Potencialni protivnici a strategie boja pri SHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ondro a potom jak naschvál chytiš včielku do mozgovne, alebo ti pretne tepnu v nohe... Murphy nepustí.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Jack, no vidis, tak potom ked najdes Ondra - ktory uz stihol zatrepat backorami, budes mat zadara vestu ;)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Veru! A s takou vestou už môžem ísť aj za nevestou, ako by povedal klasik.
:D
Až na to, že Ondro má v kolonke bydlisko napísané Pb. Keďže verím, že to nie je chemická značka a on nie je zaliaty do olova, predpokladám, že žije v Považskej Bystrici. Tým pádom z jeho vesty nebudem mať úžitok, aj keby ho picli rovno tri razy. Ale taký BKSL by sa azda potešil, on tuším pochádza z hentamtých končín.
:idea:
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

No toto, este tu vestu ani nemam a uz sa tu planuje,ako o nu pridem :lol: Ano Jack, som s Pov. Bystrice.
No, spat k teme, myslim si,ze taka vesta, ci uz stab proof, alebo bullet proof nikdy nie je na skodu, aspon pre pocit lepsieho bezpecia, ktory neni na zahodenie. Osobne by som pocas apocalypsi v nej aj spaval :) A ked uz ist na prieskum, tak jednoznacne by bolo lepsie poslat vystrojenych ludi a tych ostatnych nechat v bezpecnom ukryte, clovek nikdy nevie odkial pri gulka. Samozrejme by to chcelo balisticke platy, lebo bez nich neni zasah moc prijemny
:? ,alebo vestu na sposob dragon skin.
No a samozrejme sa treba modlit, aby to clovek nedostal do hlavy, do stehna.. :x :?
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

cena na e-bay je dobra

len aby to bola skutocna vesta, nie nieco na sposob 100 eurovych rolexiek.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

1.scenár, ja by som nedal ani potraviny a ani by som nepustil paľbu, vysvetlil by som že nemáme navyše potraviny a že sme vyzbrojený a vieme sa obrániť, ale za výmenu sme ochotný dať nejaké veci, podľa toho čo ponuknú. V žiadnom prípade by som nestrielal prvý a ani sa neukázal ako banda posratých ale vyzbrojených civilov.
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

aris napísal:cena na e-bay je dobra

len aby to bola skutocna vesta, nie nieco na sposob 100 eurovych rolexiek.
Na ebayi som kupil uz minimalne 200 veci, zo vsetkych moznych krajin (vacsinou Taiwan, China, Usa, Singapur), mozno raz, dva krat som sa odr*bal, ale to tiez iba mierne, ked si clovek najde predajcu,co ma par tisic 99.9 pozitivnych feedbackov, tak sa nemusi bat. Skor mam lepsie skusenosti ako s tuzemskymi predajcami, co sa tyka customer service.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

V diskusii o vestach pls pokracujte v temach na to urcenych (balisticka ochrana, pripadne vystroj) nech sa to tu nemiesa.


A len tak naokraj - neexistuje 'nepriestrelna' vesta (kazda jedna sa da prestrelit, zalezi len od raze), cize hovorime o 'balistickych vestach' :wink:


Cize spat k strategiam - ten napad s pockanim az nalozia nakladak a potom ujst s uz nalozenym neznie zle :twisted: ale otazke kto vsetko z tu pritomnych vie nastartovat auto bez klucov sa radsej vyhnime :wink: :lol:

Inak, dalsia moznost je napr. uniest auto aj s vodicom, a mat ruky volne na pripadnu strelbu :idea: Dalsia moznost nakladak 'prenasledovat' z bezpecnej vzdialenosti, a 'znefukncnit' ho (defekt, bateria, atd.) na mieste kde by nam to viac vyhovovalo, atd. atd. atd.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa buchar »

... to sa ale dostavame do role badguya :evil:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Predpokladám že keď budu nakladak nakladať tak ho nenechajú vonku na parkovisku v mraze alebo horučave ved nič nebráni tomu aby s nim vošli až na predajnú plochu :D šlohnúť im ho je mala šanca .Počkať si niekde naňho je to iste len v modrom. Prenasledovať ho do skrýše a pokúsiť sa ho šlohnúť v noci ešte menšia šanca -nejaku dobu trva kym sa natlčia brzdy . Ešte sa mi pači je počkať kým pôjdu znova rabovať a vybieliť im zásoby z úkrytu :twisted:
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Mna by zaujimalo, aku strategiu prezitia (obrany) by ste zvolili,v pripade, ze by clovek zostal sam, odkazany len na seba. Predpokladam, ze sam clovek dlho neprezije, ze je lepsie sa pridat ku skupine. Ale ked clovek trebarz chce byt sam, je na to zvyknuty, tak by sa mu nechcelo zrazu zit v skupine 30 ludi v bunkri, alebo nie vzdy by ta moznost bola, napr. by bol clovek vyluceny zo skupiny, jeho druhov pozabijali, atd.
Znie to trosku (dost), ako filmovy stereotyp, osamely jazdec tulajuci sa apocalyptickym mestom :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

neviem-neviem, to by ti mohlo výjsť akurát tak v COD :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

nuz, zruteny svet by sa urovnou podobal asi dost staroveku. aky bol vedla trestu smrti najhorsi trest v staroveku? vyhnanstvo. preco?
lebo cudzi ta neprijali a sam si to dlho neprezil.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sám máš šancu na dlhšie prežívanie v postapokalyptickom svete asi iba za predpokladu, že prišlo k náhlemu vyhubeniu/vymretiu drvivej časti ľudskej populácie na danom území. Potom nemusíš riešiť konflikty, v ktorých by si ako osamotený jednotlivec vždy ťahal za kratší koniec, môžeš si privlastniť všetky zostávajúce zdroje a naplno sa môžeš sústrediť na zabezpečenie základných potrieb na prežitie, ich zhromažďovanie (bez nutnosti strážiť ich pred iným preživšími) a nerušené zúžitkovanie. Pravda, to všetko do momentu, kým ti z tej samoty nehrabne...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

v takom svete osamelý bojovník by možno prežil, ak by bol zručný, ale prvá vážnejšia choroba by ho možno zložila, avšak si nemyslím že za najhorší trest by zvolili vyhnanstvo, človek ktorý nemá čo stratiť môže byť príliš nebezpečný pre skupinku ktorá žije na hrane, navyše pozná všetky jeho slabiny a zvyky. Ja by som hlasoval za trest smrti, pokial by som žil v takej situácií a mal by som tam aj rodinu.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"