Taky obycajny den... WTSHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

2weird2die: Mas to tusim premyslene, zatial asi najlepsia odpoved Obrázok


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Chcel by som reagovať na príspevky v tejto téme, potom to ale asi presuňte do "Akú výzbroj?"

1, Pre takýto prípad Takého obyčajného dňa som frajerke kúpil toto http://www.swissarmy.com/MultiTools/Pag ... duct=53927& keďže sa jej to zmestí do peňaženky tak to nikdy nezabudne doma a plnohodnotný švajčiarsky nožík nosiť odmieta, že to je veľké a ťažké. Mohlo by sa jej to zísť v Ten deň.

2, 2weird2die spomínal termoprádlo. Ako horolezec a zástanca dobrých a kvalitných vecí jednoznačne odporúčam termo z vlny Merino. Je síce drahé, tričko s krátkym rukávom stojí cca 55E, ale 4 roky to nosím a neviem zodrať. Výhoda je že vlna je antibakteriálna, tj nesmrdí, a izoluje (v zime hreje v lete chladí) aj keď je mokrá, tj človek je spotený.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Mno.
Ja asi by som hned nemyslel na to najhorsie. Urcite by som sa snazil najprv zistit co sa teda deje. Keby som mal obavy ze nieco fakt nie je v poriadku, zacal by som postupovat asi takto:

1. Zobral by som veci ktore mam/nosim bezne u seba ( nozik, rezervny zasobnik, baterka, teleskop ) a namieril by som to cez chodbu do kuchyne. Tam by som narychlo nieco nabalil, vsak boh vie kedy dojdem domov. Popripade by som este pozormyslal co uzitocne v takom hoteli moze byt. Myslim si ze dost. Otazka je potom ale ci z takeho miesta vobec odchadzat. :shock:

2. Keby som sa teda dostal k uz tu spominanej ciasteke, asi by som to namieril do daakeho nakupneho centra / bohuzial s obavou ze bud by to bolo zatvorene, akebo v pripade jednoznacneho ohrozenia uz napoli vyrabovane. / snad by sa aj mne este nieco uslo / Inak by som asi navstivil: lekaren, sportove obchody, drogeriu a potraviny.

3. Uz doma by som cakal na prichod frajerky / hned sa s nou idem dohodnut aby vedela / Nastastie doma mame celkom slusnu zasobu vody, jedla , zdravot. materialu a streliva.

4. Uz len cakat co sa udeje, resp. ako sa situacia vyvinie. A snazil by som sa skontaktovat s rodinou / v a mimo BA /
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Len malá poznámka: pri výpadku prúdu a spojenia by ste v tej lekárni, potravinách, či športovom obchode toho veľa nenakúpili. Na 99% sú zavreté, vzhľadom k faktu, že pokladňa nieje na ručný pohon.
Ak by sa aj v nejakom malom obchode dobrák predavač rozhodol si tržbu zapisovať na papierik s úmyslom po vyriešení výpadku to nahodiť cez pokladňu... Dlho by mu to asi nevydržalo. ľudia by videli že všade je zatvorené, len k nemu sa všetci hrnú, za chvíľu by sa začala rabovačka a iné výtržnosti...

A taktiež sa domnievam, že bankomati by boli OFF. Aj keby mali vlastný záložný zdroj, povedzme akumulátor, musia byť predsa nejako zosieťované s centrálou a práve spojenie nám vypadlo. ;)


Sorry za rýpanie :)
Ale aspoň som vám to trošku sťažil ! :twisted:


Tommasino
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Asi si predčasne skočím do banky vybaviť nejaký riadny úver. Nech mám potom z toho wtsf aspon riadnu radosť. 8)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tommasino: Scenar je ze prud normalne funguje (zatial), ludia su sice trochu zmateni, ale nadavaju na tcom a orange a beru to len ako malu neprijemnost (a bude trvat minimalne niekolko hodin ci cely den nez si zacnu bezni ludia uvedomovat ze to moze byt aj nieco vaznejsieho). A aj vtedy by to cele este bolo daleko od nejakych rabovaciek ci vytrznosti.


