Vystroj a uzitocne veci (vhodne i na barter)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Ok, dik za postrehy, asi budem kukat radsej inzerciu :-)
eager_meninsky

Príspevok od používateľa eager_meninsky »

Zacinam rozmyslat nad kupou solarnej nabijacky akumulatorov a to hlavne malych bateriak AAA, AA, pripadne inych.

Vedeli by ste mi niekto poradit?

Co poviete na nieco taketo?
http://www.123store.cz/solarni-generato ... ru-tps-956

Zrejme by ale trvalo tyzden nez by to nabilo naplno vsetky 10 akumulatorov... :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Za par centov kúp zahradne lampičky sú na jednu AAA alebo AA baterku cez deň ti baterku nabijú a keď ju večer nevyberieš tak ti ju vysvietia.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Možno som nejaký vadný, ale ja tomu textu v názve a ani popisu voľajako nerozumiem... :cry:
"...Solárního nabíječ akumulátorů TPS 956..." :?: :?: :?:
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Ja som si objednal z DX niečo takéto: http://dx.com/p/portable-folding-solar- ... more-93800

Mal by tam byť obvod, ktorý stabilizuje napätie na 5V do USB konektora (Uvedené 6V na prázdno).

Momentálne som si ale objednal step up modul, ktorý z napätia 0,9V - 5V stabilizuje na konštantných 5V. Stál ma cca 2€. Ešte sa snažím na e-bay vydražiť pár 6"x6" solárnych článkov triedy A a vyrobím si vlastný solárny zdroj s oveľa vyššou efektivitou.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ak potrebuješ stabilizovať 5V tak ti stači EL 7805 za par centov
DDT
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 13 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DDT »

Max11 napísal:Ja som si objednal z DX niečo takéto:....
Uz ti to prislo? Ako to funguje? Testoval si to?
Dokaze to nabijat napt. telefon bez problemov?

Nejake ine skusenosti a postrehy okolo toho?
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Zatiaľ je zásielka niekde na pol ceste z Číny :) Objednával som viacero gadgetov podobného charakteru. Kamarát už nejakú dobu pár takých vecí má a je s tým spokojný.

@Bum -pochybujem, že za 1,77 USD postavíš doma takýto modul ;) http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 1169704387

Objednával som ich viacej druhov. S niektorými už mám skúsenosti a fungujú perfektne na ten účel, ktorý potrebujem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

0.5A je malo pozri si kolko by mala davat tvoja aktualna nabijacka na telefon.
Treba kupovat aspon 1A, lebo ani nevies kedy mozes tento vystup pouzit na daco ine minimalne v tejto teme ;-)
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

je třeba jít na to od zadu.
Co všechno budu nabíjet a jak dlouho budu mimo síť.
Z toho mi vyjde jakou kapacitu potřebuju.
Ono se to nezdá, ale č,lověk si zvykl na mobil, GPS,event čtečku, NTB a připojení na net,atd.
Já mám toto:
http://www.sunnysoft.cz/zbozi/102PPW-06 ... 00mah.html
a vystačí mimo civilizaci na dlouhou dobu pro několik lidí.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

pri tych cenach solarnych panelov som sa nasral a objednal solarne clanky a panel si postavym sam za 1/2 cenu aky len budem chciet 8)
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Keď budem mať viac času tak plánujem navrhnúť a skonštruovať (s malou pomocou profesionála :lol: ) vlastný obvod pre solárny panel, ktorý dokáže konvertovať vstupné napätie smerom hore aj dole. Čiže prepätie zníži a malé napätie transformuje na vyššie.
Najskôr ale musím zohnať diely pre výrobu seriózneho solárneho panelu s vyššou wattážou, pretože predpokladám, že obvod aký spomínam bude mať vyššie straty a tým pádom je nezmysel ho pchať do mini turistickej nabíjačky na telefón.

Včera som skúšal inak jeden z tých step-up modulov, ktorý mi prišiel a funguje perfektne. 2700mAh NiMh AA batériou som nabil telefón z cca 20% na 100%. Čas som nemeral, no tipujem, že to bude raz toľko ako so sieťovým adaptérom. Prekvapilo ma, že obvod funguje dobre aj pri napätí nižšom ako udáva predajca. Pri vstupnom napätí od 0,6V do 2,4V som dostával stabilne 5,00V. Pri záťaži so vstupným napätím 0,6V bolo na výstupe cca 4,3V. Pri vyššom vstupnom napätí bolo na výstupe 4,7-4,9V.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Solárna nabíjačka dorazila ku mne z Číny :) Mal som možnosť ju zopár krát testovať na nabíjanie telefónu za zamračeného počasia.
Celkom ma prekvapilo, že stačilo aby som ju rozprestrel medzi žalúzie a sklo okna a aj pri zamračenom počasí mi to nabilo telefón z 0 na 30%. Ak by bol záujem môžem napísať podrobnejšiu recenziu keď bude krajšie počasie na lepšie testovanie.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ma niekto skusenosti s dosimetrami znacky SOEKS ?
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa karo82 »

Zháňam lampáš. Nie klasický :-) ale skôr niečo na štýl "preper"
To znamená že požiadavky sú:
Led žiarovky, napájania AA batérie, záložné napájanie solar alebo kľukov, vodeodolny, narazuvzdorny, niekolko módov, max 300 lumenov.

Ak niečo také poznáte dajte link, dík.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"