Potencialni protivnici a strategie boja pri SHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Laci, nápodobne. Nedá sa totiž porovnávať bezpečnostná situácia vo fungujúcom starovekom mestskom štáte obohnanom hradbami a stráženom stovkami bojovníkov so situáciou spoločenstva prežívajúceho v postapokalyptickom svete. Je pravdepodobné, že jeden obyčajný vyhnanec by dnes dokázal narobiť spoločenstvu, z ktorého bol vypudený, nepomerne väčšie škody.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

ja by som za pravdepodobných protivníkov predpokladal výjazdové skupiny väčších komunít, ktorý by mali snahu rozšíriť svôj vplyv. V takom prípade však neuvážený útok ako aj "mäkká" reakcia by mohla mať zlé následky.

Také skupiny by sa však zviditelnili iba po adekvátnom prieskume, a bolo by naivné myslieť si že skúsia naviazať styk naslepo. Usadlosť, ktorá aj pre prieskumníka vyzerá ťažko narušiteľná beztrestne, bude vydávať signál ktorý sa dá rozhodným ale kľudným jednaním potvrdiť a odvrátiť pre rozumne uvažujúceho veliteľa (neplatí to pre prípad že by boli nápadne lepšie vyzbrojený s technikou).
V každom prípade treba však nechať možnosť voľného odchodu, tak aby boli z väčšej vzdialenosti sledovaný (ani to nevadí, ak to spozorujú, stačí zostať hlboko mimo dostrel a dodržiavať odstup)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

buchar napísal:... to sa ale dostavame do role badguya :evil:
Ak by nastala taká situácia, ako WTSF, tak všetci budú badguys.
A tých pár dobrákov si vezmú svoj genofond do hrobu medzi prvými....
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Kapo: ved preto to tu dnes vyzera tak ako vyzera :lol: :lol:
inspiring_gates

Príspevok od používateľa inspiring_gates »

Napadlo ma - co tak sa niekedy dohodnut a vybehnut do nejakej starej budovy a vyskusat nejake obranne postupy, prip. vstupy do budov? Prip. by sa to dalo "zrealnit" formou airsoftu. Vychytat nejeke chybicky, vyzistit slabe miesta budov,...
Viem, ze by som si proste mohol ist zahrat airsoft, ale nenasiel som skupinku, s ktorou by sa to dalo nacvicit, kazdy sa chce len vyblaznit a hned postrielat...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"