Cisto teoreticky, ak by aj elektrina vypadla, minimalne niektore obchody by zostali otvorene aspon v prvy den (zamestnanec si nedovoli len tak nadrzaka zavriet obchod ak caka ze ta elektrina kazdu chvilku opat nabehne...). Detto male obchodiky na dedinach. POS terminaly by sice samozrejme nefungovali, a bez elektriny ani kasy, ale preto spominam hotovost. Mimochodom, ak by sa predavacovi do predaja bez kasy moc nechcelo alebo sa bal, tak mu proste nieco pridas za unuvanie a povies ze pre blocek si prides zajtra (aby nemal obavu ze ho chces natriet...) a vo vacsine pripadov by si pochodil.

Velke nakupne centra maju zalohovanie zvycajne vyriesene dobre (je to nevyhnutnost uz len z bezpecnostneho hladiska - mas tam x otvaracich dveri, vytahov, atd.) cize tam by si napriklad taky vypadok elektriny nemuseli vsimnut hodne dlho a hotovostou by si tam mohol platit bez problemov, pricom tam mas na jednom mieste lekarne, sportove potreby, a x dalsich zaujimavych obchodov.

Bankomaty na prieceliach bank su napojene na ich vnutorny system, ktory ma zvycajne zalohovanie v pripade vypadku vyriesene tiez velmi dobre. Problem by ale mohol byt ak by bola padnuta cela backbone (bankomat by nemal ako overit disponibilny stav tvojho uctu). Toto ale plati na debitky, u kreditiek (aspon niektorych) by to stale mozne byt malo (u kreditiek je jedno kolko mas na ucte, a u niektorych je tiez jedno aky mas limit, banka ti kludne dovoli ist aj pod ten limit pretoze potom zaraba na vyssich urokoch), cize na kreditne karty by si peniaze nadalej vytahovat mohol. Na kreditke mas len limit tyzdenneho hotovostneho vyberu z bankomatu, ale len tak medzi nami - myslim ze aspon na par hodin ci den/dva (nez by bankomaty nepovypinali) - by si dokonca mohol svoju maximalnu hotovostnu ciastku vyberu vybrat z KAZDEHO JEDNEHO BANKOMATU (tym ze by nebolo spojenie na backbone, jednotlive bankomaty by nevedeli ze uz si si tu tyzdennu alokovanu ciastku vybral)... Samozrejme ak by sa SHTF nekonalo, vsetko by sa ti to pekne zratalo, a ak by sa SHTF konalo ale bankova oblast by fungovala nadalej, pri hyperinflacnych urokoch premietnutych do sadzieb za kreditky by si banke za chvilu dlhoval obrovske prachy. (to je ale vec pohladu, nazoru, risku, atd. :twisted:


Gunslinger

P.S.: Kapo - z toho dovodu co spominam hore je to taka otazna vec (ci bude uver v case SHTF vecou ktora sa otoci v osobny prospech alebo naopak). Moj cisto sukromny nazor je ze aj keby zrovna bankovy system vsetko prezil a prestal, pri hyperinflacii nebude fyzicky schopny dvihat urokove sadzby v tempe identickom s inflaciou (a v uplne extremnom a specifickom pripade by stacil parhodinovy rozdiel aby clovek splatil hypoteku za dom peniazmi ktore by ziskal predajom niecoho SHTF-hodnotneho, ale take stastie asi mat nebudeme :wink: :lol: A je tiez mozne ze by banky proste urokovu inflacnu hru hrat nechceli a pozadovali predcasne splatenie hypotek, uverov, kariet... cize SHTF v SHTF... :evil:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neviem, čo by mal robiť pán X. Vlastne, je to jeho problém a pán X mi je ukradnutý. Viem však, čo by som robil ja. V rámci psychohygieny o tom zvyknem uvažovať práve v prestávkach medzi duševne náročnejšími činnosťami, ako je napríklad učenie sa na skúšky.
Budem sa držať Gunsových propozícií a zbehnem to pekne od začiatku do konca.

