Stany

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Stany

Príspevok od používateľa Panzer »

Chystám sa kúpiť nejaký kvalitný dvojmiestny stan.

Tipy, rady, odporúčania? 8)
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Hudysport má akciu na stany -30-40%
http://www.hudy.cz/stany/
Sú v Poprade alebo v Košiciach, ten Popradský viem, že má veľký a dobrý sortiment nad rámec "povinnej" ponuky. Konkrétny model už závisí od toho, na čo ho potrebuješ (do akých podmienok, či aj v zime, či ho budeš nosiť na chrbte-váha, či ho budeš často skladať rozkladať resp aj po tme,...to si dopredu porozmýšľaj a potom to na nich vybaľ priamo v predajni, nech Ti nájdu niečo na mieru).
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Mam cesky Pinguin. Zmakol uz riadne lijaky a nepustil ani kapku. Dycha tiez dobre akurat ma chujne upinanie vnutornej vrstvy o kostru. Celkovo nemam ine vyhrady.

http://pinguincz.cz/stan-turisticky-tre ... ravel.html
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Aj keď mám prednostne záujem o dvojmiestny stan, nejaké miesto navyše pri nie veľkom náraste hmotnosti nie je na zahodenie. Preto mám zatiaľ v užšom výbere dva stany - Husky Bizon4 a Coleman Phad X3. Len neviem, či sú vhodné aj do zimy. Je snežný golier v zime nevyhnutný, alebo sa dá prežiť aj bez neho?
Naposledy upravil/-a Panzer v 10 Aug 2012, 13:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

dobra tema:

mam ich doma viac:
-stare platene Acko pre 2 osoby a pre 4 osoby (vytahujem ked decka zavolaju kamaratov a spia na zahrade)

-2miestny za 40 z Lidla- na zahrade pre decka alebo na splav ak nehlasia velke dazde, ale uz aj zmokol a nepustil nic: nenormalna vyhoda je rozlozenie za 10 sekund ked prides niekde potme
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _24221.htm
Nastastie navod na zlozenie je prisity v obale, lebo inak by som ho nezlozil. :)

-3 miestny boneli army, dostala ma ta kamuflaz
http://www.gamisport.sk/stany/stredni-s ... army-stan/
ma aj nepremokavy vak co som vyuzil parkrat na splavoch, ale ma velmi tenky spodok( len latka ako navrchu, preto pribalujem k nemu este igelit .

a este som v tescu kupil moskytieru pre jednu sosobu, tiez parkrat pouzita v lete na splave, dobra ked je teplo a proti komarom, ciastocne ochrani aj proti rose
http://moskytiery.webnode.cz/products/produkt-1/


kedze som v snehu este netaboril a ani sa nechystam tak s golierom neviem, ale myslim ze je dolezitejsi teply spacak
chystas sa v zime stanovat?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

hlavaXX napísal:chystas sa v zime stanovat?
Jeden nikdy nevie 8) . Preto som to dal do témy WTSHTF.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Panzer
zober od f.Jurek ,maju vyssie ceny ale dostanes to co si zaplatis
mam Jurek Atak 2 /2,5/
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

coleman phad x3 mam.
Je to moj prvy stan, vyberal som velmi starostlivo, lebo trh je nasyteny a myslim, ze dodnes je to najlepsi stan aky som si mohol vybrat pre moje potreby.
Tu je moje zhrnutie po 2-3 rokoch pouzivania. V stane som bud sam, alebo 2ja. Vyspali by sa aj traja, ale pre troch motorkarov nebude na veci stacit predsien a prezliekanie v stane v pripade dazda bude problem. Pre 1-2os ideal.

Plusy
- relativne lahky - 4kg (nosim ho na motorke) a skladny
- rychla stavba - dvaja ludia ho maju za 2min postaveny - stavias v pohode aj v dazdi, kedze vnutorny stan je spojeny s vonkajsim, tak vnutro ti nezmokne
- samonosna stavba - postavis stan a potom hladas vhodne miesto, resp ak spis iba jednu noc, tak netreba stan kotvit
- velmi odolny voci vetru
- zazil som 2-3hodinove burky, aj 24h dazd a nepremokol
- reflexne snury a lemy - ked mas celovku tak v noci nikdy nezakopnes
- velka predsien s odopinatelnou rohozou

Minusy
- horsie vetranie v lete - prijal by som keby vnutorny stan mal vacsie plochy ako zipsovatelna moskytiera - momentalne je takto urobenych asi 10% plochy vnutorneho stanu, keby to bolo tak 50% bola by to parada. Vdaka vnutornemu stanu nie je problem s kondenzom, ale proste ked je teplo, tak to vetra slabo.

v snehu som nikdy nestanoval, tak neviem posudit.


