Potencialni protivnici a strategie boja pri SHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

DOBERMAN
To sa stane v pripade, ze zlyhaju mechanizmy, ktorym sa venuje v ozbrojenych zlozkach pomerne vela pozornosti (rozklad armady ako velke alebo mozno najväcsie nebezpecenstvo pre spolocnost prave pre to co si spominal).
Armada by mala prezit WTSHTF ako celok (vid Egypt), ci uz motivovana politickymi zaujmami alebo inymi, v pripade uplne jasneho TEOTWAWKI sa ale bude samozrejme rozkladat a rozne jednotky sa stanu samostatnymi (a velmi zivotaschopnymi) s uplne inymi zaujmami (hlavne cielom prezit).
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

to Guns.:
Nebudem sa extreme rozpisovat...
Stratagia pre scenar 1 by zhruba sedela.
Pri komunikacii by som skor pouzil drevenu skrinku s kablom co obsahuje telefon vyhodenu von k autam. Skrinka by obsahovala aj vykonny mikrofon aby bolo pocut aj side debatu posadky aut pripadne radiovu komunikaciu s prepadovym komandom v zalohe. Cele sa to da poriesit aj smerovym mikrofonom. Pocas celej akcie, teda ak je to mozne sledovat radiovu komunikaciu v eteri. Aj podla kodovanej komunikacie sa da vytusit ci sa bude nieco diat.
Pri odchode preverit ci nepatria k vaecsej skupine, ktora sa rozhodla terorizovat okolie. Ak sa jedna o malu skupinu co sa rozhodla terorizovat svoje okolie po dalsom pokuse o zasobenie sa potravinami premenit na KIA pripadne niekolko WIA na zistenie informacii.

Scenar 2
Nosenie zbrane v aute je v tychto pripadoch nebezpecne. Najlepsie je mat nejaku vysutu hliadku ktora dopredu upozorni na pripadny check point. Potom vysadit strelcov zo zalohy a nechat jedneho prejst cez check point. Strelcov potom nabrat znovu za check pointom. Je to dost tazkopadne riesenie, ale v pripade takychto zlocineckych check pointov nevidim inu moznost.
inspiring_lichterman

Príspevok od používateľa inspiring_lichterman »

1. scenar.
Mozno by stalo za uvazenie preventivne zakrocit a zaistit ze by sa uz nevratili .. vlastne by ani neodisli. Mohlo by byt nebezpecne nechat ich odist ..

2. scenar.
Predpokladam, ze pokial by to bolo v otvorenej krajine tak by sme ich zbadali uz v dostatocnom predstihu a pokial v neprehladnom terene tak by som sa chopil sance zdrhnut. (neriesim prevenciu ale riesenie danej situaciu ako bola navrhnuta)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

1. scenár: Chytiť a zjesť! Predsa v čase najväčšej núdze nenecháme taký cenný zdroj kalórií a bielkovín, aby nám len tak ušiel.
:lol:
2. scenár: Možno by nebol od veci predsunutý prieskumík na motorke vybavený vysielačkou. Auto s ozbrojencami až niekoľko minút za ním.
:idea:
Prvý prípad berte ako joke, nie som predsa kanibal. Zatiaľ.
:twisted:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

ukazka cerstveho SHTF a toho co sa deje pri presune

Viacerí Egypťania opisovali nebezpečnú cestu z Líbye, na ktorej na nich strieľali ozbrojení banditi, snažiaci sa využiť chaotickú situáciu.

"Všade boli gangstri a kedykoľvek na vás vyťahovali zbrane," povedal 24-ročný Hasan Muhammad, pracovník oceliarne v meste Tobruk. "Snažili sme sa v noci spať, no nemohli sme. Gangstri strieľali do vzduchu každých 15 minút. Vzali nám peniaze, vzali všetko."

"Päť ľudí zahynulo na ulici, kde bývam," povedal Muhammad Džalálí (40) pre agentúru Reuters na hraničnom priechode as-Sallúm. "Odídete z Benghází a potom máte... nič len gangy a mladých ľudí so zbraňami," dodal s tým, že môže potvrdiť správy o nasadení lietadiel a ťažkých guľometov proti demonštrantom.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5776807/kaddafi-dem ... z1EiVnj1HB
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

