Lieky

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 2 months

Lieky

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Narazil som na malý problém, neviem aké farmaceutiká by som si mal zaobstarať. Nakoľko nemám v rodine ani žiadného lekára poblíž, potreboval by som nejaké rady, tipy čo sa problematiky týka.
Potrebujem vedieť hlavne názvy liekov, ktoré su bez lek. predpisu, a na všemožné ochorenia a infekcie.



Tommasino
Naposledy upravil/-a -Tommasino- v 05 Máj 2011, 00:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Aris, predbehol si ma :) Áno, ten zoznam tam je fajn, aspoň na začiatok, kým si človek spraví prehľad.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

.......dake tie ATB by som iste pribalil.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

FerFAL ako zdroj voľne prístupných ATB použiteľných aj pre človeka (bavíme sa v dimenziach SHTF) odporúčal ATB pre rybičky, dostupné v Amerike v rôznych Akva-Tera obchodoch. Napr. rôzne "megabalenia" amoxycilínu a pod.

Napr. Roman, ako známy úchyl na farebné rybičky a podobnú háveď :wink: , by mohol vedieť, či je niečo také dostupné aj u nás.
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Ide mi v prvom rade o trvanlivosť, tak poprosím dať do placu niečo čo sa neskazí keď to bude aj pár rokov ležať na polici.

Počul som,že vraj taký Acylpyrín má požadované vlastnosti- maybe rumor

Myslíte, že rôzne sirupy od kašľu a pod. vydržia aspoň dva roky po minimálnej-odporúčanej dobe trvanlivosti?

Bavíme sa samozrejme o výdrži pri dodržaní skladovacích podmienok.


Tommasino
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Nooo...neviem ako u Vás, ale poznám kopu ľudí, ktorý keď prídu za lekárom a 3x zakašľú a zasimulujú chorobu tak dostanú recept na ATB...a máte ich úplne "legálne". ToTo samozrejme nesmiete považovať za návod ako tie ATB získať, opisujem len skúsenosti s kadejakými nepoctivými lekármi na ktorých si treba dávať pozor a z diaľky sa im vyhýbať...
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

asi by som bral narychlo autolekarnicku, k tomu nejake ATB, este ploskacku slivovice aby mi nebolo smutno a nasledne ibalgin, ten je potom moc dobry a aj pekne hori
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

ATB najlepsie nejake sirokospektralne, a vhodne by bolo tiez napr. aspon jedno balenie Tamiflu (idealne balenie na kazdeho v rodine).


Gunslinger
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Sumamed - nie je problém s dávkovaním, Betadine - "Savo" medzi dezinfekciami, a nejaký Nurofen Stopgrip - s efedrinom. Plus obväzy.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Veď základné ATB sú rozpísané v tom linku od Arisa. Tu by som len pripomenul, že veľa ľudí je alergických na PNC a od nich odvedených nových radov. Bolo by fajn evidovať ak sa niekomu z rodiny takáto alergia vyskytla a myslieť nato pri výbere lieku.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Pri zriadovaní storage room som narazil na malý problém, neviem aké farmaceutiká by som si mal zaobstarať. Nakoľko nemám v rodine ani žiadného lekára poblíž, potreboval by som nejaké rady, tipy čo sa problematiky týka.
Potrebujem vedieť hlavne názvy liekov, ktoré su bez lek. predpisu, a na všemožné ochorenia a infekcie.
-Tommasino- napísal:Ide mi v prvom rade o trvanlivosť, tak poprosím dať do placu niečo čo sa neskazí keď to bude aj pár rokov ležať na polici.
Počul som,že vraj taký Acylpyrín má požadované vlastnosti- maybe rumor
Myslíte, že rôzne sirupy od kašľu a pod. vydržia aspoň dva roky po minimálnej-odporúčanej dobe trvanlivosti?
Bavíme sa samozrejme o výdrži pri dodržaní skladovacích podmienok.
Tommasino
...neblbni ...

Také veci sa do zásoby nekupujú :!: :!: :!:

Rieš až vtedy , keď to aktuálne bude ...
Antibiotiká už vôbec neriešim ... :roll:
inspiring_lichterman

Príspevok od používateľa inspiring_lichterman »

Arminus ma v tomto pravdu, kupovat do zasoby lieky nieje moc mudre. Neviem presne aka je trvanlivost liekov, ale lahko sa moze stat ze 5 rokov uskladneni liek co ta ma vyliecit ta nakoniec este viac oslaby (v tom horsom pripade zabije).

Zdravotnicky material, obvazy, dezinfekcia, ruska, rukavice, ihli a niektore latky ktore sa skutocne daju uskladnit dlhodobo, vitaminy OK, ale atb isto nie.

Namiesto toho by mozno bolo fajn poobhliadnut sa po prirodnych alternativach, takmer na vsetko od bolesti zacnuc, cez zaludocne problemy az po horucky a zapalmi konciac sa najde v prirode alternativa. Mozno nie natolko ucinna ako lieky ale je tu pre nas navzdy a vzdy cerstva :)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, ja zasa za ATB som, sirokospektralne zaberaju na vela veci a su dost ucinne, doplatky na tie bezne su len par eur, a vydrzia zvycajne aspon dva roky (pricom este cca pol roka po tom by som to v pripade nudze asi riskol, a vraj aj dlhsie po expiracii sa niekedy da aspon cast ucinnych latok vytitrovat - niekde som na to videl navod ale neviem to takto narychlo najst).

Mnou spominany Tamiflu je trochu extrem, ale v pripade epidemie/pandemie chripky (akejkolvek), je to jediny ucinny liek. To druhe zname antivirotikum - Relenza - ma prilis vela negativnych vedlajsich ucinkov a obmedzeni na uzivanie.

S Tamiflu je ale spojenych par problemov:

- je na predpis (zalezi ale dost od nalady lekarnika... :wink:
- je drahy (tusim cca 70 eciek za balenie, a to pritom o dva roky expiruje)
- jeho detsku forma - tekutu - je u nas skoro nemozne zohnat (nudzovo sa ale da rozdrvit pol tablety)

Este k tym vseobecnym veciam - nie su to zrovna lieciva, ale asi to sem tiez patri - je dobre pridat dobru zasobu multivitaminov (tabliet, ale kludne aj rozpustnych - tie by pri SHTF aspon posluzili na ochutenie vody :wink: a samozrejme celaskon a sumive kalcium (dva 'zakladne piliere' v boji proti nachladnutiam :-)


Gunslinger


Este ale pridam jedno upozornenie pre vsetkych :!:

Akekolvek rady alebo informacie ohladne lieciv uvedene tu na fore povazujte za sukromne nazory bez informacnej hodnoty, akekolvek lieky a ich uzivanie musi byt konzultovane s vasim lekarom...
:wink:
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

asi by som si zabezpecil lieky , ktore su pre man dolezite a ktore musim pravidelne uzivat, ( myslel som inzulin, na tlak....)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"