Smith & Wesson MP9

Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

skus tu techniku opisat alebo hod odkaz odkial ju mas mozno sa nieco priucim :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Nikto ma neučil ako strielať a hlavne ako stláčať spúšť, tak som pozeral všelijaké youtube videá a experimentoval som.

Najprv som namieril, stlačil spúšť do bodu najväčšieho odporu, zadržal dych a strelil. Skúšal som všelijaké polohy ukazováka na spúšti, ale nikdy som nemal dlhodobo konzistentné výsledky.

Potom som v seriáli Firefly (ináč vrelo odporúčam) počul ako chlapík pri výcviku strelby vraví "damn it, you're all pulling, not squeezing like I told ya", takže som prešiel z ťahania na mačkanie. :)

Namierim, prst položím na spúšť, zadržím dych a jedným plinulým, skôr pomalým ako rýchlym pohybom stlačím spúšť. Treba stláčať takou silou, aby pohyb prsta nespomalil ani prechod cez bod najväčšieho odporu. Nemám to ešte dostatočne natrénované, ale podarilo sa mi už urobiť jednu veľku dieru s priemerom 5 cm do stredu terča. 8)

Je mi jasné, že toto nie je žiaden nový výmysel, tak nepíšte prosím reakcie typu "jáj, však to už dávno vieme". :) Ja som len opísal postup, ako som sa k tejto metóde dostal ja. ;)
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Sice mierne OT, ale ked som browsoval po nejakych vhodnych tercoch na nete, nasiel som na jednej stranke taky kruh s asi 10 vysekmi, ktore hovorili o tom, akej chyby (drzanie zbrane, strhavanie, tlak palca, tlak na spust, ocakavanie spätneho razu.......) sa strelec dopusta, ak mu to ide do daneho vyseku. Ked sa podla toho zacnes riadit alebo aspon trochu riesit uchop, tak to naozaj pomaha. Dokonca som si vsimol ze v priebehu strelby (napr. naposledy 450 kuskov) sa mi to meni - asi unava ruky, strata pozornosti.... vsetko je proste vec treningu :)
Neviem to certovo kolo teraz najst, ale ak to najdem, pripojim link :twisted:
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

jj znie to zaujimavo uz sa tesim na link :twisted:
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

siver
presne tak :)
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

A našiel som aj český preklad pre neangličtinárov ....
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

dalo by sa nieco taketo doviest podla vas na slovensko ???nieje nahodou spustovy mechanizmus hlavnou sucastou zbrane ?? https://apextactical.com/store/product- ... pid54.html
pozeram v zakone ale bud som slepy alebo to neviem ale neviem to najst .... :oops:
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

nasiel som pdfko ktore popisuje upravu spuste zajtra to beriem k svojmu puskarovy a uvidime co z toho bude .... ak povie ze to nevie spravit tak to skusim spravit sam :)

urcite podam report


spominane PDF : http://www.burwellguns.com/misc/M&Ptriggerjob.pdf
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

berserker napísal:Presne tak, mne to tiež ide dole a doľava (pri strelbe pravou rukou). :)

U mňa je to určite spôsobené nesprávnym stláčaním spúšte, lebo sa mi už podarilo pri mierenke triafať stred bez problémov, úchop som mal rovnaký ako vždy, len som skúšal inú techniku stláčania spúšte. Len to nemám ešte dostatočne natrénovené.
zdravím páni, našiel som Vašu diskusiu z r. 2011 ale spýtam sa. Máte tie MP9L? Ja to chcem strašne kúpiť ale raz som to nasucho v obchode u Fraňa držal v ruke. Sedelo to fajn, aj som si skúsil stlačiť spúšť (rana istoty u fraňa :D v obchode). Len som z toho nestrielal. Mali by v jeseni doniesť pár kúskov na SR a pôjdem to omrknúť. Strielam dynamickú strelbu (amatérsky!!!) s kamošmi si na strelnici dohodneme urobenie parkúriku...odbáčam. Takže máte ich ešte? Ste alebo boli ste s nimi spokojní? Nedávno som držal v ruke kuracinov Excalibur, dali mi z toho aj streliť a pocit bol viac ako dobrý. Ale keď mňa to ťahá ku SW. Mal som HK P30 ale nevedel som si zvyknúť na strašne dlhý chod spúšte. O.i. u SW je strašne veľká ponuka pružín, úderníkov a iných tuningových komponentov. mňa by zaujímal Váš názor na spúšť u MP9L Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