Deň 1
- Zistil som, že nejde net, telefóny ani TV. Tento problém hlásim priamemu nadriadenému a informujem ho, že tým je prakticky znemožnený výkon mojej práce v mieste práce. Ak mi neoznámi dôvod, prečo nám padli systémy, je mi jasné, že ani on nevie, čo sa deje. Pokračujem po línii vedenia a idem sa o dvere ďalej spýtať šéfa. Ak nedostanem odpoveď, vraciam sa k priamemu nadriadenému. Oznamujem mu, že odchádzam domov a len, čo siete znova naskočia, budem ready. Pre istotu ešte skontrolujem servis tlačových agentúr, ktorý máme zálohovaný. Ak tam nájdem správu o nejakej krízovej udalosti alebo tam nenájdem uspokojivé vysvetlenie typu "Mobilní operátori dnes na 14.00 ohlásili trojhodinovú odstávku všetkých komunikačných sietí", tak už nemám vlastne prečo zostávať na pracovisku. Tak ako obvykle, beriem si flašku nealka, ktorú mám v práci vždy poruke. Ak ju nemám, idem si jednu kúpiť z automatu. V žiadnom prípade neuplynie viac ako 10 minút od spozorovania problému a ja už opúšťam pracovsko. Mimochodom, časť z tohto scenára som si už chtiac-nechtiac vyskúšal za podstatne menej dramatických okolností.
- Prichádzam k autu. Tu mi príde Gunsov scenár trochu nelogický, lebo neviem, prečo fungujú siete, ale moje auto je vyradené. Elektromagnetický pulz by predsa vyradil elektroniku, ktorá je zapnutá, nie? Ale OK, budem hrať podľa Gunslingerových pravidiel. Takže auto mi nepôjde ani otvoriť elektronickým kľúčom. Skúsim mechanický, sadnem za volant a nula bodov. Pozriem sa opodiaľ na diaľnicu, ak ani tam nebude nič premávať, je mi jasné, že sa stalo niečo veľmi zlé, čomu nerozumiem. V tomto momente už viem, že mám dočinenie s WTSHTF. Vraciam sa do roboty, presviedčam kamaráta Kokosáka, že niečo zásadné sa asi posralo. Idem naspäť do kancelárie, ak nezabudnem, píšem odkaz pre priateľku alebo kohokoľvek, kto by ma hľadal, kam mierim a jednu alebo dve adresy, kde nájde bezpečné útočisko v prípade, že by sme na seba nenarazili. Beriem tašku od notebooku a dve igelitky zo šuplíka. To isté Kokosák. Z autá dávam Kokosákovi teleskop na sebaobranu (ja mám gun), beriem si lano a lekárničku.
- Od prvotných problémov prešlo 15 až 20 minút a ideme spolu pre moju frajerku, ktorá pracuje do trištvrte hodiny od mojej roboty. Cestou navštevujeme večierku, kde si každý kupujeme minimálne 2x2 l minerálky, ploskaňu tvrdého (čím viac pct., tým lepšie), flašku Coly, zásobu Snickersiek, zo tri zapalovače, noviny, žuvačky, krabička čajú, možno pár instantných polievok a ak majú, tak aj hroznový cukor. Vedľa v Lekárni berieme Aspirin, Taroflox, Bioparox, Ophtalmo-Evercil, šumivé multivitamíny, náplaste, elastický obväz a aspoň zo dva obväzy, tri krabičky prezervatívov, gumené rukavice, prostriedok na "suchú" dezinfekciu rúk, tablety na dezinfekciu vody a ak predajú, tak aj nejaký Penicilín. Naša hotovosť zrejme padla za vlasť, ale s radosťou zisťujeme, že bankomat nám vydá ďalšie peniaze (opäť Gunsov scenár, ja v mojich s takým niečím nerátam). V tomto momente zrejme prichádza na rad diskusia, či pre cicu ideme obaja (ak áno, musíme si urobiť zastávku v neďalekom shopping centre a stratíme ďalšiu štvrťhodinu) alebo sa rozdelíme a Kokosák ide na nákup a ja pre cicu. Pozn.: Vďaka za večierku a ďalšie dva obchodíky s potravinami, tam predávajú aj pri výpadku elektriny, no v Bille by to bolo zabité. Ale my sa hráme, že elektrina ide, však?
- V nákupnom centre mierime do športových potrieb. Solídne ruksaky pre mňa, pre Kokosáka (ak sa teda na túto púť vydal so mnou, o čom vlastne ani nepochybujem) aj pre frajerku. Do ruksaku deka, ak majú tak aj karabiny a aspoň jedno horolezecké lano pre skupinu. Poriadny nôž x 3. Podľa ročného obdobia a momentálnej vybavenosti aj rukavice, čiapku, šálu a teplé ponožky, prípadne spodky a rolák. Zišlo by sa kresadlo, nie v každom športovom obchode ale majú dostatočný outdoor sortiment. Ak majú také vybavenie (neviem, ten obchode nemám detailne ocheckovaný), aspoň jeden varič na pevný lieh a k tomu zásoba pevného liehu (ak vypadne plyn a elektrina, teplý nápoj môže veľmi povzbudiť morálku). Pre frajerku by som ešte nezabudol vziať športovú obuv, keďže do práce obvykle nechodí odetá a obutá športovo. Škoda, že v okolí nie je obchod so zbraňami a strelivom. Ruksaky by zniesli pár kíl streliva.
- V tomto momente už dozaista mierime pre moju priateľku. Ak ich v práci rozpustili a ona sa z vydala po svojich, čoskoro by sme sa mali stretnúť. Ak nie, pokračujem až do jej roboty. Ak ju tam nájdem, nasleduje vrúcne zvítanie, pár bozkov a kopa radosti. A dilema čo ďalej. Dopravné prostriedky sú mimo hry a domov to máme minimálne šesť až sedem hodín rezkej chôdze. Dopoludnia o desiatej to za dobrého počasia nie je neprekonateľný problém, ale popoludní alebo navečer, v zime alebo fujavici by to bola riadna hlúposť. Takže môžeme ísť prenocovať k rodine (bezpečná adresa), ktorá býva asi 30 minút chôdze od priateľkinej roboty a má ďalšie zásoby, zbraň i strelivo. A neďaleko je aj vytúžený obchod so zbraňami a strelivom. Snáď by ešte bol otvorený! Prespať by sa dalo aj u mňa v práci, čo je masívna budova, oplotená, vybavená kamerovým systémom a non-stop strážená, lenže na prenocovanie by neposkytovala žiadny komfort. Alebo sa môžeme vydať ku Kokosákovi, čo sa dá stihnúť za dve hodiny, ale je to blízko centra Bratislavy, čo nie je výhodná adresa vzhľadom na možnosť nepokojov a vlny násilia, ak bude WTSHTF pokračovať. Je možné, že v tomto bode sa rozdelíme a Kokosák pôjde vlastných, keďže pri jeho zábavnej povahe môže mať pocit, že splnil misiu, pomohol kamošovi a celé to preňho končí.

