Lieky

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ja len doplnim k hojeniu ran. Myslim, ze rana potrebuje "dychat". Bez pristupu kyslika dochadza k anaerobnemu kvaseniu. A to je uz pruser, hlavne ak nie su k dispozicii antibiotika.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

3500korun napísal:
arminius napísal: ...šijú sa viac menej rezné rany , nakoľko by sa inak táto zle zcelila oproti poniektorým tým iným...
Zober si novinový papier,a skús ho roztrhnúť po dĺžke, pomaly, aby si to trhal rovno. Teraz ho otoč o 90 stupňov a sprav to isté. Jedným smerom (v smere vlákien) sa Ti to podarí pekne, kolmo na to nie (lebo sa to bude samo ťahať v tom smere vlákien). Toto je princíp aj šitia kože - keď je rozrezaná v smere vlákien tak sa hojí lepšie, lebo sa rana "neotvára" ako keď je porezaná iným smerom. Preto aj pri operáciach režú vždy (teda ak sa dá) kožu v tomto smere, aby sa ľahšie/lepšie/krajšie zhojila jazva. Závisí teda od toho, či sa rana otvára, alebo nie.
Nuž mne nie je potrebné vysvetľovať ...zošívaný som od hlavy až po prdel ... :wink:
Ešte dobre , že mi anál nechali na pokoji - nezašili ... :lol:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

el_fuego333 napísal:Myslim, ze rana potrebuje "dychat".
Prave naopak. Rana sa lepsie hoji vo vlhkom prostredi, preto sa davaju obvazy. Treba vsak mat ranu vycistenu a treba obvazy menit.

Rany hojene len na vzduchu sa hoja dlhsie.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

na ťažké prípady odporúčam do lekárničky prikúpiť zopár týchto vankúšikov:

http://www.hojenieran.sk/produkty/vlhke ... /tenderwet

oskúšané, fungujú.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

mne sa na hnusne rany (typu urezany kus koze aj s mesom z prsta) osvedcila tato naplast http://www.hojenieran.sk/produkty/tradi ... ibacterial

Ziaden zapal, vyborne sa to vymiena a hoji sa to az prekvapivo rychlo
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ako je to s Celox-om po dobe pouzitelnosti uvedeneho na obale?
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

V principe ak nenavlhne tak by mal vydrzat roky, nedavno jeden z vyrobcov hemostatik predlzoval zaruku neviem ci nie az o pat rokov. Osobne som ich kupoval par mesiacov pred koncom zaruky a som pokojny.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"