Ja ju este mam, spust bola znesitelna ale ziadna vyhra to nebola mal som pocit ako by v nej bol piesok ... proste to neslo plynulo ... vymenil som ju za toto https://apextactical.com/store/product- ... pid36.html doplnky zozenies bud u frana alebo zo statov a casto vela veci neposielaju na slovensko .. taktiez zohnat na 5 palec nejaky kydex je celkom o hubu nadruhu stranu ked to chces na ipsc tak rychlotasne zozenies v pohode. Ja som zo svojim vyberom spkojny aj ked nabuduce by som asi bral pro verziu trochu lepsia spust a novak svetlovodna mucha vpredu a cierny cielnik vzadu je fajn kombinacia .. nemam pro verziu a mieridla som zhanal strasne dlho ...
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

necrono napísal:Ja ju este mam, spust bola znesitelna ale ziadna vyhra to nebola mal som pocit ako by v nej bol piesok ... proste to neslo plynulo ... vymenil som ju za toto https://apextactical.com/store/product- ... pid36.html doplnky zozenies bud u frana alebo zo statov a casto vela veci neposielaju na slovensko .. taktiez zohnat na 5 palec nejaky kydex je celkom o hubu nadruhu stranu ked to chces na ipsc tak rychlotasne zozenies v pohode. Ja som zo svojim vyberom spkojny aj ked nabuduce by som asi bral pro verziu trochu lepsia spust a novak svetlovodna mucha vpredu a cierny cielnik vzadu je fajn kombinacia .. nemam pro verziu a mieridla som zhanal strasne dlho ...
Ďakujem, ten Apex som obzeral. Ich ponuka vyzerá dobre. Chcem kúpiť tú verziu Proseries, mala by tam byť lepšia(ladená) spúšť. Neviem či radšej nekúpiť Xcalibur od Kuracinu. Tam šla spúšť hladko, bez tzv. mrtveho chodu kt. je z bezpečnostných dôvodov nutná u služobných zbraní. U toho HK to bolo strašné.
Ďakujem ešte raz za radu
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

pro series je samozrejme lepsia ako obycajna ale necakaj nejake zazraky , o Kacenkach sa tu popisalo vela a podla toho co som pocul tak kvalitativne su na tom velmi dobre a servis u Jara je nieco z coho by si mohlo vela predajcov brat priklad ... ak budes mat cestu na juh kludne mi napis a necham ta z mojho M&P strelit.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

scandium:
Chceš to vyslovene len na (amatérsky) šport?
Lebo porovnávaš trocha rozdielne zbrane - P30-ka je typicky služobná zbraň a Xcal/MP9LPro sú primárne určené na šport.

Inak ak sa naučíš strieľať s dlhou služobnou spúšťou P30-ky, budeš obrazne povedané vedieť strieľať s čímkoľvek. Zastávam názor, že nie je vhodné začínať s extra ladenými a odľahčenými spúšťami, ktoré odpúšťajú strelcovi niektoré chyby a on si ich takto len zafixuje.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

yarco napísal:scandium:
Chceš to vyslovene len na (amatérsky) šport?
Lebo porovnávaš trocha rozdielne zbrane - P30-ka je typicky služobná zbraň a Xcal/MP9LPro sú primárne určené na šport.

Inak ak sa naučíš strieľať s dlhou služobnou spúšťou P30-ky, budeš obrazne povedané vedieť strieľať s čímkoľvek. Zastávam názor, že nie je vhodné začínať s extra ladenými a odľahčenými spúšťami, ktoré odpúšťajú strelcovi niektoré chyby a on si ich takto len zafixuje.
to je určite pravda, u tej P30 som to podcenil. Mierenka ešte ako tak, ale ako došlo na dynamickú časť strelby tak som bol v r.... Predtým než som začal behať po parkúroch som si tie chody spušte tak neuvedomoval, ale musel som to vziať na vedomie. Asi budem preferovať ladené zbrane, buď tú mp9L proseries alebo kuracinov x calibur. ďakujem za podnetné pripomienky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"