Deň 2
- Prespíme sa na jednej z bezpečných adries a ak sa už nič mimoriadne neprihodí, na druhý deň sa môžeme vydať domov. Pričom je možné, že splašíme bicykle a presun bude jednoduchší. Samozrejme, presúvať sa nebudeme po hlavnej ceste, ale po poľných a lesných. Ak sa podmienky zhoršili tak radikálne, že presun cez deň by nebol možný, môžeme uvažovať o nočnom presune, ak naše útočisko u rodiny na periférii hlavného mesta nie je celkom bezpečné, ale ak je bezpečné, tak zotrvať.
- Po príchode domov skontrolujeme situáciu, zvítame sa s príbuznými a ideme pracovať na opevňovaní príbytku, prípadne prediskutujeme možnosť uchýliť sa ku známym na chatu do hôr a presunúť tam naše zásoby, aby sme boli uchránení od prípadných pouličných nepokojov, ktoré by mohli vypuknúť v najbližších hodinách, či dňoch priamo pod našimi oknami. V takom prípade by som sa musel vydať na prieskum za známymi na chatu, aby sme sa nepresúvali zbytočne (obsadená alebo zničená chata). Ak by to nešlo na chatu, potom asi k príbuzným na vidiek. Skončila by sa fáza presunov a nastala by fáza opevňovania a intenzívneho zásobovania sa všetkým možným, čo by sa ešte dalo splašiť. Keďže od prvotných príznakov WTSHTF by ubehlo menej ako 48, možno i menej ako 36 hodín, je tu reálna šanca, že nie všetky obchody by už boli vykúpené alebo vyrabované. Rabovanie však nie je zrovna ideálnou alternatívou, keďže podobné chúťky zásobiť sa bez platenia bude mať kde-kto a chytiť včielku od grázla, čo sa nechce podeliť, alebo od príslušníka poriadkových alebo ozbrojených síl, ktorý berie svoje povinnosti ozaj vážne, by malo pri WTSHTF pravdepodobne fatálne následky. Nuž, ale keby obchody neboli otvorené, rabovanie by sa asi stalo nevyhnutnosťou. V takom prípade by opäť prišli na rad: lieky, trvanlivé potraviny, mäso, alkohol, hygienické potreby a prostriedky na dezinfekciu vody. Potom samozrejme nápoje, palivo a pohonné hmoty.
Pozn.:
- Ak by som mal pojazdné auto, plán presunu by bol podobný. A rovnako by som sa presúval po poľných cestách, ktoré celkom slušne poznám. Mám však obavu z jedného krátkeho úseku v Bratislave, ktorý nedokážem obísť a teoreticky by som na ňom mohol uviaznuť.
- Keďže spúšťačom môjho pudu sebazáchovy bola v tomto prípade reakcia na to, že niečo sa muselo vážne pohnojiť, keď vypadli komunikačné siete a nefungujú ani dopravné prostriedky, v prípade, že tie by fungovali, teda by som naštartoval auto, je veľmi pravdepodobné, že najprv by som zamieril za mojou priateľkou a až potom do obchodov. Podľa prejazdnosti ciest dokonca možno za ňou, potom domov a až potom do obchodov. Alebo by som do obchodu hneď z kraja poslal spoľahlivého Kokosáka, potom by sme si ho vyzdvihli aj s nákupom a zamierili domov a následne asi na ďalšie nákupy (podľa toho, aká vážna by sa nám zdala vzniknutá situácia a aké možnosti by sme mali).
- Ak by z nejakého dôvodu nešiel Kokosák so mnou, postupoval by som rovnako. Koniec-koncov, je to môj individuálny plán, nie?
- Ak by som nenašiel priateľku v jej práci alebo cestou do jej práce, asi by som sa presunul na jednu z bezpečných adries, nechal tam výbavu, vzal si len prázdny ruksak (veď ktovie, čo sa ešte po ceste dá splašiť), flašku s vodou a Snickersku a vydal sa jej naproti, keby sme sa náhodou boli bývali minuli, ona si prečítala odkaz v mojej robote a snažila sa prísť na bezpečnú adresu. Ak by sme sa nestretli, Deň 2 by som možno začal tým, že by som sa ju vydal hľadať na známu adresu k jej dobrej kamarátke, ktorá býva sama zhruba 2,5 hodiny chôdze od ich spoločnej roboty.
- Tri až štyri dni v týždni pracujem z domu, takže by to nesmierne uľahčilo moju situácia, keby prišlo k WTSHTF. Na druhej strane, ak by sa priateľka nevrátila domov z práce, zrejme by som Deň 2 strávil tým, že by som ju išiel hľadať do Bratislavy, čo by samozrejme mohlo ohroziť moju vlastnú bezpečnosť. Ale zase asi lepšie podstúpiť to riziko ako potom znášať psychickú záťaž zo stresu, keď človek nevie, čo sa stalo s osobou, na ktorej mu záleží, či je v poriadku, či nie je zranená, v ohrození života...
Prví traja, ktorí to zvládli dočítať do konca, majú u mňa pivo!
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Jack: Pivo nepijem, ale kofolu si tymto rezervujem... :wink:

