Aký plot

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_brown

Príspevok od používateľa inspiring_brown »

Este k tomu plotu zo zeleznicnych podvalov (drevenych). Sused o ulicu vedla ma takyto plot uz asi 7 rokov. Tie podvaly (pouzite) ked ich doviezol nenormalne smrdeli. A aj teraz po tych 7 rokoch z nich ide strasny smrad. Takze neodporucam takyto plot v okoli obydlia.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Zoidberg37 napísal:No to môžu rovno tvrdiť, že už prestrihnutý bol. Ale jasné, ak neni na múr, tak plot je lepší ako nič.
Plot pod napatim sa prestrihava tazko :twisted: .
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

ale stavaj rychlo

http://magazin.reality.sme.sk/c/6885291 ... etrov.html

lebo zachvilu bude treba povolenie od Uradu aj na nafukovaci bazen. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

vdaka, uz sme si podali zrychleny vklad do katastra. Ked bude LVcko, pojdeme dat osadnikom vyzvu o opusteni nasich pozemkou.
A ak neodide do 5 dni tak za spolupraci policie sa bude odtahovat maringotka, sopku a latrinu si mozu odpratat aj samy.
Plot nam bude robit firma do jarceku, ktory zaleje domiesavac.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

hlavne treba dokumentovať, dokumentovať, dokumentovať!
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

k tej ozdobe navrchu:
ako decka sme obcas chodili v zahradkarskej osade na jablka....
kedze sme mali kopec casu, vedeli sme prekonat vysku, ostnaty drot, zelezne ostne aj zamurovane sklo. ale na zaprasenu vazelinu sme si trufli len raz kym nas doma nezdrali za znicene oblecenie. :idea:
!!! plati len pre normalne decka!!!
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Sledoval som video o farmaroch a plotoch a jeden z plotov ma velmi zaujal.

Farmar mal klasicky pletivovy plot a z vonkajsej strany ho mal husto osadeny ruzami.
Nasadil dookola viacero odrod ruzi s tym, ze mu bolo jedno, ktora sorta na ktorom useku uchyti. Z vnutornej strany si potom nasadil cernice a maliny.

Cez taky ostranu prirodnu barieru sa bolo naozaj tazke preliezt + nevyzera oploteny pozemok ako kasarne.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Steff napísal:viacero odrod ruzi s tym, ... Z vnutornej strany si potom nasadil cernice a maliny.
Pfúúú...na jednej strane fasa.
Na druhej strane tá údržba je o niečom inom...by mohli natáčať novú verziu rozprávky " O Šípkovej Ruženke".
Keď už nasadíš, tak snáď aj oberieš plody. Taká džungľa je ale nepreniknuteľná.

P.S.:
...žeby vlastná skúsenosť ? :roll:
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Z vonka to toho farmara nezaujimalo - islo mu len o to, aby ruze obohnali jeho pozemok a boli pichlave.
Z vnutra mal naozaj mnoho plodov a oberal aj s rodinou a znamimi :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Ja rozumiem, že farmár je niečo iné. Tam ide asi aj o väčšiu rozlohu pozemku.
Ten môj má všeho všudy cca 15a. Z jednej strany sused udržuje ten svoj v perfiš stave. By ma hanba fackovala, ak by som dopustil, aby sa niečo z mojej strany prenieslo k nemu. Z druhej strany sused len kosí...a práve pri tomto plote v určitom úseku sú na oboch stranách černice. Oberám plody, kosím tie šľahúne...do toho zamontované šípaky...kuwa, nekonečný príbeh.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Tak predsa som to video nasiel - https://www.youtube.com/watch?v=TxASYYqRHak&t=268s

ma to velmi pekne spravene.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Mne sa osvedcil pavinic, na pletivovy plot, je husty a viac ako 1/2 roka zeleny a rastie pomerne agresivne. Ked kvitne, vcely sa idu zblaznit.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Pavinič (keď má listy) je na pletive vynikajúci, najmä kvôli "nepriehľadnosti" takéhoto oplotenia. Treba však počítať s tým, že keď sa rozrastie, bude aj ťažký...
Ešte jedna vlastná skúsenosť: pletivo mám zo zváraných gabionových sietí, ktoré sú dosť tuhé, ale aj tak som plot musel zosilňovať a dodatočne stužovať, lebo keď sa do plota (porasteného paviničom) oprel vietor, tak sa prehýbal. :oops:
Nemá však pichliače... :|
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Pavinic (alebo "psie vino") je skutocne super, akurat v zime samozrejme opada a clonenie je prec. Z mojej skusenosti - je to agresivna svina ktora sa strasne rozlieza - co znamena jednak pravidelne behanie po ulici s krovinorezom a jednak nieco podobne zvnutra a zaroven zvazovat co a ako daleko od toho plotu dam (dostavat prerastene slahune z kompostu / hnojiska je zazitok).
Inak co sa vahy tyka - zatial (cca 10 rokov) to na beznom poplastovanom pletive drzi ... je to ciastocne "samonosne" a starsie vetvy co odumru a vyschnu raz za cas na jesen precistim.

EDIT: ine varianty - take husto nasadene a pravidelne rezane smrecky za pletivom (ma sused) su tiez nieco cez co by som nechcel liezt ... pripadne spominane ruze kombinovane s cernicami.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Ano, potvrdzujem, ziadny makky hobby plot z hovnokovu, kotveny len so zavrtanymi drziakmi stlpikov by to nemal byt, ak s jedna o pavinic.
Dobra samonostna krycia rastlina, bez pichliacov je Prunus. Cenovo trochu viac, ale je vyborna, esteticka, celorone, aj v zime zelena a nebordeluje, odolava chorobam. Dobre sa jej dari minimalne na juhu SK.
Prílohy
prunus.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"