Trvanlivosť palív

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

A ako je to s kvalitou SK paliv?
Ja tak nejak historicky odmietam tankovat na SK kedze kedysi bolo citit rozdiel po natankovani na Slovensku. Je to este stale horsie nez kusok na juhozapad?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Ak nepočítame časť čerpačiek, ktoré si OMV zásobuje zo Swechatu- všetci ostatní majú svoje točky v Slovnafte. Akurát si tam pridávajú svoje aditíva. Najvýraznejšie to cítiť u Shell.
Tuším iba Jurki berie spodky z vagonov a zlepšuje to aditívami, aby bola kvalita požadovaná STN dodržaná.
Mne sa doposiaľ nestala žiadna negatívna skúsenosť s kvalitou nafty.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Moja skúsenosť je že rok vydrží každé palivo tankovane na aspoň trocha normálnej pumpe (omv, shell,slovnaft...) zle skúsenosti som mal len pri lacných pumpach alebo pri veľmi starych kde zrejme sú už nadrze čiastočne netesne.

Mam znamych ktorí bežne kupovali olej na varenie v obchodoch ak bola akcia miešali to 50:50 s naftou a dlhodobo na tom jazdili napr na octavii 1.
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

jean: pajero sport ´99, len taky fukot. jazdil som na to rok. atmosfera okolo auta ako pri vetraku z mc donaldu, ale islo jak hodinky :-)
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Co mám info tak na sk sa pridáva 100% povolenej hodnoty biozloziek v okolitých krajinách hlavne AU na tom tak nebaziruju ževraj je nasa nafta potom menej "mastná" a trpia vstreky....

S tým olejom to bol iný špás jazdilo sa aj na "vysmazenom" oleji neriedenom naftou len sa musel prefiltrovat od pevných častíc...no nový systém vstrekovania spravil tejto stane skrt apropo Na nete je o tom popisaneho habakuk. Mňa skôr prekvapilo externé vstrekovanie lpg pri dieseloch vraj to funguje ako nitro...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Po dlhšom čase som sa rozhodol obmeniť NZ-ty - obsah odložených bandasiek s palivami.
Ani som netušil, ako mi prírodná simulácia (aktuálny vývoj počasia a najmä teplôt) "pomôže"...

Krátky sumár:
- benzín N95 po dvoch rokoch celkom OK (trochu skondenzovanej vlhkosti - vyriešil pohlcovač);
- benzín N98 po dvoch rokoch úplne OK;

- nafta (bez biozložky) cca trojročná v pohode (bolo treba iba premiešať);
- nafta (s biozložkou) cca jedenapolročná (otvorená omylom) takmer nepoužiteľná... Rozseparovaná do troch vrstiev - hore tenký film (niečo ako stuhnutá lepivá želatína na povrchu), v strede číra kvapalina (trochu vyblednutá), dole divná hmota, ale nie tuhé usadeniny (taký ako zrazený rôsol alebo vysokoviskózny gél) - žeby to spôsobila práve tá biozložka?;

Samozrejme, nešlo o laboratórne rozbory, ale iba o vizuálne hodnotenie a potom reálne použitie (minutie v príslušných zariadeniach - v motoroch a agregátoch). Všetky palivá (okrem poslednej nafty) boli minuté bez problémov, tú poslednú naftu (aj po prefiltrovaní a zhomogenizovaní) "strávil" iba "bufík" - taký teplovzdušný fukár zo starých železničných vozňov.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Kde kupujes naftu bez biosajrajtu?
Ja obcas v AT, no uz dlhsie som nerobil zasobu, mal by som sa rozkyvat.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Áno - je to OMV MM.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dakujem. Lebo uz som sa zlakol ze kupis aj na Slovensku.
Ten OMV MM sme kupovali kamosovy do na firmu do generatora a kazdu zimu sa vypustil a nalial novy.
Pekna cista nafta po roku stania na dvore.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Hmm, len taký nápad. Ak naftu bez bio zložky, čo tak otestovať ukrajinskú. Nie od "predajcov" ale normálne natankovať v Uhorode napr. a nechať odstáť. AT mam ďaleko a UA čo by kameňom dohodil.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

OMV MM myslim ma biozlozky (len kvalitnejsie)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Na slovensku ma ucite, no v AT si niesom isty.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

MaxxMotion Diesel enthält eine höherwertige Biokomponente auf Basis hydrierter Pflanzenöle (HVO). Ein Kubikmeter reines HVO belastet die Umwelt mit bis zu 42 % weniger Kohlendioxid als ein Kubikmeter herkömmlicher Biodiesel (FAME) und ist damit umweltschonender (gemäß Renewable Energy Directive 2009/28/EC).
PRÉMIOVÁ BIO ZLOŽKA

Pridávanie najmodernejšej bio zložky do nášho OMV MaxxMotion Dieselu ho robí ešte lepším.

OCHRANA MOTOROVÉHO OLEJA
Prémiová bio zložka vedie k menšiemu zriedeniu motorového oleja (v porovnaní s FAME).
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Na kocku. Takze kvalitu riesia len aditivom. :cry:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Nie celkom.
Pouzivaju inu bio zlozku.
Nie take dobre ako cista nafta bez bio zlozky ale mozno (neviem posudit) lepsie nez bezna bio zlozka.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"