Balisticka ochrana a jej odolnost

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

dík, prečítal som všetky 4 strany (a my si myslíme že tu máme vela OT :P )
treba však uvedomiť že streliť do tehly/tvárnice postevenú na podložku či na zem, je niečo iné ako do muriva.
Tvárnica sa môže rozbiť, ale murivo omietnuté a obojstranne sieťou armovanou omietkou je niečo iné. Terajšie materiály sú murované na tenkovrstvú lepiacu maltu, a zásadný zákon murára je : čím muruješ tým aj omietáš. Ak si muroval vápennocemntovou maltou tak sním môžeš aj omietať, ale ak si použil "lepidlo", tak nemôžeš, lebo škára medzi tvárnicami by bola tvrdšia ako omietka a tvárnica a popraskala by.
Takže múr omietnutý pomerne tvrdou armovanou omietkou sa chová určite inak ako samotná tvárnica.
Preto by som chcel vyskúšať na "tvárnici" veľkosti niekoľko m2.
Skladba steny je mateiálovo homogénny, ale obsahuje 5 vrstiev kde medzi nimi sú práve takéto lepidlá (sú síce pevné, ale plne paropriepustné) takže výsledok určite nebude ako ten pôrobetón na štvrtej starne.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

BTV napísal:Laci,
Ak urobis takych vzoriek viacero, a budes ochotny ich do niest do Istebneho na stretnutie webfora, tak budes moct testovat zbrani a kalibrov kolko chces... :wink:
chel by som to vyskúšať na väčšom kuse, čo sa približuje chovaniu muriva a nie nejakej osamelej tvárnici čo sa rozsype po pár zásahoch a druhý projektil ide vlastne do narušenej štruktúry.

budeme robiť zrejme skúšobný múr kvôli meraniu vlhkosti v závislosti od času, a rád by som to nejako spojil.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Laci : s tou omietkou mas pravdu,ale napr. na strelnici Laila su priecky medzi stavmi postavene z tvarnic 20-tokvyrobenych v otcovej firme a neomietnute. Pri teste priestrelnosti cez ne nepresiel ani 9x19 +P naboj (Igor majitel si take dava prebit) vystreleny z bezprostrednej vzdialenosti zo Siga 226

Samozrjeme velmi zalezi na tom ako dana firma tvarnicu vyraba. Ak niekto setri na kvalite a mnozstve cementu, tak aj vysledna tvrdost tvarnice bude vyzerat. Pri kupovani odolnejsich tvarnic trvajte na preukazani sa cetifikaciou tvarnice. (pripadne poradim kde sa daju kupit :wink: )
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

tvoju argumentáciu beriem.. tie testy sú na homogénnej tehle, inak sa to bude chovať keď predtým bude vrstva omietky, sieťka, nejaká izolácia, nedajbože kamenný obklad, keď tvárnica bude súčasťou stavby + tlak zhora.

ak sa podarí, hlavne poriadne zdokumentujte..držím palce.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

...ok, výrobca bol nadšený (povedal som mu, že je to možné a že bude zabezpečené : skúsený strelci, strelivo, zbrane a strelnica :-)
tému pokračujem vo vláknq ...stretnutie ..... ISTEBNÉ....
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Zelený sport predáva balistické vesty v cene 1600-1700 CZK....balistické prilby za 400-600 CZK...
Made in Poland...
Po záruke na balistiku... !!

Ináč, v podstate nové veci (vesty) decentne použité (helmy) ....


PS: dávam to sem z toho titulu, že niektorý podnikavci sú schopní tieto vesty predávať za 170€....
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

A už aj predávajú. od 90 do 150€...
A prilbu za 70€
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Ak by niekto potreboval vestu... tak zelený šport má kirasy ... za 1500 czk makká balistika bez plátov...

http://www.zelenysport.cz/helmy-uniform ... zena-vesta
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

A ak by niekto potreboval pláty, nech sa ozve. :lol: Nie, tu nie sme v inzercii. Tie pláty som kedysi miloval, sú ako keby ich Sergej autogénom odfajčil z tanku T-34, ale postupne som ich nahradil a márne pre ne hľadám uplatnenie. Možno keby som si chcel pozvárať vlastné BVP...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"