Čaká nás revolúcia?

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Čaká nás revolúcia?

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Čo si myslíte? Budú mať protesty proti vláde kvôli spisom gorila hlbšie následky ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať?
V denníku SME (28.1.2012) je hneď na prvej strane článok o protestnej akcii, že budú ďaľšie a btw že sa chystá revolúcia.
V televíznych novinách informácie len veľmi ale veľmi skreslené, prakticky bez výpovednej hodnoty a v ostatných novinách tiež nič moc.
Neverím médiám ( a asi nebudem sám) ale na druhej strane zdravý sedlácky rozum mi hovorí, že takýmto spôsobom a v takomto systéme sa ďalej existovať nedá.

tu je video z protestu: http://www.webnoviny.sk/slovensko/prote ... lanok.html

Inak dosť ma prekvapilo zloženie davu. Čakal som samých študentov 18- 25 rokov.


Podobne v CR sa pomaly formujú protisystémové myšlienky a niekto podnecuje národ k vzbure.
Kto vlastne stojí za hnutím anonymous?
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa sego13 »

toto by som presunul do sekcie VTIPY

revolucia? na slovensku? ked pride 2 000 ludi na takyto protest ?

na hociktory futbal ci hokej chodi viac divakov ...

smiesne
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

Lenže tých ľudí nebolo 2000, ale podstatne viac, podľa odhadu prítomných ich tam bolo vyše 6000 ...
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa sego13 »

nebol ich tam nakoniec milion ?

aj 6 000 je smiesne ... hlavne mesto Slovenska
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

pre gorilu revolucia nebude

to je moj nazor.
friendly_noyce

Príspevok od používateľa friendly_noyce »

ivo_PN napísal:Kto vlastne stojí za hnutím anonymous?
Mňa by tiež zaujímalo kto za tým je....
Pretože napr. toto video: http://www.youtube.com/watch?v=S03KHfh4 ... re=related
Je dosť psychologicky spracované a nezdá sa mi že je za tým partia amatérov.....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Každý kto sa za člena prehlási je členom. Nie je to hierarchické združenie.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

prehlásenie sa za člena resp. sympatizanta niečoho a tvoriť myšlienky, snovať plány a financovať niečo je druhá vec.

Člen je len jedna ovca zo stáda. Mňa by zaujímalo kto je pastier a ovčiarsky pes. Obrazne povedané.

Neviem či ste postrehli asi pred troma týždňami Obama prehlásil, že v európe a blízkom východe sa očakávajú nepokoje a že americká armáda je pripravená zasiahnuť. Takže 2+2=4
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

ivo_PN: aj ty môžeš napísať novinárom že si z hnutia anonymous a aký útok chystáš. Nie je to žiadny zložitý systém, je to kombinácia Toru, PGP, FREENETU, šifrovaných diskov a vytvárania programov umožňujúcim aby bežní užívatelia vedome či nevedome spravili zo svojho počítača zombie mašiny a boli teda súčasťou DDoS útoku.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Nehnevaj sa ale nejak tomu nerozumiem, IT nie je moja silná stránka...
Ja som to skôr myslel tak, že USA vyhlási že chystá armádu na inváziu do európy a mesuiac potom sa u nás chystá revolúcia alebo minimálne všeobená vlna nespokojnosti a protesty s tým spojené... Či štváči sú organizovaní v nejakom hierarchickom hnutí alebo nie je to asi jedno. Aj tak ich niekto riadi... Kto vie!? M§žme si asi len typnúť!
Naposledy upravil/-a ivo_PN v 01 Feb 2012, 10:23, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

ivo_PN: nejako spájaš inváziu USA do Európy s Anonymous/štváčmi ktorých niekto aj tak riadi, aj keď uznávaš, že IT nerozumieš. Čo je hierarchické hnutie asi zas nechápeš, lebo píšeš: "Či štváči sú organizovaní v nejakom hierarchickom hnutí alebo nie je to asi jedno. Aj tak ich niekto riadi...".

Nie je hanba si príspevok po sebe prečítať a prípadne ak nejakému slovu nerozumieš, tak si ho vygoogli (to nemyslím v zlom), inak píšeš súvetia ktorých prvá časť odporuje druhej.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

hierarchické hnutie znamená, že ľudia v nom sú zoradení podľa určitého kľúča ako napríklad peniaze, vplyv, moc a podobne. Každí jedinec má svoje právomoci a povinnosti a zodpovedá niekomu nad sebou. Napríklad každá politická strana je hierarchicky zoradená... predseda, podpredseda, výkonný tajomník atď. až po lokálnych agitátorov.

citujem sám seba:
Či štváči sú organizovaní v nejakom hierarchickom hnutí alebo nie je to asi jedno. Aj tak ich niekto riadi...
Nemam pocit že si odporujem. Nestojí nikto nad pyramídou?

Anonymous sa len pripája k protestom proti vláde. Máme tu vlastne dve vlny protestu spojené do jednej. Jedni su proti ACTA zákonu a druhí sú proti vláde. Do ulíc išli spolu. Myslím že tak to je...

Zoid. Asi mám zvláštne vyjadrovanie. Nie každý hneď pochopí čo mám na mysli, ale to nie je tvoja chyba... Musím sa naučiť vyjadriť sa jasnejšie. Ale na druhej strane nie vždy sa to opláca...
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

IvoPN


aj som ti chcel napisat trochu obsirnejsiu spravu, lebo mam pocit, ze si to tymto uz totalne prestrelil, ale nakoniec som si povedal, ze ta radsej v dobrej vôli a so vsetkou slusnostou upovedomim napr. na toto vlakno http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=7361 , kde sa okrem ineho spomina aj ako sa vyrovnat s konspiracnym sposobom myslenia.
Ja som napísal:1. Sprisahania
Nenechajte sa vtiahnuť do sprisahaneckého (konšpiračného) sposobu myslenia. Problém je, že sprisahanecký spôsob myslenia je demotivujúci (zbavuje síl). Konšpiračné teórie stavajú toho, kto v ne verí do pozície obete neviditeľných síl. Vašou prvou úlohou je starať menej o to, čo "oni" plánujú a myslieť viac na svoje vlastné plány.

Toto vedie k téme - duševné zdravie - niečo, čo je zriedka zmieňované survivalistami. V skutočnosti má každý v sebe určitú dávku šialenstva, ktorú má počas stresu tendenciu uvoľňiť sa (dostať sa von). Jediná naozaj vedecky osvedčená metóda "dolaďovania" mysle a emócií je kognitívno behaviorálna terapia. Vyzerá to tak, že jedinec rozmýšla (určitým spôsobom) za účelom zlepšenia racionality jeho reakcií. Je vcelku možné vyskúšať si túto terapiu na sebe s malými alebo žiadnymi nákladmi a bez toho, aby o tom niekto vedel.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

poslal som teraz ja tebe PM.


Vidíš kam sa zvrtla debata?! Namiesto názorov na situáciu vonku, ktorá sa nás vlastne priamo alebo nepriamo týka sa tu rieši kto je väčší k****...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"