Celkom zaujimavo si to rozpisal, a k tym autam: V tom scenari auta samozrejme funguju, ale ulice BA su kvoli havariam na bottleneck uzloch zablokovane (a samozrejme bez komunikacie to nikto neriesi/neodstranuje a zhustena premavka s vodicmi zurivo tukajucimi do mobilov vyvolava dalsie kolizie). Scenar je totiz zalozeny na tom ze z nejakeho dovodu prestanu fungovat telekomunikacne siete (povedzme pripad stredne silneho EMP ci uz sposobeneho solar-flare alebo HEMPom), pricom ale elektricke rozvody neboli prilis poskodene a zatial este funguju, a faradayove klietky aut ich pred EMP takehoto rozsahu ochranili (ci by to tak bolo aj v reale ale neviem odhadnut).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tvoj scenár sa mi páči aj tak. :wink:
Autom by som sa v Blave vedel vyhnúť väčšine problematických uzlov. Ale jeden blbý úsek mi tam stále zostáva. Proste neviem o žiadnej poľnej alebo inej nevyužívanej ceste, kade by sa to dalo - aspoň teoreticky - obísť. Ale už vidím, ako sa budem na jar potulovať po okolí a hľadať náhradnú cestu.
Ide o úsek Križovatka Patrónka - Kramáre/Pražská - Jaskový rad. Prakticky od Koliby alebo Vinohradov sa dajú za normálneho počasia (žiadny sneh ani husté lejaky) využívať účelové komunikácie, poľné a lesné cesty, alebo aj verejná zeleň a dá dostať cez Jur do Pezinka (tých kombinácií je niekoľko), odtiaľ potom jedným smerom na Modru, druhým na Šenkvice, tretím na Senec a keby v PK nebola uzavretá alebo upchatá Malacká cesta v úseku pod Rudnými Baňami, tak aj ďalej smer Záhorie. Jasne, že taký presun by chvíľku trval, ale je možný.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Chalani...ja len čakám, kedy prídete na to, že za takéto rady si môžte nechať dobre zaplatiť a my tu ostaneme na sucho :evil:

