Ako sa k Vám správa okolie keď zistia ...

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

kapo mas pravdu.
presne tak to je. preto si so ziadnymi pripravami hlavu nelamem. jedine co som kupil bola elektrocentrala nejake naradie a vercajg, dobra sekera a zopar balikov mydla, hajzelpapieru a kilo tabaku... zvlekat domov konzervy a neviem co pokladam za zbytocne... keby sa nieco mlelo kupim rychlo jednu alebo dve kozy a zopar sliepok... na kanarskych ostrovoch som videl tipka, ktory bol tak trochu misantrop a odstahoval sa do chatrce dole v rokline. mal tam iba dve kozy, chajdu a potok. a ze tam dokazal takto zit niekolko rokov. tomu hovorim prepper.
bully
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa bully »

Monogamia mu asi nic nehovori... :) Mozno kozy nie su ziarlive :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

OT: napadol ma jeden vtip,kde predseda JRD ukazuje statok novemu zootechnikovi,ktory rozumie zvieracej reci :lol:
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

bully, kazdopadne chcel som povedat ze kozie mlieko je velmi vyzivne... ze cloveku na prezitie doda vsetky potrebne latky. v horsom pripade ju mozes zarezat a zjest. dalsie piuzitie je prinajmensom zvrhle!!! a nechutne!!!

A okrem toho. Chovat kozu je nenapadne. Pokial ju nemas v byte alebo na balkone v Petrzalke :) zere travu a burinu... Nieje to prasa, ktore kvici jak blaznive a smrdzi (vsetci vedia ze ho mas) a ktore musis chovat psenicou... (z ktorej sa robi cleba) a nie vsetci vedia ze kozie mlieko ma taku vysoku vyzivovu hodnotu... Ja v tom vidim zopar vyhod, hoci som nikdy kozu nemal.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Zvrhava sa to tu mimo temy aj vseobecne, takze tu electronovu poznamku zaklincujem: :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=HNMq8XS4LhE

Kazdopadne sa skusme vratit k povodnej teme - Ako sa k Vám správa okolie keď zistia ...
a detaily vyzivy ci kulturneho vyzitia preberat v ostatnych temach na to urcenych.

Dakujem,

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ivo, je vidno, že si kozu nechoval. Bohužial, ku koze potrebuješ aj capa. Inak mlieko nebude. A koza smrdí viac, ako prasa. O capovy ani nevravím.
Prasa, je po mačke jedno z najčistotnejších domácich zvierat. Aj keď to tak nevyzerá, lebo prasa chované na šrote držíme zväčša bez pohybu, aby rýchlejšie priberalo. Ak pustíš prasa na dostatočný výbeh, tak si najde všetko potrebné. V minulosti sa prasatá bežne chodievali pásť. Takej mangalici napríklad stačí to, čo koze.

A teraz rýchlo späť k vytrubovaniu po okolí o našich tajných zásobách... 8)
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

:shock: o akých zásobách???
Prisámvačku ja nič nemám.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Vyuzit potencial zdrojov,informacii a strategie vo svoj prospech chce dlhodobejsiu pripravu.

To co spomina ivo_PN /kupim kozy atd./ sa neda -z hladiska dlhodobeho prezitia- pokladat za strategiu a pripravu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

mal som v ruke voj.dokument, ktorý pojednáva o veciach, ktoré tu preberáte. Každý štát má plán núdzového fungovania pre svoje obyvateľstvo. Viem, že štát moc nelúbite a neveríte mu, ale je pamätané aj na veci, ktoré tu píšte.
Nemôžem tu rozoberať podrobnosti.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tych smernic a programov pre nudzove planovanie,obranu a ochranu je viac :wink:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Staci aby stat nedal svojim zamestnancom 3 mesiace vyplatu a jeho plany su v p...., v lufte som chcel povedat. Spolu so statom.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Namiesto vyplaty bude davat stat stravu ktoru skonfiskuje a bude fungovat dalsich par mesiacov... :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

BTV: by si sa divil, ale nepočíta sa tam skonfiškáciou obyvateľstvu. Okrem štátnych hmot.rezerv potravín sú ešte ďalšie zdroje.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Peterson, nemyslel som prave na konfiskaciu priamo obyvatelstvu. Ako pises, su aj ine zdroje.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Núdzový vojnový plán je dosť jednoduchý. Zamedziť rabovaniu, zabezpečiť bezpečnosť a fungovanie polnohospodárstva, potravinárskeho priemyslu a ostatných klúčových odvetví, zabezpečiť rozdelovanie potravín podla priorít.
Armáda nemá vôbec nemá v pláne rabovať súkromné osoby. To tu niekto vypotil. Ale môže konfiškovať a zaberať, poverovať a nariaďovať.
Môže sa nariadiť stanné právo, zákaz vychádzania, a mnoho iného.

SHTF ale počíta skôr s tým, že vláda a armáda padne skôr či neskôr. Minimálne že nebude fungovať podla tabuliek a predpísaných vzorov... :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"