situacia c 1)
dve moznosti :mate dostatok ludi a dostatok zbrani (a municie) -zatial co akoze idete pre jedlo tak sa team pripravuje... 4 ich nenapadne obidu z boku. jeden flusne zapalnu flasu na zadne auto (to by malo zablokovat cestu aby nemohli tie dve ostatne fuknut) pripadne aj na to stredne, potom pustia palbu po tom strednom aute...od brany sa pusti palba na chlapika v teniskach a v balistickich vestach a nejake dve davky pre istotu do auta...predpokladame ze vyuzijeme moment prekvapenia takze by nemali ani stihnut vystrelit (ak aj stihnu strelit pravdepodobne nebudu mat ani na co ak mate strielne poriadne zamaskovane a na boku mate pripraveny nejaky lahky zamaskovany zakop pre taketo prilezitosti) ... vysledok jedno-dve vyhorene auta, balisticke vesty, 58cku pripadne aj viac, municiu, mozno dalsiu vystoroj z auta, nejake phm (pohonne hmoty) a ak sa postasti aj jedno funkcne auto
co mozme ziskat (co sme ale nechceli) mozno to niekto schyta (to je velmy neprijemne) zbudime pozornost-strelba, vycitky svedomia, mrtvoli pred branou

oplati sa to? mozu sa vratit noci a teraz su iba na prieskume, mozu nas chodit takto drancovat pravidelne... ale toto by som spravil fakt iba ak by bolo jasne ze sa uz zivot do normalu nikdy nevrati a toto je uz koniec sveta ako ho pozname a municia pride v hod...

inak postupovat ako povedal Pán apokalypsy guns - tento postup zvolit vtedy ak nemame dostatok ludi, zbrani, municie,schopnosti, ak mame svedomie, ak je tento stav bezvladia iba docasny...potom vas o nejaky rok niekto praskne ze ste pozstrielali 9 ludi a ste v :cry: :cry:
Naposledy upravil/-a White Wolf v 23 Feb 2011, 06:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

WhiteWolf: Dik za kompliment, Pan Apokalypsy ma zatial nenazval nikto... :wink: :twisted:

Obrázok
Gunslinger

P.S. pre vsetkych Riders of the Apocalypse: Tie scenare/situacie som nahodil len ako par prikladov, kludne mozme pridat dalsie (cokolvek od navstevy opustenej benzinky az po bliziacu sa tankovu brigadu :wink:
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

No, mna by zaujimalo,ako by ste sa zachovali tesne po zacati wshtf, alebo teotwawki. Napriklad, ako to je pohromach ,ze do par hodin je v obchodnych centrach 0 cela nic. Myslite,ze je lepsie ist trebarz do tesca neozbrojeny a snazit sa "nakupit" co najviac zasob nenapadne, alebo nabehnut so zbranou a odohnat rabujucu skupinu ludi pri konzervach?
Myslim,ze so zbranou je to riskantnejsie, ako bez nej v tomto pripade. Viem si predstavit, ze mierim na rozbesnenu skupinu ludi, aby sa mi uslo aspon cosi a zo zadu ma da dole dalsi "taky ako ja".
Moja strategia by bola byt nenapadny a celkovo asi do velkych nakupnych centier neist, pokial sa tomu da vyhnut.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ak tam nabehneš z starou v3s ako skupina okolo 30ludi všetci budete mať 58 tak ver že kľudne môžeš v pohode čítať aj záruku na konzerve aspoň do príchodu takej istej alebo väčšej skupiny :D
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

ondro> ja osobne by som pockal kym to ta skupina nalozi na ich povoz a potom im ho cmajzol. Predsalen, kebyze si mam sam nosit zasoby na dlhodobe prezitie niekam tak sa velmi unavim :twisted: :roll:
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Takze pisem si do dennika: pozor na Filipa :D Ale veru neni to zly napad, to ale bude strasny bordel, ked bude kazdy mysliet takto, dalsiu vec do vybavy objednavam nepriestrelnu vestu :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

mas nejaky typ na tu vestu za cenu, ktora ta nezruinuje?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zase je tu aj taká nepríjemná možnosť, že keď si človek všimne, že tu máme WTSHTF, bude už neskoro ísť na nákupy/rabovačku do Tesca a potraviny sa budú zháňať kade-tade po reštikách, skladoch, pivniciach...
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Pokukavam uz dlhsie starsie na ebayi za okolo 200+- usd, nieco taketo http://cgi.ebay.com/Bullet-Proof-Vest-B ... 4470wt_934
Najlepsie nejaku, do ktore sa aj trauma platy daju vsunut.
Naposledy upravil/-a inspiring_faraday v 23 Feb 2011, 22:41, upravené celkom 1 krát.
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Samozrejme Jack, zakladne zasoby treba mat uz doma, ale toho nikdy nie je dost, lebo boh vie, kedy sa zas spolocnost vrati k normalu...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"