Trvanlivosť palív

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

z moto casopisu
Prílohy
Nafta-2.jpg
Nafta-1.jpg
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

bujny napísal:... AT mam ďaleko a UA čo by kameňom dohodil.
No a ja skoro presne naopak. :mrgreen:
Ale s tým preverením nafty spoza východných hraníc to nie je zlý nápad - tam to ešte zrejme nesprznili "ekonormy". A to ešte nehovorím o rozdiele v cene. 8)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Prave som zacal MaxxMotion "testovat" (uvodzovky su umyselne).
Menej smrdi z bufika, mam dojem trochu kultivovanejsieho behu tesne po nastartovani (ale je to samozrejme iba pocit). Pri samotnej jazde nedokazem posudit ci je rozdiel.
Uvidim aka bude dlhodoba spotreba.
Ocakavam hlavne doma nemeratelne - menej bordelu v EGR ventiloch, ... .
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

a aký olejom mažeš, keď chceš bojovať proti usadeninám?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ziadny specialny olej neriesim. Samozrejme spravna specifikacia a "normalna" znacka. Teraz je tam Castrol.
Ale olej menim kazdych 12-15.000km (aj ked s dieselom jazdim takmer vylucne dlhsie trasy) a raz za cas dam vymenit olej v servise s preplachnutim motora preplachovacim olejom.

A obcas (zriedka) vyjazdim nadrz na minimum a odjazdim kusok na co najviac koncentrovane additivum na vycistenie vstrekov (take co sa da pouzit aj samotne bez nafty ked sa cloveku chce odpojit privod). Ci to niecomu pomoze neviem.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

:roll:
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

d-s, olej je dolezity, castrol nepatri k tym TOP. Ja pouzivam Mobil 1 ESP Formula, interval 12-15000 je super. treba vyberat kvalitny olej, suvisi tiez so zanasanim EGR a DPF. Naftu tankovat s co najnizsim obsahom siry.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Mal som doma na skusku odlozeny kerozin do prudovych motorov (typ JET A1) cca 5L v bandaske.
Po 6 mesiacoch skazeny, smrdelo to strasne, farba zmenena na oranzovu a na spodku sliznate az rosolovite nieco, asi bakteria co nici kerosin ako aj naftu.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Pani, mate niekto odskusane, aky ma vplyv "novy vylepseny" benzin E10 na jeho skladovatelnost v dobrom stave a dlhodobu spolahlivost beznych elektrocentral ?
Vdaka.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ako dlho je na trhu? Je tá doba objektívnym parametrom na posúdenie kvality? Myslím, že ne.
Oktan 100 je zatial jednoznačná voľba
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Presne tak!Hlavne u central by som nespekuloval s tym ''ekologickym'' svinstvom.Do centraly a pily len co najmensim mnozstvom ekosraciek.na dlhsiu skladovatelnost priliat do tej 100ky trocha acetonu.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

V USA E10 pouzivaju vyse 20 rokov, pozrite na tamojsie fora - prepery, majitelia lodi (riesia prezimovanie paliva minimalne) a pod. Co som pozeral je toho na mraky. Riesia maximalne vlhkost, kedze etanol rad viaze vodu.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Mrzo : chod do servisu Hondy, Husquarny a Stihl... Vsetci mechanici ti povedia, ze pokial tam lejes svinstvo E10 tak ti zanesie karburator a zaplatis majland za opakovane ultrazvukove cistenie karburatoru....

Este upozornujem, ze do dvojtaktov zacali davat "ekoodburatelne" oleje - bacha na zeleny Stihl co bol etalonom kvality!!!! Treba pohladat neeko nahradu s rovnakou specifikaciou...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Cerveny Stihl :wink: ...bez toho svinstva,co davaju do zeleneho a ide ta zadusit,ked pilis v cecine a dym sa drzi pri spodku.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"