Konzervovanie, dlhodobé skladovanie, recyklácia....

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Ja som nenapisal, ze mam soju rad, a okrem toho u nas nie je oficialne umoznene dodavat GMO a ani potraviny s obsahom GMO, ak si to teda nezadovazime s USA a pod., kde to povolene je. Okrem toho GMO nepreukazali (zatial) nejake negativne nasledky na ludi (nevravim o zivotnom prostredi). Ale ako vravim, soji sa mozeme vyhybat aj tak jej denne skonzumujeme kvanta a ani nevieme kde a ako (je sucastou takmer kazdeho mäsneho vyrobku, peciv, chlebov, a pod.). Fazule, hrach a kukurica su super, ale odkedy som to 3 mesiace vkuse zral v Afrike, tak to nemusim ani citit... . :roll:
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

To ze to nieje oficialne umoznene dodavat nic neznamena... Hovoril mi jeden osivar - ako to funguje v roterdame v pristave - tam nikto neriesi GMO/neGMO tam dochadza ku kontaminacii (maju s tym problem preto sa rozculoval)
A co sa tyka negativnych nasledkov.... To este len zabadame za par generacii. Kazdopadne laboratorne zvierata krmene GMO boli po 3-5tich generaciach neplodne, degenerovane, chore....
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Potvrdzujem, profesora ktorý to zistil a výsledky zverejnil okamžite prepustili a znemožnili ho aby nikto ničomu neveril čo povie (vtedy bola reč o pokusoch na potkanoch).
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Je to možné, ja nevyvraciam nič, tiež nie som zástancom sóje a to najmä kvôli tomu, že obsahuje veľa fytoestrogénov, ktoré pôsobia na spermatogenezu - riedia nám to :lol: . Každopádne pri pestoaní GMO nie je možné celkom vylúčiť ich kríženie s non-GMO. A tie výskumy - ono sa uz toho nakecalo dost, raz je to zdrave, potom nie, čas ukáže, či sme si vybrali správne, alebo nie :-) .
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

"že obsahuje veľa fytoestrogénov, ktoré pôsobia na spermatogenezu - riedia nám to" :shock: :shock: :shock: Tak to som nevedel ako posobia fytoestrogeny
Odteraz soju nejem :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Ak nechces konzumovat soju, plati to, co bolo napisane vyssie. Treba sa vykaslat na vsetky priemyselne spracovane potraviny. Od sladkosit, peciva, polotovary az po "masove" vyrobky. V obycajnych rozkoch je soja !!!
Treba sa naozaj vratit k zemiakom, kyslej kapuste, cervenej repe a ovciemu mlieku.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Este ma napadla jedna drobnost. Minule som skusal v plechovke od tuniaka v oleji vyprazit v pahrebe kusok syra :). Sice to bolo mastne, ale stale lepsie ako nic. Ma niekto podobne skusenosti ?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Rudo, aj rebrík a koleso už vymysleli. :lol:

Klasika, grilovaný syr. Ideálne hermelín. Zabalíš do alobalu, trošku pomastíš a okoreníš a zlahka pogriluješ. Baštíme to od nepamäti. K tomu grilovaná slaninka, šampióny a zeleninka.
Obmienať sa to dá hoc ako.

Ale iné som chceu. Toto už doma má predpokladám každý správny Shťfák:
http://www.medienka.sk/
misko 6
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa misko 6 »

Toto je legálne mať doma? Či je to legálne, ale len v tom prípade ak budeme destilovať čistú vodu, resp. nie ovocie? :-)
Len tá cena, tá cena. http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/ori ... s_Face.jpg
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

misko 6: nemôžeš si doma legálne páliť vlastný alkohol a to ani pre vlastnú spotrebu. Ak chceš vypáliť vlastné ovocie môžeš použiť pestovateľskú pálenicu a platiť polovičnú spotrebnú daň.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

vie niekto, či zákon o spotrebnej dani z liehu obmedzuje vlastníctvo takéhoto zariadenia? mne sa to tam nepodarilo nájsť...v tom prípade kúpiš a .....
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Sak to ze to mas doma neznamena ze to aj pouzivas :lol: Zariadenie na palenie mat doma mozes, legalne na nom ale palit ovocie nemozes... mozes ist ale napriklad vyrabat destilovanu vodu 8)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

2weird2die: takto ako píšeš myslím nie, ale je to dosť ošemetné, pálený alkohol je cítiť, stačí aby ťa sused udal a môžu po tebe ísť z daňového úradu, ak to chceš mať legálne, tak sa zas musíš registrovať na Štátnej veterinárnej a potravinovej správe, tuším aj na ministerstve pôdohospodárstva atď.

Destilovanú vodu vyrábať môžeš jasné... ale úplne ideálne bude keď ten prístroj nekúpiš u nás alebo nekúpiš na faktúru, pretože daňový úrad je asi jediná štátna inštitúcia kde štátu záleží na tom aby bola efektívna. :wink:

PS: také veci ako problémy s metanolom, oslepnutia a úmrtia, tiež nie sú zrovna zriedkavé...

Kto má záujem, nech sa radšej dohodne v Maďarsku, tí neplatia spotrebnú daň keď si pália vlastné ovocie v pestovateľskej pálenici (myslím).
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

no dobre.. ale potom tam máš dovoz alkoholu.. no to musí ísť cez colnicu, kde ti vyrubia spotrebnú daň a až po jej uhradení prepustia alkohol do voľného obehu. v prípade prevozu alkoholu cez hranice vidím väčšie riziko ako pri pálení doma... úkvap, srdce, dokvap... :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

2weird2die: ale veď sme v EU nie? Jednak ťa nemá moc kto kontrolovať a keď ťa aj kontrolovať budú, tak ty nenesieš alkohol naflaškovaný s etiketami určený na ďalší predaj, ale alkohol pre vlastnú spotrebu, na to sa myslím spotrebná daň vzťahovať nebude, trebalo by si to v Maďarsku zistiť. Skôr by ma zaujímalo ako tam človek dostane ten kvas do Maďarska :)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"