BoB v aute

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

agger napísal:Kapo, ale ja nejazdim na vetrieske :D

Nad tym CBckom rozmyslam, len sa musim poradit s eletrikarom ako to tam napojit na stavu. ........
Vo vetrieske nevozím skoro nič... :wink:
Vo svojom aute toho vozievam ovela viac, ako som napísal. Len som si na všetko ani v rýchlosti nespomenul. :roll:

CBčko zapojiť nie je žiaden problém. Plus a mínus zvládne zapojiť naozaj aj moja dcéra. Akurát anténu je treba poladiť PSVé metrom. Je to ale hlavne kvôli lepšiemu signálu.
Napr. Brácho má jednu CBčku urobenú ako prenosku. /v prípade potreby sa dá hodiť na každé vozidlo/ Šťava zapojená na zásuvku do autozapalovača a anténa je magnetka na strechu.

S meničom 12 na 220 je to trochu ťažšie. Tie slabučké /150-300w/sú robené na autozapalovač. Ale sú vhodné len na malé odbery. Ako sú nabíjačky na telefóny, či baterky.
Na silnejšie /1000-3000W/ treba už riadne pripojenie na riadnu baterku, a len na chvílkové využitie. To ani poriadny alternátor nestíha dobíjať.
To je už lepšia malá elektrocentrála....
Ale to je už iná debata..... :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

rozmyslal som, ze by som si do auta postavil nejaky maly nudzovy kit.
uz dlho rozmyslam nad aspon tak 10L bandaskou paliva a vcera som rozmyslal o pripadnom jedle. napadlo mi emericke mre. nieco na sposob, ze to tam mozem nechat par rokov a az to raz budem potrebovat, tak to tam bude.
nejake postrehy? ked mam 10l paliva, potrebujem k tomu este aj jedlo? s autom sa pohybujem v civilizacii. ak jedlo tak pripadne alternativy k mre. to som vybral preto, lebo je uz relativne rokmi odskusane a nie je drahe aj ked je to prirodne ako chemoterapia, rozmyslal som tak o 2 sackoch.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

luke

preco radsej nie, dve konzervy gulasu alebo ryb, alebo niecoho co ma sice o par rokov kratsiu trvanlivost, ale zato ti to aspon bude chutit.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

len si spomeň koľko je stupňov v aute v lete ak ho necháš na slnku, a teraz zrátaj koľkokrát ho máš na slnku hoci aj celí deň.... 40 45stupňov v pohode, aj viac, a potom to otvoríš a prejde ťa chuť aj od suchára.. :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

lebo neviem ci konzerva gulasu prezije leto v kufry v ktorom bude 40 stupnov, o tom mre viac menej viem, ze to zvladne a ako som povedal, chcem to ako riesenie na par rokov aspon, a nie ako domace zviera, o ktore sa budem musiet pravidelne starat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak je prioritou bezúdržbovosť, väčší problém by som videl asi v tom palive než v konzervách.
Čo som čítal, bez stabilizátorov už po pár mesiacoch/roku môže z tej bandasky vypadnúť úplne niečo iné, než si tam natankoval. A so stabilizátormi to tiež nemusí byť jednoduché, ak požaduješ rádovo roky bez údržby.

Niekedy niekde tu mal Guns (kto už iný? :wink: ) príspevok aj ohľadne stability a stabilizácie paliva, pohľadaj.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Základ je, nič nevozit volne pohodene v kufri....mne sa osvedčilo dávat veci ktoré maju ostat studene pod bundu, deku atd....Aj po celodennom státi na slnku sa dá kofola normalne pit, pretože má teplotu +- taku, ako ked som ju tam ráno dával. Podobne to bude aj s konzervami atd...Nejaká termo taška bude ešte lepšia.

V zime je to horšie...teplota v aute je viac menej rovnaká vo všetkych miestach, takže sa to odizolovat moc nedá...a voda určite zmrzne...Takže by som sa asi vyvaroval hocičomu okrem čistej vody...tej nebude až tak velmi vadit, ak zmrzne a opat sa rozmzrazi...