PS: odporucam kupovat to cez UK, dostal som sa na cenu do 150 eur.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Panzer: Jurek Atak co spomina electron ma velmi dobre parametre, a ten Husky Bizon 4 co si linkol u Hudyho ma zasa teraz ozaj dobru cenu (+ Hudyho mas blizko a ak by ho mali na sklade mohol by si si ho obzriet/vyskusat nazivo), Coleman je tiez dobry, ale pre mna osobne by bol velmi maly - vo vseobecnosti je vhodne brat aspon +1 alebo +2 viac nez clovek potrebuje (= pre dve osoby cestujuce nalahko stan pre troch, pre dve dospele osoby ktore maju obe plnu vybavu stan pre styroch, atd.). Vo vseobecnosti je teraz na trhu stanov taky obrovsky vyber, ze limitom je v podstate len penazenka.

A aj ked na nete clovek najde najlepsie ceny, je dobre si najskor poobzerat/pochodit kamenne obchody - nazivo je nazivo, a uplne idealne je mat moznost si ho na mieste rozlozit/zlozit, atd. - minimalne clovek zisti aky typ mu najlepsie vyhovuje (tvar, velkost, otvaranie, aka predsien, ...) a potom uz na nete vyberat podla dalsich detailov a ceny.

Vo vseobecnosti nylon je lepsi nez polyesterove tkaniny (lepsie vlastnosti skoro vo vsetkom), vodne stlpce a pod. su vec relativna (navyse vystavovanim voci UV ci castym pouzivanim niekedy rychlo klesaju), v teorii sa odporuca ist aspon 5-6000mm a vyssie, v reale je cokolvek nad 1100mm nepremokave aj v silnom dazdi, vodny stlpec je vsak dolezity pri podlahe - ked clovek klaci na zemi vyvija velmi silny bodovy tlak cize podlaha by mala mat aspon tych 5000mm ako minimum. Kazdopadne skor nez na milimetre treba pozerat na celkovu kvalitu spracovania (svy a zipsy su zvycajne slabym miestom), schopnost dobreho odvetravania, praktickost (mat kam odlozit batoh a ulozit boty - idealne mimo tropika ale zasa tak aby v nich clovek rano nenasiel slimaka :lol: a ak ten stan clovek chce nosit na chrbte tak samozrejme hmotnost.

Este poznamka - mojim 'ekono' favoritom su Quechua 2-seconds (mamIIII XL pre stanovanie 'na zahrade', a olivovy IIII na cesty), XLko je tazsie (8kg vs 4,5kg) ale ma o hodne vacsiu predsien a je vyssi (150cm vs 115cm). Nevyhoda oboch je ze na hiking su dost velke (koleso o cca 80cm priemere), vyhoda ze ich clovek postavi za 5 sekund a zlozi za 20... (s trochou cviku :wink: V BOB mam stary Apache (kvoli skladnosti), ale v tom som naposledy stanoval pred 15 rokmi :roll:

Nech uz vyberies akykolvek, odporucam s nim nosit aj nepremokavu plachtu/celtu (v Lidli mali teraz akciu zelene 2x3m/5 eur a 3x4m/10 eur), a davat ju poden ako extra izolaciu a pre pripad ze by clovek prehliadol nejaky ostry kamen alebo vetvicku na zemi, a standardne dodavane (lacacke) koliky vymenit za nejake kvalitne (ja mam napr. tieto).

Drzim palce pri vybere a potom sa pochval :wink:


Gunslinger
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Gunslinger napísal:(ja mam napr. tieto).
tie koliky vyzeraju super. Kolko vazia?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

matus: Nevazil som ich ale par sto gramov to bude (aj bez obalu), ak chces ist ultralight, tak bud zobrat len tri ci styri, alebo potom najst nejake odlahcene.


Gunslinger
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Viem, že zháňaš stan, ale ja idem teraz kupovať totoka:
http://www.ddhammocks.com/product/tarp-xl

Len na zváženie. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"