Mŕtve schránky, skrýše

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

zatial sa mi najviac pozdava zostavit si vlastny "kit" podla svojich predstav, aj cenovo to vyjde lacnejsie ako kupit hotovy.

Do kybla od primalexu toho vojde dost, napr. mensi nerezovy hrniec hned na spodok a do neho dalsie veci. len na rezervne oblecenie bude treba asi dalsi a mozno tam vojdu aj dake starsie tenisky. Takze to vidim na dva kyble poriadne uzavrete, popr. este prekryte igelitom.
naklady minimalne, ked to nepouzijem nic sa nedeje a ak pride situacia - tak to pomoze. ako hasicak v aute.

myslim si ze tento sposob prezitia len za pouzitia ukrytych veci je nerealny v zime pri kope snehu a mrazoch. to by si musel clovek zakopat aspon desat nadob :lol: aj s kvalitnym paperakom, stanom, sneznicami ap..
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

23 eur???
jezismaria, kam sa ides stratit?
skatula vodotesna, otvoris uz nebude, ale ju uz nezavries, vsetko sa ti vysype, hocijaka zatvaracia plastova krabica na potraviny alebo z kremu od topanok je lepsi,

- kompas 1 ks
na co ti to je? potrebujes drzat presny kurz na mori alebo v pusti kde nie su orientacne body? nestacia ti hodinky a/alebo slnko? v meste vsetky satelity smeruju zhruba na juh, na pribiliznu orientaciu ak je zamracemne ti to staci
- podpaľovač ohňa 2 ks,
- 31 m niť na šitie (ryb. vlasec)
naco? na ryby je to malo, na sitie vlasec absolutne nevhodny
- čaj v sáčku 1 ks
bez caju sa neda prezit? teple pijem len varene vino alebo polievku, ale prezil by som bez toho dost dlho
- blok 20 ks trhacích zapaliek 1 ks
zapalovac je o dost lepsi
- žiletková čepeľ 1 ks
myslim ze by stacil noz
- lepiaca páska 30 x 4 cm
- PE sáčok uzatvárací 1 ks
- klinec 5 cm 2 ks
na co?
- rybársky háčik 2 ks
chytal si niekedy ryby?
- žuvačka 1 ks
jedine aby ti nesmrdelo z huby
- energetický cukrík 1 ks
jeden ta nezachrani
- 3 m viacúčelová pletená šnúra
uznavam, dobry spagat sa moze zist
- voduvzdorné bezšrktátkové zápalky 4 ks
zase zapalky?
- slepačí bujón v sáčku 1 ks
je to akurat na oklamanie zaludka, ziadne energeticka hodnota, len glutaman, sol, dochucovadlo
- cukor v sáčku 1 ks
to ma nezachrani, malo by bytg aspon 100 g
- antiseptický tampón 2 ks
- viazací pásik 3 ks
- signálne zrkadlo 1 ks
- náplasť 2 ks
- zatvárací špendlík 2 ks
- signálna píšťalka 1 ks
vies piskat na prstoch?
- ihla na šitie 6 cm 1 ks
- poznámkový blok 1 ks
jedine ak budes pisat pamate, ako hajzlak je to male a tvrde
- pero 1 ks
pisu tam ceruzka, to je lepsie
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

podľa mňa to však zvýši šance na prežitie prvého šoku, kým sa človek zorientuje v situácií a zistí čo vlastne chce. Keď si hladný a vystresovaný, aspôň nebudeš mrznúť a vieš kam máš vyraziť, prípadne máš ilúziu že máš šancu :?

oblečenie a nádoby je dobré mať, ale aj kompas a mapu, baterku...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Hlava, suhlasim, az na tie zuvacky. Zuvacka odputava mozog od hladneho zaludka a zvysuje koncentraciu resp. pomaha udrzat bdelost. Mam to odskusane :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie som rybár, preto ma zaujíma Hlavova poznámka, že 31 m rybárskeho vlasca je na ryby málo. Prečo? Pamätám si totiž, že keď sme ešte boli decká, kamaráti na dedine chodievali k potoku s vlascom, háčikom a nejakou malou návnadou, naviazali sotva 2 m vlasca na palicu, neviem, či vôbec použili nejaký plaváčik, návnadu na háčik a chytali s tým menšie ryby.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

na tych 31 m vlasca by som privazal aspon 10 hackov s nejakymi navnadami (co priroda da) nechal to na noc vo vode, do rana sa hadam nieco chyti. cez den by boli iste ine starosti o prezitie ako vysedavat pri vode kvoli jednej rybe..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja som aj taký hobby rybár. Ale nieto času vysedávať pri vode.