Jack - keby bolo najhoršie a Kramáre neprejazdné, tak chod cez Železnú studničku okolo Snežienky hore na Kolibu a odtiaľ ponad železnicu až ku zváračáku. Pokiaľ nepotrebuješ ísť na Kramáre, tak okolo Snežienky rovno a výjdeš až v Rači, ak si aspoň trocha terénny, tak myslím že až vo Svatom juri. Sú tam rampy cestou, ale väčšinou bývajú otvorené, hlavne cez deň kedy tam behajú lesní roboši.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

3500 korún, díky moc. Dobrá rada nad zlato. Na jar to možno ocheckujem. Na Železnú by som sa mal (aj v prípade upchatých ciest) vedieť z práce dostať buď bez problémov alebo len s menšími problémami. Som (veľmi) mierne terénny a moja štvorkolka celkom rada aj hrbolaté poľné cesty.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Veď potom na to pivo/kofolu môžme ísť na Železnú... :twisted:
Pozri toto, http://www.mapmyrun.com/routes/fullscreen/28333562/ Na mape tam nie je celý čas cesta, ale v skutočnosti je to pekná asfaltka. Pri prvom jazere sa dá stále odbočiť na Stupavu (výjdeš pri Baumaxe) alebo ešte ďalej, ale to už sú lesné cesty. Tesne za vysokým napätím(v tejto trace 13. km) je bufet ktorý má záhadné otváracie hodiny, ale dajú sa tam kúpiť minerálky a rýchlo zjesť guláš, pochybujem že tam hore budú vedieť že niečo prišlo a budú veselo čapovať.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Takže máme tu výhercov! Pivo/kofču majú u mňa:
1. Gunslinger
2. Madkiller
3. 3500 korún
OK páni, len mi to prosím pripomeňte pri našom vzájomnom stretnutí alebo krátko pred ním.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Jack dik za nealko pivo :D

co sa tyka toho problematickeho uzlu, tak tak ako pise 3500 no este je moznost to strihnut z kramarov cez Bardosovu na kolibu. Je to sice uzka ulicka, no pre rychle presuny ma cenu zlata ;)

*edit: aha, neskoro, ehm mno tak potom nic :oops:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Bardošovu poznám, ale len po poslednú 12-poschodovú bytovku, potom už neviem, kam smeruje. Hm, budem musieť kuknúť do mapy. Len ja by som veľmi nerád liezol na samotné Kramáre. Vo všedný deň je to tam dosť blbo prejazdné, v špičke ani nehovorím a nedajbože, aby sa tam stala hoci len jedna havária.
:twisted:
Agger, sorry, ale cieľová prémia bola vypísaná iba pre prvých troch.
:lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"