BoB v aute

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

BoB v aute

Príspevok od používateľa agger »

Páni, podsekcia: BoB v aute.

Aktualne tam mam 2 lekarnicky, 2 litrovy hasicak, 2 lana, velky noz, energeticke tycinky, LED baterka, 2 extra termo folie. Planujem doplnit 2 rescue noze na kazdu stranu vozidla a multitool.

Mate napady na doplnenie?
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa miro1 »

Pridal by som malu sekerku a počas zimy aj lopatku. Doporučujem k multitoolu nastavec na bity, hlavne torxy, v aute ich je kopec a s obyčajnym križakom sa človek už daleko nedostane.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

hmm, snad velka voskova svieca a zapalky
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

v zime počas kalamít si prihoď palivo, malú "štilku", a nejaký benzínový ohrievač rúk
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

agger napísal:Pani podsekcia: BoB v aute.

Mate napady na doplnenie?
Takže bežne vozím v aute:
-lekárnička, mapy, CB vysielačka, PMR vysielačky 3 ks, baterku diódovú aj zautonabíjačkou, menič z 12V na 220, nabíjačka na tužkové baterky,

-sada na lepenie defektov, náhradné ventilky, štartovacie káble, kompresor, vercajch bednu, maják, gurtne,, šekle, laná /navijak momentálne nemám/, Hi lift /offroadový zdvihák/, monterky, pákové nožnice, gumáky, pevnú obuv, šlapky, náhradné oblečenie, sekera, lopata....

-varič aj s kempovú kuchynku a konzervovanú potravu, elektrická sprcha, bandaska s vodou, spanie pre dve osoby.......

Podla potreby vozím aj:
fčelársku výbavu, rybársku výbavu, zbrane a muníciu, detektor kovov, skladacie stoličky, akuvrtačka, mot. pila, .....

Ešte pribudne zopár vecí, ako nezávislé teplovzdušné kúrenie, malá ručná elektrocentrála, mechanický navijak, hladací svetlomet, prídavná batéria.....
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Kapo Ty vlastnis aligatora ? :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

:D
kapo vlastni dobru fantaziu
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Kapo, ale ja nejazdim na vetrieske :D

Nad tym CBckom rozmyslam, len sa musim poradit s eletrikarom ako to tam napojit na stavu. Mimochodm celkom sikovne sa mi zdaju solarne panely co pocas statia vozidla dobijaju bateriu. Mate niekto skusenosti?
A co menic 12-230V? Videl som zopar odstupnovanych podla Wattov, a neviem ktory je najvhodnejsi (cena/vyuzitelnost/zivotnost).
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Agger: ešte ti tam chýba niečo na pitie. Inak menič na 230V mám a pri núdzovom pokuse použiť vŕtačku som vyhodil poistku autozástrčky, takže nejaké veľmi silné spotrebiče by som tam rozhodne nezapájal.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

keby mi niekto z auta všetko povihádzal, a iba jednu vec by som do ňeho mohol dať, tak to by bol kotúč toaletného papiera.... 8)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Konvertor z autozasuvky na 230V je tak na mensie spotrebice. Ja mam v aute original zasuvku na 220V uz zabudovanu a ked tam mam pocas dlhsej cesty zapojeny laptop tak za hodinu uz ukazuje ze je trafo prehriate a vypne sa.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

Zoidberg menic vacsinou nie je stavany na napajanie indukcnych zatazi - teda hlavne vrtaciek. nebudem tu pisat teoriu najlepsie som to videl popisane na stranke fy. slovhron. tymto im nechcem robit reklamu ale tuto problematiku tam maju dobre vysvetlenu. len v skratke - menic nedava klasicku sinusovku a vrtacka pri zapnuti potrebuje niekolkonasobne vyssi prud na rozbeh. to bezne menice na trhu nezvladaju, su stavane na odporovu zataz. (zdroje,lampy,...)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Chalani: vravím, bolo to núdzové, tipoval som, že to tak skončí, ale nemal som čo stratiť. :)
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Aris, Kapo nevlastni dobru fantaziu, Kapo vlastni vytuneného Patrola :wink:
Zoid, urcite si tam daj polnu lopatku - ta CSLA staci - za par supiek a narobi dost sluzby (uz ma v zime vytiahla ked som zapadol). Este tam mam aj lyzicku, a hrncek a soľ. Samozrejme ze dve flase s vodou, teraz v lete ich mam v termobagu. A nezabudni rukavice. A kus drôtu. a deku. A celtu. A este tam mam malu kapsu s naradim( pilka - list, kombinacky, blicky, skrutkovace, pilnik, racna +bity, smirgel, kladivo, maly hasicak)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Venet
lopatka je dobra vec, vyprostoval som sa z Cemjaty v zime /zisiel som z autom az dole,medzi tym primrzlo a smerom hore to zacalo byt veselo,aj bolo :D
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"