K palivu, myslim že neni problém z času na čas pri tankovani obnovit obsah bandasky takže tu by som sa dlheho skladovania a kazivosti neobával. Hlavne pred zimou aby sa natankovala zimná nafta...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

yarco: :wink:

luke: Pozri http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=91312 , najvacsim odbornikom na paliva sa ukazal byt AKI, a zaver k akemu sme dospeli je ze kedze v Europe lacna alternativa americkemu STA-BILu asi nebude, najrozumnejsie je zobrat znackove palivo (idealne s vyssim okt. cislom, napr. 99/V-Power Racing a pod.), doliat ho extra aditivami, a vhodne skladovat (tak by teoreticky mohlo vydrzat od 6 mesiacov az po x rokov).

Co sa tyka 'rezervnej' stravy v aute, mno, aj bez ohladu na BoB cloveku sa moze stat ze zostane s autom stat niekde v zapche/havarii/snehovej chumelici... aj par hodin, takze urcite nezabudni vodu (aj tepla je za horuceho dna lepsia ako ziadna :lol: Jedlo samotne, trvanlivost a pod. tu najdes vo vedlajsich temach, ale aspon v skratke moj nazor na jedlo v aute - MRE-cka moc chutne nie su (a tu nehovorime o preziti v divocine kde by alternativou bolo jest stonozky :shock:, a vydrz tiez nemaju nejaku super (len par rokov), to uz si rovno mozes do kufra hodit par 'konzerv' tuniaka so zeleninou (uz ich je na vyber spusta, zvycajne tiez vydrzia aspon par rokov, a odporucam so samootvaranim aby clovek nemusel riesit aj otvarak), na rozdiel od masovych konzerv je tam minimalna hrozba ze v nich v horku zacnu sarapatit toxiny ktore clovek chutovo nemusi hned rozoznat (a pokial ich clovek da do nejakeho termo-obalu, v kufri auta ani v najvacsich horucavach to nebude taky extrem ako ked lezi konzerva priamo na slnku). Ak sa ti v palubovke nevalaju zvysne plastove vidlicky z Mekacu tak si tam hod aspon jeden spork (spoon-fork: na jednej strane lyzica, na druhej vidlicka naboku s 'hrotom' - za dve-tri eura v turistickych/horolezeckych obchodoch). A ak si k tomu chces nieco zahryznut, moj favorit je suseny kukuricny vlaran (oddelene racio-vyzivy v Tescu :wink: ale najdes tam aj x dalsich alternativ (nic draheho, a pritom casto s podobnym pomerom hmotnost vs. vyzivova hodnota ako MRE-cka, s rozdielom ze si mozes najst/vybrat take co ti aspon trochu chutia... :lol: A ak chces aj dezert/zamaskrtit - mojimi oblubenymi su energeticke tycinky Corny (bananova prichut a horka cokolada), ktore sami osebe nahradia aj mensie jedlo.

Drzim palce,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jj, Corny a spol. Tie bývajú základom mojej stravy na súťažiach, ak mi drahá náhodou neupečie koláč :wink: 2-3 za deň a cestou domov nebývam hladnejší než obvykle.
Na letné výpravy odporúčam tie bez čokolády, bo človek po nich vyzerá ako divé prasa :D
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Este k tomu co pisal Guns,


mam tomu chapat, ze z tuniaka sa nebudu uvolnovat pri vyssich teplotach toxiny ?
Ako to vidite s fazulovymi konzervami v rajcinovej omacke ?
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

mňaaaaaaaam :P

normálne mi vytrávilo :lol: (zato keď ste riešili sušené mäso tak som nemohla jesť nejaký čas vôbec nič :D )
corny sú super a určite také veci ako pufovaný chlieb, vydrží a má aj veľa energie. A hroznový cukor by som tam dala a prípadne nejakú šumienku dobrú na žalúdok.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-17095605

Krátky popis - muža vo Švédsku zasypal sneh v aute a nevedel sa z neho dostať od 19. decembra...viac google translate.

Takže nejaké zásoby jedla sa v aute hodia 8)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Super clanok a pekne posolstvo o spravnom mindset-e na zaver

Stephen Joseph, a professor of psychology, health and social care at the University of Nottingham napísal:And not everyone responds to life-threatening scenarios in the same way.

"In disastrous situations, survival depends on personalities. Some might catastrophise and lose hope, while others are more hopeful and more resourceful," says Joseph.

"Hope is probably a big key to this."
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"