A pravdu povediac, neviem si predstaviť, na čo by mi bola nejaká KPZ-ka v európskej divočine. Do vrecka nožík, telefón, budelár a zapalovač. /prípadne ešte deku a rum/
Na čo by vám boli ostatné hovadiny? :lol:
Kedy ste si naposledy niečo štopkali? :lol:
Kam by ste blikali zrkadielkom? :lol:
Kam by ste sa vybrali, ak by ste vedeli, kde je sever? :lol:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

keď si v situácií že je nebezpečné sa niekoho spytovať na cestu, keď značky pri cestách môžu ukazovať hockde, a keď aj pomerne blízke obce sú na niekoľko hodín či dní chôdze, tak je dobre mať mapu a kompas a vedieť kde si a kam máš ísť.... GPS ťa nevytrhne z biedy :lol:
zrkadlo asi tiež bude zbytočné (treba si dobre zapamätať svoju tvár a potom sa holíš z pamäti :) )
chytať ryby podľa mňa bude dobré sa naučiť, ale nie vysedávaním pri brehu, ale efektívnejšie.... neviem akým dobrým poľovníkom si, ale v zime toho veľa u nás nemotá v lesoch, a domáce zvieratá nemôžeš často jesť.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

kompas sa zíde ,koľkokrát sa motám v lese keď príde hmla. Silon háčik zápalka a dugov z čuča na chytanie rybičiek je určite super :D
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Pravda, tie kelimky na potraviny tiez mozu posluzit a pri podmienke viacnasobneho otvarania/zatvarania sa javia aj ako lepsie riesenie. Ano, s bujonom je to rovnakom ako so sackovymi polievkami, proste zbytocna volovina - nulova energeticka hodnota. To uz skorej namiesto bujonu,zuvaciek a energetickeho cukrika kompaktne (do 200g) balenie hroznoveho cukru, je lacny a vydrzi cca 24 mesiacov. Tuto konzervu som spomenul, len ako jednu z mnohych moznosti. Ten vlasec ale podla mna vobec nie je na zahodenie. Co mi tam ale chyba je napr :
- rybarsky hacika k tomu vlascu
- kondom - nie kvoli libidu, ale kvoli aspon provizornej preprave alebo uskladneniu vody
- jodove/chlorove tabletky - na naslednu upravu vody, a tym ze mas frcak, mas aj v com tu vodu upravit
- zapalovac BIC - namiesto vsetkych tych typov zapaliek, popripade firesteel
* ziletka sa moze zist a aj keby nie, tolko miesta nezaberie
* ten poznamkovy blok by som osobne tiez uplne nezavrhoval - resp aspon par A5 stran papiera
* kompas pre mestskeho cloveka tiez nie je na zahodenie

toť môj názor :)
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Mnoo taky kelimok ma viac vyuziti (sry za OT) :roll: :

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Laci napísal:keď si v situácií že je nebezpečné sa niekoho spytovať na cestu, keď značky pri cestách môžu ukazovať hockde, a keď aj pomerne blízke obce sú na niekoľko hodín či dní chôdze, .....
Tak to sa na slovensku nenajde. /daj nejaký scenár/
A ak by aj. Tak ak sa v takej situácii niekedy ocitnete, tak budete mať pri sebe maximálne to, čo máte pri sebe v bežný deň.
Verte, že určite nebudete mať to, čo tu teraz vymenujete. A od svojej zakopanej schránky budete na hony ďaleko.

Ak raz budem musieť peši prejsť divočinou nejakých 300km, tak sa nebudem zabávať rybolovom.
Bez jedla vydržím v pohode 30 dní, tak prdím na bujón, či opečenú beličku.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Bez jedla 30 dní, keď si na pochode?
:shock:
Poznám jedného, čo vraj fungoval bez jedla 40 dní na púšti, ale ten asi moc nepochodoval a bol to iný king...
:wink:
Ale mám pocit, že si to asi myslel tak, že ti netreba jesť každý deň.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

nemyslel som na prvé hodiny/dni po klapse, myslím tým všeobecne presun v neznámom teréne ... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Hladovka nie je moje hobby, preto mám skoro 50kg nadváhu. /ale ani to nevidieť :oops: /
Ani nevyhladávam situácie, kde by som si trochu zahladoval. /ročne varím pre kamarátov tak 500litrov gulášu.../

Ale mám dobrých priatelov, a tí robia 30 dňovú hladovku už niekolko rokov, ako pravidelný každoročný očistný rituál. Takže viem, že sa to dá v pohode zvládnuť bez újmy. Dokonca to má v mnohých smeroch aj liečivé výsledky. Samozrejme ak je hladovka "spustená správnym spôsobom", tak sa dá popri nej normálne pracovať a vykonávať bežné činnosti. /okrem varenia/
Nejaký pochod nie je žiaden brutálny výkon.

Na správne vykonávanie hladovky je najdôležitejšie prestať príjmať akú kolvek potravu a poživeň. Telo asi zhruba po dvoch dnoch, keď sa vyprázdni žalúdok a črevá prejde na vnútorné spalovanie. Zistíme to tak, že žalúdok nás prestane bolieť a prestaneme cítiť hlad. Aj ludský organizmus je prispôsobený na toto krízové obdobie hladu, ktoré naši predkovia bežne a pravidelne zažívali. Takže telo presne vie, čo nepotrebuje a v prvom rade začne zožierať všetko, čo nepotrebuje. / penis,srdce a mozog to nie je :wink: / Ukončenie hladovky je tiež dôležité. Dá sa skončiť hoc kedy. Len opatrne a postupne.
Hlavné je, aby sme ju nekončili kvôli pár malinám, či nejakej náhodnej potrave.
Viac o hladovke a pozitívne či negatívne postrehy sú aj na nete. Napr. http://www.chudnutie-ako.sk/diety-nepom ... a-zdravie/

Takže viac, ako nejaká KPZ mi príde dôležitejšie to, čo sa naučíme a ako to dokážeme využiť vo svoj prospech. Lebo to máme vždy pri sebe :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"