock v 9mm luger a 58ma. Najma z dovodu ze ked sa budes tulat opustenym mestom tak skor narazis na policajnu stanicu s 9L alebo kasarne so zasobou 7.62 a samozrejme nahradnymi dielmi. Vhodne vytunenie najma 58my je namieste.
Tretia zbran je otazna lebo mas pokryte tymto 95% potrieb. Podla typu stalkera by som povedal SVD, brokova pumpa alebo kvalitny kukri.

Ja osobne chystam kombinaciu USP (.45), EVO (9L), 58ma a kukri. Nejakeho glocka potom urcite najdem :D (evo a druha pistol je pre zenu, nerad sa mocem sam) 8)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

A zabudol som este na jednu vec, ja by som dal ako cislo jeden raz a strelivo stredneho balistickeho vykonu s väcsou prieraznostou (vzhladom dostupnost u nas ako si spravne poznamenal napriklad AP/7,62x39-PZ 43 ci puskovy 7,62x54R priebojne zapalny, s ktorym maju uz problemy aj take vozidla ako BVP2 ci OT64 :D) to moze byt znacna vyhoda v zastavanych oblastiach (Napriklad zasiahnut aj kryjuceho sa utocnika za automobilom aj lahko obrnenym, ci stenou domu, alebo drevenou barierou), ovsem ak sa bude dat zohnat v pripade takej situacie (Ale myslim, ze bude dat, ved na skladoch ich je este dost :) ). Ale ak nebude ine urcite postaci aj bezne dostupne civilne strelivo tombakovane FMJ s ocelovou kosielkou :wink:.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

58čka je ten najlacnejší kus železa. A nejaká číza 75 za pár šupiek bude určite stačiť. A keď ťa niekto za pár dní odpráskne, tak aspoň nebudeš mať veľkú škodu. :lol:
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Vzhľadom na skutočnosť že upozorňovať na seba výstrelom by nemuselo byť veľmi rozumné čo tak niečo nehlučné napr. na ulovenie potravy - luk, kuša... čo by ste odporučili
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Trafiť zver kušou alebo lukom je celkom umenie. Ale ešte väčšie umenie je, podľa mňa, ju týmito zbraňami zabiť. Teda nedohľadávať postrelenú zver pol dňa.

Podľa mňa obyčajná malorážková puška so základnou optikou splní uvedenú úlohu dostatočne. Teda neupozorní na lovca na kilometre ďaleko a zaručuje pri dostatočnej presnosti dobrý výsledok.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Čo tak oká a pasce?
8)
OK, za normálnych okolností protizákonné a amorálne, ale bavíme sa o situácii WTSHTF.
:idea:
A luk alebo kuša? Ja neviem, ale Panzer má zrejme pravdu. Účinok asi nič moc, navyše neviem, kto z nás má s týmito zbraňami také praktické skúsenosti, aby sa mohol spoľahnúť na získavanie potravy takýmto spôsobom.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Prakticka skusenost: kusa Wildcat II so 120 librovym ramenom (mam aj 200 lbs) prestreli na 25m pät kusov za sebou polozenych a pevne zviazanych lepenkovych kartonov. Myslim si, ze na vzdialenost, na ktoru sa trafis (je to samozrejme ako vzdy vec treningu) je uplne postacujuca na srnciu alebo raticovu (zase to berme tak, ze treba tiez trafit kam treba - chlapik na polovacke trafil .300 WMag jelena do riti a nepomohlo mu nic, jelen sa dohladaval cely den).

Co sa tyku lovu lukom, su niektore staty v USA, kde je bezne povolovany.
Kto ale chce strielat lukom, potrebuje väcsi trening nez na kusu.

Z praktickych dovodov by som uprednostnil ale stale pusku, pre pripad dlhodobej zalohy (nedostatok municie) je iste luk, kusa alebo perkus prijatelna alternativa.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Podla mna zas ta kusa/luk nie je az tak zly napad. Urcite ma svoje vyhody.
A co tak napr. relover .44 magnum?
Sice hlucne, tazke, malo rozsirene strelivo. Na druhej strane / s vhodnym strelivom / ale zastavi skoro vsetko a da sa vyuzit aj na 100+ metrov.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ta 22-ka puska je dost neskladna cast vybavy na nosenie pri presunoch. Ak by to bola jedina zbran tak potom ano. Ale ak budem mat pri presune na chrbte 58-mu na pase nejaku kratku a k tomu rozumne mnozstvo streliva, tak este dalsia puska vyuzitelna viacmenej iba na lov je asi neprijatelna zataz. Ja som sa rozhodol ako zbran na lov mensej zvery pouzit Drulov-ku. Ma to cca 30 cm hlaven, Primontujem nejaku sklopnu prutovu pazbu, malu optiku a je to zbran na taketo pouzitie jak vysita. Drulovka uz je doma a caka na upravy.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Co sa tyka vyzbroje, tak ja sa chystam na jednu kratku, jednu utocnu (7,62x39) a jednu dlhu (.308W/7.62x54R).

Co sa tyka lovu, tak by mohli stacit pasce, prip. .22lr konverzia na kratku zbran (pripadne RoniG + kratka).

....hodila by sa aj nejaka kratka brokovnica....
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Do mestkeho prostredia by bolo uplne idealne vz.58 compact / kvoli rozmerom by sa vynikajuco dalo nosit skryte /, popripade brokovnica + kratka.
Mimo mesta, urcite by som volil radsej nieco s optikou.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"